Wszystkie nowości Agritechnica w skrócie

Trzybelkowy Cenio 4000-2 pozwalający optymalnie wymieszać resztki pożniwne
12 wrz 2023

Nowy składany, uniwersalny kultywator zawieszany Cenio 4000-2

Firma AMAZONE prezentuje na targach Agritechnika 2023 nowy Cenio 4000-2, składany kultywator mulczujący o 4-metrowej szerokości roboczej. Seria Cenio, która do tej pory składała się ze sztywnych maszyn o szerokości 3 m, 3,5 m i 4 m, została uzupełniona o 4-metrową wersję składaną hydraulicznie.

AMAZONE Catros+ 5003-2 podczas zrywania ścierniska
12 wrz 2023

Nowe kompaktowe brony talerzowe Catros+ 03 od AMAZONE

Z szerokością roboczą od 4 do 7 m i systemem Smart Frame. Wraz z typem Catros+ 03-2 AMAZONE wprowadza na rynek nowe, składane, zawieszane kompaktowe brony talerzowe o szerokościach roboczych 4, 5, 6 i 7 m. Jednocześnie dostępna jest wersja zaczepiana TS z unoszonym układem jezdnym. Catros znakomicie nadaje się do płytkiej i intensywnie mieszającej uprawy gleby.

Redlica skrzydełkowa 360 mm od AMAZONE w trzech różnych pozycjach montażu
12 wrz 2023

Nowa redlica skrzydełkowa 360 mm od AMAZONE dla kultywatorów Cenio i Cenius

Nowa redlica skrzydełkowa AMAZONE dla kultywatorów Cenio i Cenius jest teraz dostępna w szerokości 360 mm. Dzięki redlicy skrzydełkowej również za pomocą kultywatora mulczującego można zrywać płytko ściernisko na całej powierzchni, przerywając połączenia kapilarne w glebie. Zapobiega się w ten sposób wysuszeniu gleby w okresie letnim.

AMAZONE Cobra z podwójnym zagarniaczem podczas drugiego cyklu uprawy w celu zwalczania samosiewów i chwastów
12 wrz 2023

Nowy zagarniacz podwójny dla kultywatora do płytkiej uprawy Cobra

Zwalczanie chwastów za pomocą kultywatora do płytkiej uprawy Cobra w połączeniu z podwójnym zagarniaczem | Kultywator do płytkiej uprawy Cobra ze swoją 6-belkową konstrukcją charakteryzuje się elastycznością przy zrywaniu ścierniska, nieco głębszej drugiej i trzeciej uprawie, likwidacji poplonów lub uprawie przedsiewnej.

Zrozumiała funkcja wstępnego wyboru.
12 wrz 2023

Nowy komfortowy układ hydrauliczny z ComfortClick dla Teres 300

Teres 300 wyróżnia się nie tylko znakomitymi rezultatami pracy, ale także licznymi możliwościami ustawień hydraulicznych. Obok klasycznej funkcji obracania pługa, również szerokość roboczą pierwszego korpusu, całkowitą szerokość roboczą i głębokość roboczą można ustawiać hydraulicznie za pomocą gniazd hydraulicznych podwójnego działania.

Pług Teres 300 z 5 korpusami podczas pracy
12 wrz 2023

Nowy pług ze stopniową regulacją szerokości Teres 300

Pług z ręczną regulacją szerokości pracy oraz rozszerzeniem o program korpusów SpeedBlade – Oferta pługów Teres została rozszerzona o nowe produkty, czyli pługi z ręczną regulacją szerokości pracy. W ten sposób AMAZONE wraz z nową wersją Teres oferuje pług zawieszany z 4, 5 lub 6 korpusami i bezstopniową, ew. ręczną regulacją szerokości pracy dla ciągników o mocy do 300 KM. W przypadku tych nowych pługów można ustawić szerokość roboczą na 35, 40, 45 lub 50 cm dla każdego...

