14 wrz 2021

Nowy okręt flagowy w ofercie pługów: półzawieszany pług obrotowy AMAZONE Tyrok 400

Do pobierania pakietu dla mediów
Większa moc i wyższa prędkość przy minimalnym zużyciu

Wraz z modelem Tyrok 400 firma Amazone wprowadza na rynek całkowicie nowy, półzawieszany pług obrotowy z 7, 8 lub 9 korpusami do wyboru dla klasy ciągników 400 KM. Nowy model pługa wyróżnia się wyższą wydajnością nawet przy ciągłym obciążeniu, doskonałą jakością pracy i najwyższą stabilnością. Jednocześnie model Tyrok oferuje wysoki komfort dzięki bardzo prostej, bezpiecznej i precyzyjnej regulacji.


Korpus pługa przemyślany aż po detale – SpeedBlade zapewnia większą wydajność 
Nowy korpus pługa SpeedBlade z opatentowaną, bardzo dużą przednią częścią odkładnicy wyróżnia minimalne zużycie korpusu. Przy zwiększeniu prędkości roboczej np. z 6 km/h do 10 km/h główny punkt zużycia automatycznie przesuwa się w kierunku środka korpusu pługa. Główny punkt zużycia korpusu SpeedBlade, nawet przy dużych prędkościach, znajduje się na powiększonej przedniej części odkładnicy, a nie w obszarze listwy czy litego korpusu. W związku z tym podczas użytkowania modelu Tyrok przy większych prędkościach, w pierwszej kolejności należy wymienić tylko przednią część odkładnicy, gdy ulegnie ona zużyciu. Pozwala to zaoszczędzić duże koszty wymiany części ścieralnych w porównaniu z innymi konstrukcjami.

Kolejna zaleta z doskonałym efektem: czubek lemiesza przykrywa płat lemiesza i chroni połączenia. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu nie dochodzi do gromadzenia się resztek roślin ani sznurka. Dodatkowo otwarty kadłub korpusu, ze względu na swój kształt, zapobiega wbijaniu się ziemi pod kadłub. Dzięki temu zachowany jest maksymalny uciąg korpusu pługa.

Unikalny proces hartowania ©plus zapewnia najwyższą jakość w produkcji części eksploatacyjnych modelu Tyrok poprzez dodatkowe wprowadzenie węgla. Np. w przypadku odkładnicy uzyskuje się bardzo dużą twardość, a tym samym gładką powierzchnię z przodu. W ten sposób zapewniona jest długa żywotność części ścieralnych. Tylna strona pozostaje względnie miękka, a przez to odpowiednio elastyczna i odporna na uderzenia.

Seria korpusów pługów SpeedBlade oferuje wybór kształtów listew i korpusów, które można odpowiednio dostosować do konkretnego zastosowania. Przemyślana konstrukcja korpusów pługów w połączeniu z zaletami procesu hartowania ©plus zapewnia niewielkie zapotrzebowanie na siłę pociągową, a tym samym mniejsze zużycie paliwa. Do pracy w szczególnie trudnych warunkach można zamówić czubki lemieszy w wersji HD lub obrotowe wymienne czubki lemieszy, które zapewniają krótki czas przezbrojenia i mniejsze zużycie.

Szerokie oczyszczenie bruzdy to kolejna duża zaleta korpusów SpeedBlade, zwłaszcza przy coraz szerszym ogumieniu ciągników.


Stabilność bez kompromisów 
Dzięki masywnej prostokątnej ramie wykonanej ze stali o wysokiej wytrzymałości o wymiarach 200x150x10 mm, model Tyrok wyróżnia się wyjątkową stabilnością. Zdecydowana przewaga nad zbyt słabo zaprojektowanymi ramami: rama nie wygina się podczas pracy, nawet przy dużych obciążeniach. Zapewnia to równomierną głębokość roboczą na całej długości i szerokości roboczej.

