Catros, Catros+, CatrosXL czy Certos? Wykorzystaj ich mocne strony!

Catros, Catros+, CatrosXL oder Certos (1) Catros_plus_5001_d3_7527_111011

Wyjątkowo niskie zużycie paliwa

Podczas pracy kompaktowymi bronami talerzowymi Catros, bez problemów osiąga się prędkości od 12 km/h do 18 km/h. Umożliwia niezwykle dużą wydajność powierzchniową i zmniejsza potrzebny nakład pracy do minimum. Czynnikami decydującymi o sukcesie ekonomicznym są również koszty paliwa, zużycie części i koszty napraw. Aby ustalić wiarygodne wartości tych kosztów, AMAZONE przez wiele lat prowadził pomiary doświadczalne we współpracy z centrum testów DLG w Groß-Umstadt.

Wszystkie pomiary doświadczalne wykazały, że kompaktowe brony talerzowe Catros pozwalają na znaczne oszczędności paliwa. I tak przy uprawie ścierniska przy średniej głębokości roboczej 6 cm w zależności od rodzaju gleby i topografii ustalono zużycie paliwa wynoszące jedynie ok. 4l/ha. Podobnie korzystne były wartości zużycia podczas przygotowania gleby pod siew.


„AMAZONE jako zapotrzebowanie na siłę pociągową podaje 90 KM (66 kW). Chcieliśmy to sprawdzić i specjalnie zdecydowaliśmy się na lekki ciągnik o mocy 106 KM (78 kW). Dzięki dużemu balastowi przedniemu byliśmy zachwyceni, ze mogliśmy utrzymać prędkość roboczą wynoszącą nawet dwanaście kilometrów na godzinę, w tym również przy lekkim nachyleniu terenu”.
(Agrartechnik · 08/2012)

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat uprawy gleby

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.