Hero_Bild

15 maj 2023

Gotowy na coś wielkiego ? Nowy: Zaczepiany siewnik punktowy AMAZONE Precea-TCC

Do pobierania pakietu dla mediów
AMAZONE rozszerza swoją ofertę w zakresie siewu punktowego o zaczepiane maszyny Precea 9000-TCC i 12000-TCC o szerokości roboczej 9 i 12 m. Te wersje wykoncypowane specjalnie dla przedsiębiorstw usługowych i dużych gospodarstw charakteryzują się wydajnym podciśnieniowym pojedynkowaniem ziaren, dużymi zbiornikami oraz innowacyjnym systemem tansportu nasion Central Seed Supply. Bardzo precyzyjne odkładanie nasion gwarantuje wysoki współczynnik wschodów nawet przy dużych prędkościach roboczych dochodzących do 15 km/h.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Koncepcja z centralnym zbiornikiem – rozdzielanie w każdym rzędzie

W celu uzyskania wyjątkowo dużych wydajności powierzchniowych oraz skrócenia czasu napełniania, nowe siewniki Precea-TCC zostały wyposażone w centralny zbiornik ziarna o pojemności 2000 l, czyli nawet dwa big-bagi. Dzięki nowemu systemowi doprowadzania nasion Central Seed Supply nasiona są transportowane przez strumień powietrza ze zbiornika centralnego do zespołów rozdzielających. Tam materiał siewny jest przechowywany w małych zbiornikach magazynujących i obsługujących pojedyncze rzędy. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu napełnienia tego modułu odbiorczego, doprowadzane nasiona automatycznie blokują strumień powietrza, przez co doprowadzanie materiału zostaje przerwane. Jeżeli poziom napełnienia znowu spada, to strumień powietrza uruchamia się automatycznie, transportując nasiona ze zbiornika głównego do poszczególnych rzędów. Ten inteligentny system prowadzenia powietrza w Central Seed Supply pozwala zaopatrzyć każdą sekcję z osobna materiałem siewnym bez konieczności stosowania skomplikowanej sensoryki lub elektronicznego sterowania.


Dokładne rozdzielanie w każdym rzędzie

To dotyczy pojedynkownia nasion, AMAZONE stawia na wysoce precyzyjne sekcje rozdzielające PreTeC działające na zasadzie nadciśnienia. Nasiona są dociskane do tarczy rozdzielającej przez sprężone powietrze. Uszczelka obraca się razem z tarczą rozdzielającą, co obniża pobór mocy elektrycznych napędów poszczególnych sekcji. Automatyczny system sprzężony z czujnikami optycznymi regulacji zgarniaczy nadmiaru nasion SmartControl zapobiega w sposób wydajny omijakom i nakładkom. Napędzana elektrycznie tarcza rozdzielająca obraca się niezależnie od prędkości jazdy i żądanej ilości nasion, transportując ziarno w kierunku kanału wysiewu. W tym miejscu siła docisku zostaje przerwana, ziarno jest precyzyjnie wdmuchiwane w redlinę, a następnie zatrzymywane i dociskane przez rolkę wychwytującą.

Czubek redlicy zapewnia dokładne odkładanie nasion. Dwie tarcze nośne i wysoki regulowany hydraulicznie nacisk redlic zapewniają jeszcze lepsze kopiowanie głębokości. Dzięki automatycznej regulacji docisku redlic Smartforce, AMAZONE zapewnia jeszcze lepszy komfort. Pozwala to utrzymać stałą, nastawioną siłę nacisku i gwarantuje równomierne odkładanie nasion, zwłaszcza przy zmiennych warunkach glebowych.

Elektryczny napęd dozownika ElectricDrive umożliwia bardzo wygodną regulację normy wysiewu na terminalu ISOBUS oraz zapewnia zgodność z regulacją normy podczas zmiennej aplikacji za pomocą GPS i map pola. Dzięki temu zwłaszcza przy dużych szerokościach roboczych GPS SectionControl działający na każdy rząd aktywnie osczędza nasiona na klinach pola i oferuje najlepsze warunki np. dla mechanicznego zwalczania chwastów za pomocą pielników.


CurveControl ‒ Zoptymalizowane odkładanie nasion podczas pracy po łukach

Elektryczny napęd poszczególnych sekcji również podczas pracy na łuku pozwala utrzymać równomierne odstępy między nasionami na całej szerokości roboczej szerokiej maszyny. Czujnik żyroskopowy określa różnicę między prędkością ruchu wewnątrz i na zewnątrz łuku. Na tej podstawie innowacyjny system CurveControl odpowiednio dopasowuje prędkości obrotowe bębnów rozdzielających, przez co odstępy między nasionami na łuku pozostają stałe. Dzięki temu rośliny są w wystarczającym stopniu zaopatrywane w substancje odżywcze. Łan jest jednorodny, a rośliny dojrzewają równomiernie.


Dwukomorowy zbiornik nawozu

Precea-TCC jest wyposażona w łatwo dostępny zbiornik dwukomorowy o pojemności 6000 l . Każdy ze zbiorników ma oddzielny dozownik elektryczny sprzężony z głowicą rozdzielającą, co zapewnia wykorzystanie seryjnego rozłączania połówkowego. Nawóz jest dozowany poprzez redlice nawozowe FerTeC twin HD. Delta jest ustawiana jednorazowo między głębokościami siewu nawozu i nasion. W przypadku dalszej zmiany głębokości siewu, redlica nawozowa reguluje automatycznie swoją głębokość w identycznej proporcji .


Teleskopowy układ jezdny

Precea-TCC jest oferowana z 12 lub 16 rzędami o rozstawach 70, 75 i 80 cm. Układ jezdny siewnika Precea jest dostępny z osią teleskopową. Podczas pracy w polu można zmieniać rozstaw dużych opon w taki sposób, by koła biegły między rzędami wysiewu, zapobiegając niepożądanemu ich zagęszczaniu. W siewnikach Precea-TCC regulowane koła pozwalają na uzyskanie 3 m po złożeniu, dzięki czemu można ją wygodnie transportować w ruchu drogowym.

W średnim okresie czasowym nasza oferta maszyn zostanie uzupełniona o siewniki dla kultur uprawianych w rzędach z mniejszymi rozstawami, takich jak buraki, rzepak lub soja 45 i 50 cm dla 18 lub 24 rzędów.