Firma prowadzona przez tę samą rodzinę od 1883 roku.

Zakłady produkcyjne:

Przedsiębiorstwa handlowe w Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie, Ukrainie, Węgrzech, Rosji, Rumunii i Kazachstanie.

Pracownicy grupy AMAZONE: ok. 2.500
udział eksportu: ok. 80% obrotu w ponad 70 krajach

AMAZONEN-WERKE to specjaliści od rozsiewaczy do nawozu, siewników, aktywnej (kultywatory i brony wirnikowe) i pasywnej (kultywatory i brony talerzowe), siewników punktowych i rozsiewaczy do ochrony roślin. Ponadto AMAZONE od lat oferuje wydajne urządzenia do pielęgnacji parków i terenów zielonych, jak również maszyny do utrzymania dróg.

Do głównych odbiorców maszyn AMAZONE nie tylko średnie gospodarstwa rolne, lecz także coraz częściej duże gospodarstwa oraz przedsiębiorstwa usługowe.

Produkty AMAZONE charakteryzują się następującymi zaletami:

  • Jakość i niezawodność
  • Nowoczesność i wydajność
  • Ponadprzeciętna wydajność
  • Nadzwyczajna jakość wykonania
  • Szybka i wykwalifikowana obsługa techniczna
  • Niezawodne dostawy części zamiennych
  • Wysoka wartość odsprzedaży maszyn używanych

Ponadto AMAZONE udostępnia unikalny serwis nawozowy, w którym klient również przez telefon może otrzymać doradztwo w zakresie wszystkich – nawet słabiej znanych – gatunków nawozu. Ponadto AMAZONE oferuje kompleksowym serwis informacyjny w Internecie np. w zakresie list części zamiennych, tabel rozsiewu itp.

Dzięki 38 medalom podczas ostatnich wystaw 14 Agritechnica AMAZONE stał się najbardziej innowacyjnym przedsiębiorstwem w branży.

W ten sposób AMAZONEN-WERKE jako średniej wielkości firma rodzinna znakomicie radzi sobie zarówno z konkurencją międzynarodową, jak i dużych koncernów.

Prezesami AMAZONEN-WERKE są dypl. inż. ekonomii Christian Dreyer i dypl. inż. dr Justus Dreyer, przedstawiciele 4-tego pokolenia rodziny Dreyer. Są oni zdecydowani kontynuować tradycję rodzinną w sposób niezależny.