12 wrz 2023

Hydrauliczny napęd pompy dla opryskiwaczy zawieszanych UF 1602 i UF 2002

Do pobierania pakietu dla mediów

Maksymalny komfort korzystania z opryskiwacza zawieszanego

Oszczędzające paliwo zastosowanie UF 2002 z hydraulicznym napędem pompy w pagórkowatym terenie
Oszczędzające paliwo zastosowanie UF 2002 z hydraulicznym napędem pompy w pagórkowatym terenie

W przypadku opryskiwaczy zawieszanych UF 1602 i UF 2002 AMAZONE oferuje w połączeniu z pakietem Comfort w pełni zintegrowany z układem hydraulicznym napęd pompy. 

Hydrauliczny napęd pompy zastępuje wałek odbioru mocy i sprawia, że montaż na różnych ciągnikach jest wyjątkowo prosty i bezobsługowy.

Obsługa i regulacja

Regulacja hydraulicznego napędu pompy odbywa się poprzez system Load Sensing opryskiwacza. Obsługa odbywa się w całości poprzez oprogramowanie ISOBUS maszyny UF 02. Dla napełniania, mieszania i oprysku można zapisać różne prędkości obrotowe pompy. Po wybraniu jednej z wcześniej wymienionych funkcji pompa automatycznie udostępnia prędkość obrotową pompy i utrzymuje ją niezależnie od prędkości obrotowej ciągnika. Skutecznie zapobiega się prędkościom obrotowym przekraczającym maksymalną wartość wynoszącą 540 obr./min.

Zapotrzebowanie oleju dla hydraulicznego napędu pompy wynosi do 50 l/min.

Napełnianie

Na początku napełniania można uruchomić pompę wygodnie z TwinTerminal 3.0 w SmartCenter opryskiwacza UF. Pompa uruchamia się przy tym bardzo łagodnie. Prędkość obrotowa pompy jest regulowana w pełni automatycznie i szybko osiąga wcześniej zapisaną wartość. Prędkość obrotowa ciągnika nie ma przy tym żadnego znaczenia. Zawsze można w pełni i bez obaw korzystać z maksymalnej mocy zasysania, ponieważ sterowanie automatycznie ogranicza prędkości obrotowe do wartości 540 obr./min. Opcjonalnie można wyłączyć pompę automatycznie dzięki oprogramowaniu po osiągnięciu zadanego poziomu napełniania.

Aplikacja w polu

Hydrauliczny napęd pompy 300 l/min w UF 02
Hydrauliczny napęd pompy 300 l/min w UF 02

Podczas aplikacji środków ochrony roślin na pagórkowatym terenie obroty pompy opryskiwacza utrzymywane są w ustawionym zakresie niezależnie od obrotów silnika ciągnika np. przy jeździe pod górę z wysoką prędkością obrotową ciągnika i przy jeździe w dół z niską prędkością obrotową ciągnika. Gwarantuje to optymalny rezultat aplikacji, ogranicza zużycie paliwa i chroni pompę przed nadmiernym obciążeniem przez zbyt wysokie prędkości obrotowe.


Bulb_hnien_Version1-kl-3_rechts

  • Napęd pompy niezależny od ciągnika
  • Oszczędzanie pompy dzięki ograniczeniu prędkości obrotowej
  • Łatwe agregatowanie z ciągnikiem
  • Oszczędność paliwa
  • Nie wymaga konserwacji