28 cze 2021

IceTiger – Większa precyzja dla służb zimowych

Do pobierania pakietu dla mediów

IceTiger_ISO_Sole_Claas_d0_kw_P2099697_de_d1_210604
IceTiger jest wyposażony w unikalny Smart Precision System z hydraulicznie napędzaną taśmą nośną, nowoczesnym sterownikiem ISOBUS i precyzyjnymi tarczami wysiewającymi.

Amazone wprowadza na rynek zupełnie nowy rozsiewacz IceTiger i ma teraz w ofercie innowacyjną maszynę o maksymalnej precyzji do soli i solanki. Nowa technika transportu wykorzystująca taśmę nośną umożliwia dozowanie nawet najmniejszych ilości soli o różnej wilgotności, jak również materiałów o dużym współczynniku tarcia, jak grys i piasek. W połączeniu z wygodnym sterownikiem ISOBUS IceTiger to precyzyjne urządzenie dla służb zimowych.

Innowacja: Smart Precision System –
Regulowana taśma nośna i elektryczna regulacja przez ISOBUS punktu podawania 

Transport rozsiewanego materiału przez taśmę nośną z napędem hydraulicznym stanowi unikalną cechę wyposażenia tej maszyny. Dzięki szerokiej powierzchni nośnej rozsiewany materiał jest transportowany w sposób ciągły bez zapychania się i zatorów w stronę zsypu , przez który dostaje się do tarczy rozsiewającej. Silnik hydrauliczny pozwala w sposób precyzyjny regulować prędkość taśmy nośnej, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dozowanie nawet najmniejszych ilość, jak 5 g/m². Dzięki precyzyjnej tarczy wysiewającej możliwe jest uzyskiwania szerokości roboczych od 2 do 8 m. W ten sposób można dopasować IceTiger idealnie do wymagań w danym miejscu stosowania. 

Istotną zaletą Smart Precision System jest ponadto elektryczna regulacja przez ISOBUS punktu podawania. Wymaganą szerokość rozsiewu po lewej i prawej stronie można wygodnie ustawić z fotela operatora. Przesunięcie strumienia rozsiewanego materiału odbywa się podczas jazdy dzięki elektrycznemu silnikowi nastawczemu. Elektryczna regulacja punktu podawania precyzyjnie nastawia wtedy punkt podawania rozsiewanego materiału, zapewniając wraz z automatyczną regulacją prędkości obrotowej tarczy rozsiewającej wymagany symetryczny lub asymetryczny kształt strumienia rozsiewanego materiału. Dzięki elastycznej regulacji szerokości roboczej można ustawić kształt strumienia dokładnie tylko na jeden lub na obydwa pasy jazdy . Dodatkowo np. na rondach trójkątny strumień materiału można przesunąć do środka, aby zapewnić optymalne pokrycie całej jezdni. 

AMAZONE oferuje samodzielnie zaprojektowany terminal AmaTron 4 umożliwiający sterowanie w systemie ISOBUS. W terminal AmaTron 4 można wyposażyć również ciągniki służb zimowych niewspółpracujące z ISOBUS. Terminal o wyglądzie tabletu posiada 8-calowy kolorowy wyświetlacz wielodotykowy z trybem noc/dzień, praktyczne menu szybkiego uruchamiania z inteligentnym kreatorem i funkcję automatycznego wyświetlania przycisków z czujnikiem zbliżeniowym. Dla maksymalnego komfortu wszystkie funkcje w menu roboczym mogą być obsługiwane joystikiem AmaPilot+ lub innymi joystickami współpracującymi z ISOBUS.

Opcjonalnie: Zintegrowane wyposażenie do obsługi solanki
IceTiger można na życzenie wyposażyć w system dozowania solanki ze zbiornikiem o pojemności co najmniej 500 l do dozowania soli wilgotnej klasy 30. Bezpośrednio przed tarczą rozsiewającą sól w postaci stałej i solanka są ze sobą mieszane, natomiast regulowany dopływ solanki zapewnia pompa z napędem hydraulicznym, zabezpieczona przed pracą na sucho. W porównaniu z solą suchą przygotowana w ten sposób mieszanka pozwala obniżyć ilość soli o 23%. Oprócz lepszej wydajności topienia znacznie zapobiega się w ten sposób stratom spowodowanym przez wiatr.

Inteligentna obsługa dzięki EasySet 2 – oszczędna i przyjazna środowisku 
Sterowanie IceTiger w wersji z wyposażeniem podstawowym odbywa się za pomocą komputera obsługowego maszyny EasySet 2. Prosta, intuicyjna obsługa wymaga tylko krótkiego przeszkolenia i jest optymalnym rozwiązaniem, gdy maszynę obsługuje kilku operatorów. Po wprowadzeniu wymaganej dawki i szerokości roboczej, regulacja dawki odbywa się automatycznie w zależności od zmiennej prędkości jazdy. Regulacja punktu podawania przy zastosowaniu EasySet 2 odbywa się ręcznie. W miejscach krytycznych, np. na mostach lub skrzyżowaniach, można zwiększyć dawkę za pomocą funkcji +100%. Przyciskami można ponadto skalibrować szerokość roboczą, prędkość i dawkę rozsiewu. Ponadto za pomocą EasySet 2 można sterować również oświetleniem roboczym LED i obrotową lampą ostrzegawczą. Opcjonalnie dostępna jest kamera tylna zapewniająca widoczność strumienia rozsiewanego materiału oraz kamera wewnątrz zbiornika do kontroli poziomu napełnienia. 

Duży zbiornik dla zwiększenia wydajności
W wersji podstawowej rozsiewacz do zimowego utrzymania dróg IceTiger ma pojemność 1000 l. Mocowany za pomocą układu 3-punktowego zbiornik ma strome ściany, zapewniające korzystne położenie środka ciężkości. W ten sposób zapobiega się też pozostałościom materiału w zbiorniku. Objętość można zwiększać poprzez zastosowanie nadstawek 300 l lub 600 l, osiągając maksymalnie 1900 l.
 

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.