12 wrz 2023

Nowy siewnik nabudowany Centaya-C Special z dwukomorowym zbiornikiem

Do pobierania pakietu dla mediów
Dzielony zbiornik Centaya 4000-C Special jednocześnie dozuje do gleby dwa materiały metodą Single Shoot.
Dzielony zbiornik Centaya 4000-C Special jednocześnie dozuje do gleby dwa materiały metodą Single Shoot.


Po zaprezentowaniu przez AMAZONE jesienią 2022 r. siewnika nabudowanego Centaya-C Super do siewu kombinowanego, teraz wprowadzono na rynek jego mniejszy wariant, pneumatyczny siewnik nabudowany Centaya Special. Maszyna jest wyposażona w dwukomorowy zbiornik o pojemności 1500 l. AMAZONE oferuje siewnik Centaya-C Special w szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m i 4 m.

Efektywne zastosowanie materiałów eksploatacyjnych

Zbiornik Centaya-C Special o pojemności 1500 l jest podzielony w proporcji 70:30. Dzięki temu mieszczą one 2 materiały w ilości 1050 i 450 l. Różne materiały są dozowane w siewniku Centaya-C Special z ISOBUS oddzielnie i w sposób niezwykle precyzyjny. Siewnik nabudowany z działającymi bezstopniowo dozownikami elektrycznymi obsługuje normy wysiewu od 0,5 do 400 kg/ha przy prędkości roboczej 10 km/h.

Dozowane materiały są prowadzone przez odcinek transportowy do głowicy rozdzielającej, a potem do redlic. W przypadku pojedynczego odcinka transportowego nasiona i nawóz są transportowane do redlic metodą Single-Shoot. Nasiona i nawóz są wtedy wysiewane równocześnie poprzez jedną redlicę do gleby. 

Łączne dozowanie nasion i nawozu wspomaga rozwój zboża zaraz po wykiełkowaniu. Nasiona i nawóz są dozowane jednocześnie do gleby. Dzięki temu nawóz jest efektywnie wykorzystany i jest szybko dostępny dla rośliny. 

Możliwe jest również dozowanie 2 różnych nasion. W ten sposób można dozować i wysiewać np. różne normy wysiewu, korzystając z odpowiednich wałków dozujących.

Centaya 4000-C Special z podwójnym zbiornikiem dzielonym 70:30. W ten sposób można oddzielnie dozować dwa różne materiały.
Centaya 4000-C Special z podwójnym zbiornikiem dzielonym 70:30. W ten sposób można oddzielnie dozować dwa różne materiały.

Obydwa materiały są dozowane oddzielnie przez 2 dozowniki
Obydwa materiały są dozowane oddzielnie przez 2 dozowniki i kierowane przez jeden odcinek transportowy do głowicy rozdzielającej. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można dobrać inny dozownik do każdego z materiałów.

Centaya-C Special można wyposażyć w rozsiewacz mikrogranulatów Micro plus. Na pneumatycznym siewniku nabudowanym można dodatkowo zamontować zbiornik o pojemności 110 l. W tym wypadku wysiewany materiał jest zintegrowany z głównym odcinkiem transportowym Centaya-C Special i też jest dozowany metodą Single-Shoot.
Umożliwia on operatorowi dozowanie trzeciego materiału podczas jednego przejazdu. Mogą to być małe ilości nasion lub np. mikrosubstancje odżywcze.

Napełnianie jest łatwe dzięki dużemu otworowi zbiornika, a do zbiornika ziarna oraz poszczególnych dozowników można się łatwo dostać przez pomost załadunkowy. Aby umożliwić szybką wymianę nasion podczas pracy, siewnik można wyposażyć w system szybkiego opróżniania. Można też zamówić półkę na worki z nasionami, aby wygodnie je przewozić. 

Dzięki dzielonemu zbiornikowi ziarna o pojemności 1500 l Centaya-C Special jest bardzo wydajną maszyną. Kształt zbiornika zmniejsza wymaganą siłę udźwigu, ponieważ jest on wykonany z metalu i wychylony w kierunku ciągnika.


Single-Shoot: Wysiew nasion z nawozem na jednym poziomie
Single-Shoot: Wysiew nasion z nawozem na jednym poziomie

Single-Shoot: Wysiew dwóch gatunków nasion na tej samej głębokości
Single-Shoot: Wysiew dwóch gatunków nasion na tej samej głębokości

Wysiew dwóch gatunków nasion.
Wysiew dwóch gatunków nasion. Trzeci materiał jest dozowany przez rozsiewacz Micro plus, który jest zintegrowany z odcinkiem transportowym.
Centaya 4000-C Special nabudowana na kultywatorze wirnikowym KG 4001, gleba jest dobrze spulchniana i mieszana
Centaya 4000-C Special nabudowana na kultywatorze wirnikowym KG 4001, gleba jest dobrze spulchniana i mieszana, a nasiona są umieszczane w sposób niezawodny na odpowiedniej głębokości przez redlicę dwutalerzową TwinTec.

2 systemy redlic, 2 rozstawy rzędów

Siewnik nabudowany o szerokości roboczej 3 m, 3,5 m lub 4 m jest oferowany przez AMAZONE z redlicami jednotalerzowymi RoTeC lub alternatywnie z redlicami dwutalerzowymi TwinTec special. Maszyny w zależności od potrzeb można zamówić z rozstawem rzędów 12,5 cm lub 15 cm (szerokości robocze 3 i 4 m).

System szybkiego łączenia QuickLink

Siewnik nabudowany Centaya-C można łączyć za pomocą QuickLink z różnymi maszynami uprawowymi. W zależności od potrzeb można połączyć Centayę z broną wirnikową KE lub kultywatorem wirnikowym KX lub KG. W lokalizacjach o bardzo lekkiej glebie można też ewentualnie połączyć Centayę z kompaktową broną talerzową CombiDisc.

Bulb_hnien_Version1-kl-3_rechts

  • Dozowanie nawet 3 różnych materiałów podczas jednego przejazdu
  • Jednoczesne założenie uprawy różnych roślin
  • Szybki wzrost
  • Każdy materiał jest dozowany osobno – perfekcyjne dozowanie