Orka po caliźnie z nowym półzawieszanym z pługiem obrotowym AMAZONE Tyrok 400
12 wrz 2023

Nowy półzawieszany pług obrotowy AMAZONE Tyrok 400 Onland

Firma AMAZONE oferuje obecnie półzawieszany pług Tyrok 400 także w wersji on-land, czyli do orki po caliźnie. Dzięki szybkiej i komfortowej zmianie pomiędzy orką po caliźnie i orką w bruździe, pług Tyrok Onland wyróżnia się wysokim stopniem elastyczności. Nowe typy pługa są dostępne z 7, 8 lub 9 korpusami i są przeznaczone do współpracy z ciągnikiem o mocy do 400 KM.

Dzielony zbiornik Centaya 4000-C Special jednocześnie dozuje do gleby dwa materiały metodą Single Shoot.
12 wrz 2023

Nowy siewnik nabudowany Centaya-C Special z dwukomorowym zbiornikiem

Po zaprezentowaniu przez AMAZONE jesienią 2022 r. siewnika nabudowanego Centaya-C Super do siewu kombinowanego, teraz wprowadzono na rynek jego mniejszy wariant, pneumatyczny siewnik nabudowany Centaya Special. Maszyna jest wyposażona w dwukomorowy zbiornik o pojemności 1500 l. AMAZONE oferuje siewnik Centaya-C Special w szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m i 4 m.

Nowy zaczepiany zestaw uprawowo-siewny Cirrus 04 Precyzja – Elastyczność – Wydajność
12 wrz 2023

Nowy zaczepiany zestaw uprawowo-siewny Cirrus 9004-2C Grand

Zestaw uprawowo-siewny dla dużych gospodarstw i przedsiębiorstw usługowych – Nowy zestaw uprawowo-siewny Cirrus 9004-2C Grand uzupełnia ofertę AMAZONE dla dużych gospodarstw rolnych. Maszyna jest dostępna w szerokości roboczej 9 m i z rozstawem rzędów 16,6 cm.

Nowy innowacyjny zaczepiany siewnik punktowy Precea-TCC wyznacza wysokie standardy odnośnie precyzji
12 wrz 2023

Nowy zaczepiany siewnik punktowy AMAZONE Precea-TCC

AMAZONE rozszerza swoją ofertę w zakresie siewu punktowego o zaczepiane maszyny Precea 9000-TCC i 12000-TCC o szerokości roboczej 9 i 12 m. Te wersje wykoncypowane specjalnie dla przedsiębiorstw usługowych i dużych gospodarstw charakteryzują się wydajnym podciśnieniowym pojedynkowaniem ziaren, dużymi zbiornikami oraz innowacyjnym systemem transportu nasion Central Seed Supply.

Precea 6000-2FCC z dozownikiem FertiSpot umożliwiającym porcjowanie aplikowanego nawozu.
12 wrz 2023

FertiSpot dla siewnika punktowego Precea

Punktowa aplikacja nawozu: Teraz teraz też z synchronizacją między nasionami i dla wszystkich typów maszyn Precea – System FertiSpot umożliwia punktowe dozowanie nawozu pod nasionami. Ze względu na przepisy prawne ograniczające ilość stosowanych nawozów, prawdziwym wyzwaniem jest coraz bardziej optymalne zastosowanie nawozów.

Połączenie zbiornika przedniego FT-P 1502 i Primera DMC umożliwia aplikację substancji odżywczych bezpośrednio przy ziarnie.
12 wrz 2023

Mocne połączenie!

Autonomiczny zbiornik przedni FT-P 1502 i siewnik uniwersalny Primera DMC: Autonomiczny zbiornik przedni FT-P 1502 sprawdza się idealnie we wszystkich zastosowaniach z produktami płynnymi. Może on być używany wraz z siewnikiem wyposażonym w system nawożenia płynnego, pielnikiem z systemem oprysku pasowego oraz w wielu innych zastosowaniach.

