26 lip 2021

Agregat uprawowy talerzowo-zębowy Ceus 3000-TX i 4000-TX dla perfekcyjnego mieszania

Do pobierania pakietu dla mediów

Płytkie intensywne cięcie i kruszenie oraz głębokie spulchnianie i mieszanie

Firma Amazone oferuje dwa nowe typy zaczepianego agregatu uprawowego Ceus o szerokości roboczej 3 m i 4 m w sztywnej wersji. Oznacza to, że to wyjątkowe połączenie narzędzi roboczych może być stosowane również w mniejszych gospodarstwach i z ciągnikami klasy od 150 KM. Nowy Ceus 3000-TX i Ceus 4000-TX wyposażone są w środkowe podwozie i wyróżniają się precyzją oraz wszechstronnością w uprawie ścierniska i podglebia, głębokim spulchnianiu i w uprawie przedsiewnej.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Dzięki połączeniu talerzy i zębów, Ceus perfekcyjnie miesza glebę przy prędkości roboczej do 15 km/h. Słoma, ściernisko lub poplony są silnie rozdrabniane przez pole talerzy. W połączeniu z następującym po nim polem zębów, materia organiczna jest równomiernie mieszana, nawet w dużych ilościach. Dzięki takiemu połączeniu narzędzi, Ceus stwarza najlepsze warunki do szybkiego rozkładu i bardzo dobrych wschodów na polu przy minimalnej presji chorobowej dla późniejszego siewu.
 

Zasada działania w szczegółach

Przednie pole talerzy wyposażone jest w duże talerze, które bardzo dobrze rozbijają materię organiczną i pozostawiają rozdrobnioną strukturę gleby, zapewniając optymalne warunki do siewu. Pola talerzy są dostępne w wersji gładkiej i ząbkowanej, a dzięki indywidualnemu zawieszeniu zapewniają wysoki prześwit i dobre dopasowanie do podłoża podczas intensywnej uprawy. Zabezpieczenie przed kamieniami dzięki gumowym elementom sprężynującym nie wymaga konserwacji.

Przy rozstawie wynoszącym 40 cm, pole zębów niezawodnie rozdrabnia substancje organiczną nawet w dużych ilościach i jest łatwe do ciągnięcia przy jednoczesnym wysokim prześwicie. Zęby można regulować na głębokość do 30 cm. Podczas uprawy płytkiej czubek lemiesza przemieszcza się w wilgotnej, ciężkiej glebie na głębokości nieznacznie przekraczającej głębokość roboczą zespołu brony talerzowej. Spulchnia to horyzont, wytwarza nierówną strukturę w glebie i tym samym znacznie zmniejsza ryzyko zamulenia na tych glebach. Dla pola zębów dostępne są różne redlice C-Mix. Duży wybór zapewnia odpowiedni typ redlicy do każdego zastosowania. Dodatkowo oferowany jest system szybkiej wymiany C-Mix-Clip, za pomocą którego można łatwo i wygodnie wymieniać czubki redlic. Dla długotrwałego użytkowania dostępne są również różne redlice HD o wysokiej odporności na zużycie.

Aby zapewnić wysokie bezpieczeństwo pracy nawet w najtrudniejszych warunkach, zęby C-Mix Super są wyposażone w sprężynowe zabezpieczenie przed przeciążeniem. Opcjonalnie dla Ceus-TX można wybrać nowe zęby C-Mix Ultra z automatycznym zabezpieczeniem przed przeciążeniem za pomocą siłowników hydraulicznych. Siła zwalniająca może być regulowana bezstopniowo do 800 kg. Z jednej strony zapewnia to precyzyjne utrzymanie żądanej głębokości roboczej do 30 cm. Z drugiej strony system C-Mix-Ultra chroni kultywator przed ekstremalnymi obciążeniami, gdyż po zwolnieniu zęby powracają do pozycji roboczej z dużą amortyzacją.

Pole zębów posiada jednostkę równającą, która jest dostępna do wyboru z gładkimi lub zębatymi talerzami lub w postaci sprężystych elementów równających. Dla optymalnego podłączenia można indywidualnie regulować wysokość i nachylenie talerzy bocznych.

Do późniejszego zagęszczania gleby służy jedenaście różnych wałów i różne zgarniacze. W szczególnie wilgotnych warunkach, np. wiosną, wał można zdemontować i pracować bez ponownego zagęszczania, aby spulchniona gleba mogła szybciej wyschnąć i ogrzać się.

Szczególnie wygodna jest hydrauliczna regulacja głębokości dla optymalnego dopasowania do warunków podłoża i jest dostępna opcjonalnie dla wszystkich narzędzi.

Pobierz pakiet multimedialny Ceus 3000-TX i 4000-TX (32MB)