Nowy komputer obsługowy AMAZONE AmaSpread 2

Do pobierania pakietu dla mediów


Do rozsiewacza ZA-V Profis Control firma AMAZONE oferuje teraz nowy komputer obsługowy o nazwie AmaSpread 2. Tym samym w segmencie klasy średniej dostępny jest specyficzny dla danego typu maszyny terminal, który wyróżnia komfort obsługi i prosta nawigacja w menu. 

Feldheld-JH_d0_kw_P7143123_d1_220809_SIMA
Kontrastowy kolorowy wyświetlacz sprawia, że użytkownik widzi wszystkie potrzebne informacje nawet przy zmiennym nasłonecznieniu.
AmaSpread2_d0_kw_P7143083_d1_220809_SIMA
Wszystkie funkcje można intuicyjnie obsługiwać jedną ręką, nie przerywając nawożenia. Każdy przycisk ma przypisaną na stałe funkcję.

Nowoczesny design, intuicyjna obsługa

Logiczna struktura menu w połączeniu z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 4,3 cala i podwyższonym kontraście gwarantuje wysoki komfort obsługi w nowoczesnym stylu. Wszystkie informacje dotyczące rozsiewacza, w tym dawki nawozu czy pozostałej ilości nawozu w zbiorniku, są prezentowane w jasny i wyraźny sposób. 


Terminal nie ma rozbudowanej struktury menu. Każda istotna funkcja ma osobny przycisk. Wszystkie ważne funkcje związane z dozowaniem i rozsiewaniem nawozów na granicy pola można wywołać bezpośrednio, naciskając podświetlony, wygodny w obsłudze przycisk. Dzięki temu obsługa jedną ręką podczas rozsiewania nawozów nie stanowi żadnego problemu. 


Można zapisać specjalne ustawienia dla 10 różnych typów nawozów i korzystać z nich w dowolnym momencie. Ponadto rejestrowane są dane na temat rozsianej ilości, obrobionej powierzchni oraz czasu pracy, co ułatwia prowadzenie dokumentacji przez użytkownika. 

ZA-V2000ProfisControl_Claas_d0_kw_P7143148_d1_220810_SIMA
Nowy, dostosowany do danego typu maszyny komputer obsługowy AmaSpread 2 pozwala obsługiwać wszystkie funkcje rozsiewacza ZA-V Profis Control.

ZA-V_2000_Fendt_d0_kw_9560_d1_160512_SIMA

AmaSpread2_d0_kw_P7143088_d1_220810_SIMA
Wśród funkcji komputera AmaSpread 2 nie zabrakło opcjonalnego systemu rozsiewu granicznego Limiter V+. Za naciśnięciem przycisku można wygodnie reagować na rozmaite sytuacje, wybierając rozsiew krawędziowy, graniczny lub przy rowie. Aktualny wariant rozsiewu granicznego jest stale wyraźnie pokazywany na wyświetlaczu.

Wszystkie funkcje w zasięgu ręki

Oprócz regulacji dawki rozsiewu zależnej od prędkości roboczej, komputer AmaSpread 2 pozwala między innymi na przełączanie pomiędzy maks. 6 sekcjami szerokości i korzystanie z funkcji ważenia rozsiewacza Profis. Ponadto dzięki szybkiemu dostosowaniu dawki nawozu można błyskawicznie reagować na warunki panujące na polu. Dokładna regulacji dawki poprzez komputer obsługowy to także zasługa techniki ważenia z częstotliwością 200 Hz. Dzięki tej technologii nawet przy wahającej się jakości nawozu można zagwarantować stałą dawkę rozsiewu. W połączeniu z opcjonalnym czujnikiem nachylenia terenu zapewnia to dokładny wynik ważenia nawet na zboczach. 


Przy zastosowaniu systemu rozsiewu granicznego Limiter V+ użytkownik może w zależności od sytuacji wybierać pomiędzy rozsiewem krawędziowym, granicznym i przy rowach, nie opuszczając przy tym kabiny ciągnika. Opcjonalne czujniki stanu napełnienia połączone z komputerem AmaSpread 2 ostrzegają użytkownika o kończącym się nawozie w zbiorniku. Możliwości terminalu uzupełniają funkcje sterowania oświetleniem roboczym. 


Podsumowując, komputer AmaSpread 2 stanowi nową możliwość prostej obsługi rozsiewacza ZA-V Profis Control przy jednocześnie najbogatszym zakresie funkcji.


 

AmaSpread2_d0_kw_P7143099_de_d1_220810_SIMA
Prosta struktura menu gwarantuje szybką obsługę wszystkich ustawień rozsiewacza.