Nowy zaczepiany rozsiewacz wielofunkcyjny ZG-TX 11200 Super z maksymalną pojemnością i dużych szerokościach roboczych
12 wrz 2023

AMAZONE ZG-TX – Nowy rozsiewacz wielofunkcyjny – bez kompromisów

Elastyczny – precyzyjny – wydajny. Nowy zaczepiany ZG-TX od AMAZONE ustanawia nowe standardy w segmencie rozsiewaczy wielofunkcyjnych. Łatwa przebudowa między układem rozsiewu TS a nowo opracowanym układem rozsiewu wapna pozwala za pomocą jednej maszyny rozsiewać zarówno nawozy mineralne, jak i mokre wapno. ZG-TX łączy w sobie zalety układu rozsiewu TS z AutoTS zintegrowanym w tarczy, uzyskując najlepsze wyniki rozsiewu granicznego i najwyższą wydajność przy rozsiewaniu...

Pojemność 5000 l i ładowność 4500 kg gwarantują maksymalną wydajność powierzchniową ZA-TS 5000
12 wrz 2023

Rozsiewacz zawieszany ZA-TS 5000

Wydajniejszy niż kiedykolwiek: AMAZONE rozszerza swój program produktów rozsiewaczy zawieszanych o ZA-TS 5000. Seria ZA-TS od swojego debiutu jest symbolem największej wydajności przy maksymalnej precyzji. Decydujące znaczenie ma precyzyjny rozsiew do 54 m przy dawce 650 kg/min.

Jedes Feld hat Grenz- und Kurvenbereiche
12 wrz 2023

CurveControl dla rozsiewaczy odśrodkowych AMAZONE

Za precyzyjną aplikację nawozu na łukach , firma AMAZONE została wyróżniona srebrnym medalem targów AGRITECHNICA Innovation Award 2023 – CurveControl w rozsiewaczach odśrodkowych podczas jazdy po łukach dopasowuje rozdział poprzeczny do różnej prędkości na zakręcie i koryguje wychylenie obrazu rozsiewu.

Odpowiedni pielnik do każdej uprawy.
12 wrz 2023

Uprawa międzyrzędowa SCHMOTZER

Precyzyjne pielenie mechaniczne w każdym gospodarstwie – Przesuwna rama liniowa VR 2: Firma SCHMOTZER oferuje nową ramę przesuwną dla swoich pielników. Przesuwna rama liniowa VR 2 wyróżnia się bardzo kompaktową budową, dzięki czemu pokazuje swoje zalety podczas pielenia nawet w bardzo trudnych warunkach.

Pantera 7004 z belką polową Super-L3 o szerokości 36 m
12 wrz 2023

Samojezdny opryskiwacz polowy Pantera 7004

Maksymalna wydajność i elastyczność dzięki nowej samojezdnej maszynie AMAZONE: Pantera 7004 od AMAZONE jest kolejnym produktem w segmencie samojezdnych opryskiwaczy polowych. Wyjątkową cechą tej nowej maszyny jest jej duża pojemność zbiornika oraz nowo opracowany układ jezdny. Pantera 7004 łączy w sobie dużą wydajność z doskonałymi właściwościami jezdnymi i jest idealnym rozwiązaniem dla dużych gospodarstw i firm usługowych, stawiających maszynom najwyższe wymagania w...

DirectInject na maszynie Pantera 4504 między kabiną a zbiornikiem cieczy roboczej
12 wrz 2023

DirectInject dla samojezdnego opryskiwacza polowego Pantera

Zależne od zapotrzebowania dozowanie produktów za naciśnięciem przycisku – Pantera 4504 i 7004 są teraz dostępne z nową funkcją bezpośredniego dozowania DirectInject, która umożliwia elastyczne, szybkie i zależne od zapotrzebowania dozowanie dodatkowych preparatów. W czasach, w których ochrona roślin jest coraz trudniejsza ze względu na ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin i coraz surowsze wymagania, a w gospodarstwie trzeba oszczędzać czas i koszty...

