8 lip 2021

Zęby C-Mix-Ultra - Nowa hydrauliczne zabezpieczenie przed przeciążeniami

Do pobierania pakietu dla mediów

Wysoka niezawodność pracy dzięki nowemu systemowi zębów C-Mix-Ultra do kultywatora zaczepianego Cenius i agregatu uprawowego Ceus

Firma Amazone powiększa wybór narzędzi o nowe zęby C-Mix-Ultra do zaczepianego kultywatora serii Cenius-2TX o szerokości roboczej od 4 do 8 m oraz zaczepianego agregatu uprawowego Ceus-2TX, który jest dostępny w szerokości roboczej od 4 do 7 m. Nowy system zębów jest wyposażony w automatyczną ochronę przed przeciążeniami dzięki siłownikom hydraulicznym i zapewnia wysoką niezawodność oraz trwałość, szczególnie w intensywnych warunkach pracy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Zęby C-Mix-Ultra pokazują swoje mocne strony szczególnie w trudnych warunkach glebowych przy regularnych przeciążeniach. Próg zadziałania tej nowej wersji hydraulicznej może być dostosowany do warunków i regulowany bezstopniowo do 800 kg. Zapewnia to duży poziom bezpieczeństwa pracy, ponieważ nawet w najtrudniejszych warunkach maszyna optymalnie utrzymuje żądaną głębokość roboczą do 30 cm dzięki dużym wysokościom unoszenia poszczególnych zębów. Dodatkowo wyjątkowa ochrona przed przeciążeniami chroni kultywator w szczególny sposób: system, składający się z siłowników hydraulicznych zamontowanych na zębach oraz centralnie umieszczonych amortyzatorom azotowym, zapewnia bardzo spokojny powrót zębów C-Mix-Ultra po ich uniesieniu. Ma to również bardzo korzystny wpływ na zużycie zabezpieczenia przed przeciążeniami w wielu procesach wyzwalania.

Ilość amortyzatorów azotowych jest dostosowana do odpowiedniej liczby zębów, aby zapewnić niewielką różnicę ciśnień przy jednoczesnym działaniu kilku zabezpieczeń przed przeciążeniami.

Bezstopniowa regulacja systemu jest łatwa i wygodna i umiejscowiona z przodu zaczepu. Znajduje się tam również manometr widoczny z fotela ciągnika w celu kontroli.

Nowe zęby C-Mix-Ultra można łączyć z kompletnym systemem redlic C-Mix. Duży wybór oferuje odpowiedni typ redlicy do każdego zastosowania. Niektóre z redlic są dostępne w wersji HD o wysokiej odporności na ścieranie.

Dodatkowo oferowany jest system szybkiej wymiany C-Mix-Clip, za pomocą którego można łatwo i wygodnie wymieniać czubki redlic. W bardzo krótkim czasie czubek redlicy zostaje oddzielony od blachy prowadzącej. Zapewnia to krótkie czasy przezbrajania, a przede wszystkim redukcję kosztów zużycia.