System szybkiej wymiany C-Mix-Clip

Zinkenschnellwechselsystem_d0_kw_7245_d1_161230_kl_rdax_170x137.jpg

Szybko, bezpiecznie i opłacalnie

System szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip oferowany przez AMAZONE sprawia, że możliwa jest szybka i komfortowa wymiana redlic (prawie) bez użycia narzędzi.

System wymiany redlic C-Mix-Clip podobnie jak znane redlice C-Mix składa się z blachy prowadzącej i czubka. Blacha prowadząca jest również w systemie C-Mix-Clip na stałe przykręcona do zęba a czubek jest zamocowany na systemie szybkiej wymiany. Po jednorazowym, prostym montażu uchwytu C-Mix-Clip na zębie, można za pomocą łatwo zwalnianego kołka zabezpieczającego szybko nasuwać różne czubki redlic odpowiednie do zaplanowanej pracy. Kołek zabezpieczający umocowany jest po tylnej stronie zęba przez wydrążoną śrubę i tym samym bezpiecznie utrzymuje każdy z czubków redlicy na uchwycie C-Mix-Clip.

Oddzielenie blachy prowadzącej i czubka służy przede wszystkim redukcji kosztów. W zależności od rodzaju gleby, miejsca pracy i wilgotności gleby można zużyć 3 do 5 czubków zanim konieczna będzie wymiana blachy prowadzącej. Nowe blachy prowadzące systemu redlic C-Mix są przewidziane jako elementy obracające i optymalnie prowadzące strumień gleby, przez co zapewniają perfekcyjne przekierowanie tego strumienia a tym samym powodują bardzo wysoką intensywność wymieszania przy niewielkim zapotrzebowaniem mocy.

Zależnie od warunków pracy, AMAZONE oferuje trzy różne czubki redlic. Czubki redlic C-Mix-Clip 80 mm, czubki redlic C-Mix-Clip 100 mm i gęsiostópki C-Mix-Clip 320 mm. Redlice C-Mix-Clip 80 mm i 100 mm można stosować także w połączeniu z 350 mm redlicą skrzydełkową co umożliwia likwidację i podcięcie ściernisk na całej powierzchni pola.


Zalety:


System szybkiej wymiany C-Mix

  1. Wycięcie zabezpieczające przed wysunięciem
  2. Nasuwanie redlicy
  3. Górna śruba mocująca (drążona)
  4. Kołek zabezpieczający
  5. Dolna śruba mocująca