Belka polowa Super L3 o szerokości 48 m – optymalny wynik aplikacji bez znoszenia
12 wrz 2023

Nowa belka Super L3 teraz o szerokości roboczej do 48 m

Najwyższa precyzja dzięki nowej funkcji wyrównania drgań z ContourControl i SwingStop Plus. Maksymalna szerokość robocza przy najlepszej pozycji belki polowej! Dla spełnienia skrajnych wymagań przy jednocześnie absolutnie spokojnej pozycji belki polowej, AMAZONE wprowadziło belkę polową Super L3. Linia produktów obejmowała do tej pory belki polowe o szerokościach roboczych 36–42 m. Teraz zaoferowano również wersje o szerokości 30 m, 33 m, 45 m i 48 m.

Oszczędzające paliwo zastosowanie UF 2002 z hydraulicznym napędem pompy w pagórkowatym terenie
12 wrz 2023

Hydrauliczny napęd pompy dla opryskiwaczy zawieszanych UF 1602 i UF 2002

Maksymalny komfort korzystania z opryskiwacza zawieszanego: W przypadku opryskiwaczy zawieszanych UF 1602 i UF 2002 AMAZONE oferuje w połączeniu z pakietem Comfort w pełni zintegrowany z układem hydraulicznym napęd pompy. Hydrauliczny napęd pompy zastępuje wałek odbioru mocy i sprawia, że montaż na różnych ciągnikach jest wyjątkowo prosty i bezobsługowy.

Polowy opryskiwacz zawieszany UF 2002 z funkcją ContourControl umożliwiającą w pełni automatyczne prowadzenie belki
12 wrz 2023

Prowadzenie belki ContourControl w opryskiwaczu zawieszanym UF 02

Maksymalna precyzja i wydajność opryskiwacza zawieszanego – W przypadku UF 1602 i 2002 w belkach polowych o szerokościach od 27 m ,AMAZONE obok automatycznego prowadzenia belki DistanceControl oferuje również automatyczne, aktywne prowadzenie belki ContourControl. Funkcja aktywnego prowadzenia belki ContourControl gwarantuje absolutną precyzję aplikacji przy wysokich prędkościach roboczych i maksymalne wydajności powierzchniowe z dokładnymi, niewielkimi odległościami od...

Nowe funkcje terminala obsługowego ISOBUS AmaTron 4
12 wrz 2023

Nowe funkcje terminala obsługowego ISOBUS AmaTron 4

5 funkcji oprogramowania dających nowe możliwości w Precision Farming. Najnowsze oprogramowanie AmaTron 4 oferuje teraz nowe funkcje dodatkowe w połączeniu z opryskiwaczami, siewnikami, rozsiewaczami nawozów AMAZONE, a także umożliwia wydajne zarządzanie danymi.

CLAAS, AgXeed und AMAZONE gründen den ersten Autonomie-Verbund
12 wrz 2023, Harsewinkel/Oirlo/Hasbergen-Gaste

Joined forces: CLAAS, AgXeed and Amazone establish the world's first cross-industry autonomy alliance

CLAAS, AgXeed and Amazone have stepped up their collaboration in the field of highly automated and autonomous agricultural machinery and work processes by establishing the first multi-manufacturer autonomy group. 3A – ADVANCED AUTOMATION & AUTONOMY – Za precyzyjną aplikację nawozu na łukach , firma AMAZONE została wyróżniona srebrnym medalem targów AGRITECHNICA Innovation Award 2023.

Cenio z systemem AutoTill współpracujący z AgBotem
12 wrz 2023

AMAZONE AutoTill

Rozwiązanie do zautomatyzowanej i autonomicznej uprawy gleby – Dzięki nowo opracowanemu systemowi AutoTill do kultywatora mulczującego możliwe jest automatyczne regulowanie i monitorowanie funkcji maszyny. System ten umożliwia automatyczne ustawienie maszyny odpowiednio do wcześniej zdefiniowanych parametrów (głębokość robocza i prędkość) i samodzielne monitorowanie jej działania.