Catros, Catros+, CatrosXL lub Certos? Wykorzystajmy odpowiednią wielkość!

Catros, Catros+, CatrosXL oder Certos (1) Catros_plus_5001_d3_7527_111011

Wyjątkowo niskie zużycie paliwa

Podczas pracy kompaktowymi bronami talerzowymi Catros, bez problemów osiąga się prędkości od 12 km/h do 18 km/h. Umożliwia niezwykle dużą wydajność powierzchniową i zmniejsza potrzebny nakład pracy do minimum. Czynnikami decydującymi o sukcesie ekonomicznym są również koszty paliwa, zużycie części i koszty napraw. Do jednoznacznego ustalenia tych kosztów AMAZONE przez wiele lat współpracowała z centrum doświadczalnym DLG w Groß -Umstadt.

We wszystkich próbach pomiarowych, kompaktowe brony talerzowe Catros okazywały się wyjątkowo oszczędne gdy chodzi o zużycie paliwa. Dzięki temu przy uprawie ścierniska uzyskuje się średnią głębokość roboczą 6 cm – zależnie od rodzaju gleby oraz topografii terenu – zużycie paliwa wynosiło jedynie 4 l/ha. Podobnie korzystne wartości stwierdzono także przy przedsiewnej uprawie gleby.


„AMAZONE podaje zapotrzebowanie siły uciągu na poziomie 90 KM (66 kW). Chcieliśmy to wiedzieć i świadomie zdecydowaliśmy się na lekki ciągnik o mocy 106 KM (78 kW). Z odpowiednim balastem przodu byliśmy zachwyceni prędkością roboczą wynoszącą ponad dwanaście kilometrów na godzinę, osiąganą także na niewielkich zboczach.”
(Agrartechnik · 08/2012)

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat uprawy gleby

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.