Tyrok_1

27 kwi 2023

Nowy półzawieszany pług obrotowy AMAZONE Tyrok 400 Onland

Do pobierania pakietu dla mediów
Firma AMAZONE oferuje obecnie półzawieszany pług Tyrok 400 także w wersji on-land, czyli do orki po caliźnie. Dzięki szybkiej i komfortowej zmianie pomiędzy orką po caliźnie i orką w bruździe, pług Tyrok Onland wyróżnia się wysokim stopniem elastyczności. Nowe typy pługa są dostępne z 7, 8 lub 9 korpusami i są przeznaczone do współpracy z ciągnikiem o mocy do 400 KM.


Prosta zmiana pomiędzy orką po caliźnie, a orką w bruździe 
Wielkość ciągnika i ogumienie decydują między innymi o tym, czy możliwa jest orka w bruździe, czy po caliźnie – czyli poza bruzdą. Zwłaszcza w przypadku ciągnika gąsienicowego, z ogumieniem bliźniaczym lub szerokimi oponami powyżej 710 mm, jazda ciągnikiem w bruździe nie jest możliwa bez niekorzystnego ubijania częściowo przeoranej gleby.

Dużą zaletą orki po caliźnie jest zmniejszony nacisk na podłoże dzięki dużej powierzchni nacisku szerokich opon ciągnika i możliwości obniżenia ciśnienia w ogumieniu na czas pracy. W ten sposób występuje znacząca redukcja ubijania gleby co zapobiega powstawaniu podeszwy płużnej. Do tego tryb orki po caliźnie zapewnia lepszą linię uciągu dzięki mniejszemu ściąganiu na boki i skuteczniejszemu przenoszeniu sił. Korzystając z systemów GPS, można dodatkowo podnieść komfort pracy i zapewnić dokładne połączenie przejazdów. Stałe prowadzenie na tej samej głębokości zapewnia przednie kółko kopiujące, które bez przerwy ma kontakt z nieuprawioną glebą.

Inne czynniki, takie jak stan gleby, mają decydujący wpływ na wybór trybu orki. Z tego powodu bardzo ważna jest możliwość szybkiej zmiany pomiędzy orką po caliźnie i orką w bruździe. Jeśli powierzchnia gleby nie umożliwia optymalnego przenoszenia siły pociągowej z powodu deszczu lub wilgoci na polu, w każdej chwili jest możliwe szybkie przestawienie na tryb orki w bruździe. W tym celu wystarczy przestawić dźwignię hydrauliczną na ramieniu odwracającym.


Stabilność bez kompromisów 
Pług Tyrok Onland ma masywną ramę czworokątną o wymiarach 200x150x10 mm wykonaną ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Dzięki temu Tyrok Onland wyróżnia się nadzwyczaj wysoką stabilnością. Decydująca przewaga nad kwadratową ramą polega na tym, że prostokątna rama nie wygina się nawet przy twardym podłożu. Zapewnia to równomierną głębokość roboczą na całej długości i szerokości, co ma duże znaczenie zwłaszcza przy większych szerokościach roboczych.

Model Tyrok Onland wyróżnia również system SmartTurn. Na poprzeczniaku szybki proces obrotu jest hydraulicznie dwukrotnie zwalniany na krótko przed końcem tego procesu. Zapewnia to do efekt tłumienia, który oszczędza materiał przy wciąganiu cylindra. Nie ma potrzeby iść na kompromis w kwestii szybkości. W przypadku wariantu Onland „rama” jest automatycznie dosuwana przed obrotem przez siłownik trybu orki po caliźnie, aby środek ciężkości podczas obrotu był położony możliwie nisko, a siły działające na ciągnik i pług – możliwie niewielkie. 


Korpus pługa przemyślany aż po detale – SpeedBlade oznacza mniejsze zużycieß 
Korpus pługa SpeedBlade z opatentowaną, bardzo dużą piersią odkładnicy wyróżnia jej minimalne zużycie. Przy zwiększeniu prędkości roboczej np. z 6 km/h do 8 km/h główny punkt zużycia automatycznie przesuwa się w kierunku środka korpusu pługa. Główny punkt zużycia, nawet przy dużych prędkościach, znajduje się na powiększonej piersi odkładnicy, a nie na samej odkładnicy. Dostępne są różne kształty listew i korpusów, które można dobrać odpowiednio do konkretnego zastosowania.

Kolejny detal z doskonałym efektem: czubek lemiesza przykrywa płat lemiesza i chroni połączenia. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu nie dochodzi do gromadzenia się resztek roślin ani sznurka.

AMAZONE podnosi poprzeczkę przy wytwarzaniu części ścieralnych do pługów, stosując jedyny w swoim rodzaju proces hartowania ©plus. Dzięki większemu nawęgleniu stali części ścieralne do pługów Tyrok stały się znacznie twardsze i trwalsze


Bezpieczna, wygodna i precyzyjna regulacja zapewnia doskonały obraz pracy 
Model Tyrok Onland jest standardowo wyposażony w mechaniczną regulację szerokości pracy. Opcjonalnie można hydraulicznie i bezstopniowo dopasować szerokość roboczą do warunków bezpośrednio z kabiny ciągnika. Także w przypadku szerokości pierwszego korpusu możliwy jest wybór regulacji mechanicznej lub hydraulicznej. Zaletą jest w tym przypadku bezpośrednie połączenie siłownika pierwszego korpusu w przedniej części pługa, co zapewnia precyzyjne łączenie przejazdów podczas orki.


Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.