15 lip 2021

Nowa brona wirnikowa AMAZONE KE 3002-240 z systemem Rotamix

Do pobierania pakietu dla mediów

Firma Amazone oferuje nową bronę wirnikową do ciągników o mocy do 240 KM. Nowo opracowany model KE 3002-240 o szerokości roboczej 3 m z innowacyjnym systemem Rotamix jest niezastąpiony w intensywnym rozdrabnianiu gleby, szczególnie na trudnym terenie.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.


System Rotamix – krótki, kompaktowy i z dwoma dodatkowymi wirnikami

KE 3002-240 z systemem Rotamix ma dwanaście wirników, na które rozdzielana jest siła. Zęby „wleczone” wytwarzają bardzo dobrą strukturę spulchniania. Nowa brona wirnikowa daje najlepsze wyniki zwłaszcza na glebach zwięzłych i jest odpowiednia do optymalnego przygotowania uprawy przedsiewnej, zwłaszcza po orce.

Dwanaście wirników pozwala na małą średnicę kół zębatych w przekładni głównej. W rezultacie solidna wanna brony wirnikowej jest bardzo kompaktowa, a dzięki temu lekka. Krótka konstrukcja brony wirnikowej zmniejsza siłę nacisku na ciągnik, a w agregacie uprawowo-siewnym siewnik nabudowany jest umieszczony bardzo blisko ciągnika. Zapotrzebowanie na siłę udźwigu jest zatem mniejsze niż w przypadku innych bron wirnikowych, co ma również pozytywny wpływ na dociążenie przodu ciągnika.

System napędowy Long-Life-Drive zapewnia długą żywotność i maksymalną płynność pracy. Dwustopniowe uszczelnienie z kasetowymi uszczelniaczami wałków i uszczelką labiryntową chroni przed kurzem, wilgocią i brudem.

Dzięki wypróbowanemu i przetestowanemu systemowi Quick & Safe zęby o długości 290 mm mają zintegrowane zabezpieczenie przed kamieniami i można je łatwo wymienić bez użycia narzędzi.


Wyższa wydajność z przekładnią DirectDrive

Sercem nowego KE 3002-240 Rotamix jest przekładnia DirectDrive, za pomocą której wyższy przepływ mocy jest przenoszony bezpośrednio na koła zębate wirników. Podobnie jak w przypadku kultywatorów wirnikowych KX i KG, nie ma przekierowania, co zapewnia bardzo dobre przenoszenie mocy i niskie zużycie. Brona wirnikowa może być stosowana z prędkościami WOM 540/750/1000. Prędkość wirnika można dostosować do różnych warunków glebowych stosując odpowiednie zestawy kół zębatych przekładni oraz przez zmianę obrotów WOM ciągnika.

System szybkiego łączenia QuickLink

Cała gama technologii aktywnej uprawy gleby Amazone jest dostępna z systemem szybkiego łączenia QuickLink, zapewniającym maksymalną elastyczność. Nowy model KE 02 można bardzo szybko połączyć z różnymi siewnikami za pomocą systemu QuickLink. KE 02 tworzy kompaktowy zespół z mechanicznym siewnikiem nabudowanym Cataya i pneumatycznym siewnikiem z przednim zbiornikiem Avant 02. Dzięki wzmocnionej wieży siewnik pneumatyczny Centaya Super może być teraz używany również z nową broną wirnikową. Nowy nabudowany siewnik punktowy Precea-A można również podłączyć bez użycia narzędzi. Można go również łączyć z mechanicznym siewnikiem zawieszanym D9 za pomocą sprzęgu Huckepack.

Regulacja i narzędzia

Nowością w modelu KE 02 jest opcjonalna hydrauliczna regulacji głębokości. W ten sposób podczas pracy można wygodnie dostosować z kabiny ciągnika bronę wirnikową do miejsca i warunków pracy. Skala zapewnia optymalną kontrolę głębokości roboczej.

Model KE 02 można indywidualnie dopasować do każdego rozmiaru ciągnika dzięki wysuwanym dźwigniom dolnym. Ułatwia to również dołączenie spulchniaczy śladów ciągnika. Ponadto dźwignie dolne można dostosować do wymiarów KAT 3 lub KAT 3N.

Włóka do równania gruntu jest prowadzona przez walec na dokładną głębokość, a dzięki zintegrowanej ochronie przed przeciążeniem umożliwia odchylenie do góry. Do precyzyjnej regulacji oferowane jest narzędzie obsługowe, które jest również uniwersalne dla wielu innych urządzeń do np. regulacji wysokości blach bocznych lub do ustawiania znaczników śladów.


Duży wybór wałów

Dostępnych jest wiele typów wałów zagęszczających o różnych średnich, spełniających różnorodne wymagania terenu. Bogaty wybór obejmuje od lekkich wałów rurowych do wałów pierścieniowych, które są również dostępne z profilem Matrix, od trapezowych wałów pierścieniowych po zębate wały metalowe do gleb średnich i zwięzłych.

Pobierz pakiet medialny KE 3002-240 z systemem Rotamix (42 MB)