Cirrus6003-2C_Fendt_d0_kw_P9099412_d1_211220

9 cze 2022

Wał nożowy jako narzędzie przygotowawcze w agregacie AMAZONE Cirrus 6003-2

Do pobierania pakietu dla mediów
AMAZONE oferuje teraz wał nożowy jako narzędzie przygotowawcze do składanego agregatu uprawowo-siewnego Cirrus 6003-2. Szczególną cechą jest zamknięta konstrukcja rdzenia walca z układem noży odwracalnych mocowanych w kształcie litery V. Wał nożowy zapewnia dodatkowe tworzenie struktury gruzełkowatej (kruszenie) zbrylonych gleb i intensywne rozdrabnianie resztek pożniwnych. Międzyplony i wysokie ściernisko są cięte w poprzek kierunku jazdy. Kolejną zaletą zastosowania wału nożowego Cirrus 6003-2 jest zmniejszenie liczby przejazdów roboczych. Chroniona jest przy tym struktura gleby, ograniczone jest parowanie ważnej wody glebowej, a także skraca się czas pracy i obniżają się koszty.


Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.


Szeroki zakres zastosowań

PM_Cirrus3
Cirrus 6003-2C w zestawie z wałem nożowym przy wysiewie pszenicy ozimej po słoneczniku

Podczas uprawy zbóż po słoneczniku wysokie resztki pożniwne są przecinane poprzecznie przez wał nożowy i wyrównywane wzdłużnie przez następujące po nim talerze faliste Minimum TillDisc. Precyzja odkładania ziaren zostaje znacznie udoskonalona, ponieważ redlica nie jest unoszona przez resztki pożniwne.

Po zbiorze kukurydzy równomierne rozdrabniane i wymieszanie pozostałości ścierniskowych poprawia higienę pola. Zastosowanie wału nożowego w Cirrusie 6003-2 pozwala zrezygnować z dodatkowego przejazdu maszyną mulczującą, wałem lub broną talerzową w celu uprawy ścierniska.

Przy bezpośrednim wysiewie w stojące poplony wał nożowy znacznie poprawia rezultat pracy, gdyż poplony są intensywnie obrabiane podczas jednego przejazdu i ewentualnie mieszane z glebą.


Wyjątkowo stabilny i bezobsługowy

Cirrus6003-2C_Fendt_d0_kw_P9099412_d1_211220
Wał nożowy jako agresywne narzędzie wstępne dla Cirrusa 6003-2

Od strony technicznej wał nożowy charakteryzuje się wyjątkową stabilnością. Zwłaszcza solidne łożyskowanie oraz noże wykonywane ze stali borowej gwarantują jego długą trwałość. Mocowania noży są wpuszczone w rurę wału. Zwarty rdzeń wału jest wyjątkowo odporny na kamienie i zabrudzenia. Dzięki łożyskom baryłkowym i ślizgowemu pierścieniowi uszczelniającemu wał nożowy jest całkowicie bezobsługowy. Obustronnie szlifowane noże odwracane pozwalają ograniczyć koszty zużycia o połowę.


Doskonały obraz pracy dzięki specjalnemu rozmieszczeniu ostrzy

PM_Cirrus
Podczas siewu pszenicy wał nożowy jako narzędzie wstępne w siewniku Cirrus 6003-2 wytwarza drobnoziarniste podłoże

Szczególną cechą wału nożowego jest układ noży w kształcie litery V, który zapobiega ściąganiu bocznemu. Kopiowanie podłoża zapewniają poszczególne segmenty wału. Dzięki temu maszyna pracuje równomiernie na całej szerokości roboczej, nawet na nierównym podłożu.


Zalety systemu:

  • Mniejsza liczba przejazdów dzięki połączeniu z maszyną
  • Oszczędność kosztów dzięki mniejszej liczbie operacji
  • Równomierne wschody na polu na glebach o dużej zmienności