18 lut 2021, Hasbergen-Gaste

Amazone uzupełnia swoją ofertę o wały Tigges

Do pobierania pakietu dla mediów

W grudniu 2020 roku firma Amazonen-Werke rozpoczęła współpracę z firmą Gebr. Tigges GmbH & Co. KG w Oelde. Firma Tigges jest jznana od pokoleń w branży maszyn rolniczych z profesjonalnej techniki wałów i ugniataczy i w przyszłości uzupełni ofertę produktów Amazone w tym segmencie. Oznacza to, że w przyszłości partnerzy handlowi i klienci Amazone będą mogli polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy Tigges w zakresie celowego i określonego dla danego miejsca zagęszczania gleby po orce lub głębokim spulchnianiu. 

Frontpacker_Tigges_Amazone_DSC02250_d1_210216
Frontpacker_Tigges_Amazone_DSC02239_d1_210216
Bogaty asortyment wałów głęboko ugniatających podłoże firmy Tigges do stosowania z pługami jest teraz dostępny również w ofercie Amazone. Portfolio obejmuje zarówno proste wały ugniatające, na życzenie odwracalne pakery z dodatkowymi rolkami krzywkowymi dla lepszego kruszenia, jak i wały ugniatające podwójne. Poza dwoma średnicami pierścieni żeliwnych o rozmiarach 900 mm i 700 mm, dostępne są również różne profile pierścieni i szerokości ramion. Duże średnice z szerokim profilem sprawdzają się na glebach lekkich, mniejsze pierścienie z wąską krawędzią tnącą nadają się do głębokiego zagęszczania na glebach zwięzłych, a także do kruszenia dużych brył.  

Szczególnie w przypadku stosowania pługu wiosną duże znaczenie ma dobre zagęszczenie gleby, aby ograniczyć parowanie wody i optymalnie przygotować podłoże do siewu. W pługach z 3 do 6 korpusami na życzenie klienta można zastosować każdą szerokość roboczą. Oferta jest skierowana również do dużych pługów półzawieszanych do szerokości roboczej 465 cm, przy czym packery o szerokości transportowej ponad 3 m można opcjonalnie wyposażyć w hydraulicznie opuszczane urządzenie do transportu wzdłużnego. 

Do połączenia z techniką siewu Amazone dostępny jest także czołowy wał ugniatający z pasywnym układem skrętnym. W przypadku orki lub siewu w mulcz wał głęboko ugniatający podłoże zapewnia optymalne zagęszczenie gleby i przygotowanie jej do późniejszego siewu. 

Wszystkie wały ugniatające Tigges wyróżniają się niepowtarzalny wzornictwem Amazone i tworzą z odpowiednimi pługami i siewnikami unikalną całość, nie tylko pod względem technicznym, ale również wizualnym.