Model Tyrok wyróżnia również nowy system SmartTurn. Na poprzeczniaku szybki proces obrotu jest hydraulicznie dwukrotnie zwalniany na krótko przed końcem tego procesu. Zapewnia to do efekt tłumienia, który oszczędza materiał przy wciąganiu cylindra. Nie ma potrzeby iść na kompromis w kwestii szybkości. Proces obracania zapewniający niskie zużycie jest wykonywany w ciągu zaledwie 9 sekund.

W intensywnych warunkach eksploatacji dostępna opcjonalnie hydrauliczna ochrona przed przeciążeniami zapewnia spokojną pracę, która oszczędza materiał. Korpus pługa po ominięciu przeszkody jest delikatnie opuszczany do ziemi przez siłownik hydrauliczny, co oszczędza zużycie materiału. Nacisk wyzwalający maleje wraz ze wzrostem wysokości podnoszenia korpusu. Siła wyzwalająca do 2000 kg może być bezstopniowo regulowana centralnie lub indywidualnie dla każdego korpusu z osobna, w zależności od warunków eksploatacji.


Bezpieczna, wygodna i precyzyjna regulacja zapewnia doskonały obraz pracy 
Model Tyrok standardowo wyposażono w mechaniczną regulację szerokości roboczej. Opcjonalnie można hydraulicznie i bezstopniowo dopasować szerokość roboczą do warunków bezpośrednio z kabiny ciągnika. Największa zaleta w zakresie komfortu i precyzji to nowa automatyczna regulacja pierwszego korpusu AutoAdapt. Oznacza to, że w pługach Tyrok z płynną regulacją szerokości roboczej, przy zmianie całkowitej szerokości roboczej również przedni korpus jest automatycznie ustawiany hydraulicznie. Dzięki temu można bezpiecznie i szybko radzić sobie ze zmieniającymi się warunkami glebowymi oraz konfiguracją terenu i wykonywać perfekcyjną orkę.

Regulacja głębokości roboczej odbywa się mechanicznie lub hydraulicznie za pomocą bardzo dobrze amortyzowanego układu jezdnego, który pochłania również duże drgania. Duże koło zapewnia nie tylko precyzyjne kopiowanie głębokości, ale także optymalną ochronę gleby. Ponadto standardowe hydropneumatyczne zawieszenie koła zapewnia maksymalny komfort jazdy i bezpieczeństwo podczas transportu.

Optymalną linię ciągu roboczego można ustawić za pomocą obracającego się o 180° zaczepu Tyrok. Dzięki zminimalizowaniu siły bocznej model zapewnia dodatkowe oszczędności w zakresie siły pociągowej i zużycia paliwa. Dzięki różnym opcjom połączenia zaczep oferuje również maksymalną elastyczność. Opcjonalnie model Tyrok można również wyposażyć we wzmacniacz trakcji w celu zmniejszenia poślizgu. Wówczas dodatkowy siłownik hydrauliczny przenosi ciężar pługa na tylną oś ciągnika. Zapewnia to maksymalną siłę pociągową i jeszcze większą oszczędność paliwa.

Wszystkie funkcje hydrauliczne można wygodnie manualnie kontrolować z przodu zaczepu za pomocą centrali regulacyjnej SmartCenter.


Kompletne wyposażenie dla pełnej wydajności 
Opcjonalne narzędzia wstępne umożliwiają uniwersalne dostosowanie nowego półzawieszanego pługa obrotowego do wszystkich warunków pracy. Do czystej obróbki dużej ilości materii organicznej dostępne są np. różne przedpłużki lub ścinacze. Aby zapewnić lepsze prowadzenie pługa na zboczach, na lemieszach można zamontować dodatkowe osłony.

Opcjonalny krój płozowy jest bardzo przydatny w regionach o kamienistych i zwięzłych glebach. Chroni on przed zużyciem krawędzie przedniej części odkładnicy i pozwala uzyskać czystą bruzdę. Aby uzyskać szczególnie czyste bruzdy można zamontować na ostatnim korpusie krój tarczowy.

Für die gleichzeitige Rückverfestigung bietet Amazone den Tyrok 400 mit Schwenkfangarm für die Arbeit mit dem Packer an.


Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.