MI8308_Beileger_Das_Präzisions-Team_Titel_5c_d1_210129

Niezawodnie w przyszłość

Precyzyjniej – Kierunkowo- Przyjaźniej dla środowiska

Metody uprawy, zmianowanie, ochrona roślin, nawożenie, strategia uprawy gleby i metody siewu podlegają testom. Nowoczesna technika nawożenia i ochrony roślin są podstawą do perfekcyjnej pielęgnacji roślin oraz uzyskiwania najwyższych plonów. Naszym celem jest utrzymywanie zdrowych plantacji przy najniższych kosztach dla optymalizacji Państwa plonów.

Dla nawożenia, ochrony roślin i mechanicznego zwalczania chwastów oferujemy Państwu różnorodność innowacyjnych maszyn z najnowszą i precyzyjną techniką. Więcej precyzji oznacza mniej nawozów i środków ochrony roślin. Dawki i ich rozdział można dopasowywać za pomocą kart aplikacyjnych i sensoryki do konkretnych warunków polowych. Oprócz korzyści gospodarczych chronimy dodatkowo środowisko oraz odciążamy znacznie operatorów.

Z tej broszury dowiedzą się Państwo jaki nowy potencjał oferują dzisiaj nasze rozsiewacze nawozów, opryskiwacze, pielniki, maszyny uprawowe oraz siewniki w ramach precyzyjnego gospodarowania.

GO for Innovation
Państwa precyzyjna drużyna AMAZONE i Schmotzer.

Wiecej precyzji – ZA-V

Rozsiewacz zawieszany • 1.400 l – 4.200 l • 10 m – 36 m

ZA-V_2000_Fendt_d0_kw_9515_d1_210120
Profis-technika ważenia: 
Precyzyjna kontrola i regulacja dawki rozsiewu przez wagę pracującą z częstotliwością 200 Hz i czujnik pochylenia. Zbędna kalibracja. Wprowadzić dawkę rozsiewu i ruszać do pracy mając cały czas pod kontrolą stan napełnienia zbiornika.

Inteligentne mieszadło:
Elementy mieszające znajdują się nad otworami wylotowymi w dnie zbiornika i zapewniają stały spływ nawozu. Gdy otwory robocze są zamknięte mieszadło pracuje ze zredukowanymi obrotami, aby chronić nawóz.

GPS-Switch:
Automatyczne przełączanie do 16 sekcji szerokości zapewnia dokładne włączanie/wyłączanie w klinach i na poprzeczniakach. Można dodatkowo aktywować tylko zewnętrzne sekcje, co zwiększa precyzję i odciąża operatora.

Limiter V+
Dzięki elektrycznej, precyzyjnej regulacji urządzenia rozsiewu granicznego Limiter+, można go podczas pracy, z kabiny ciągnika łatwo dostosować do rozsiewu granicznego, krawędziowego czy rozsiewu przy rowach.

EasyCheck – Łatwo precyzyjnie rozsiewać.

ZA-TS_3200_EasyCheck_New-Holland_d0_kw_DJI_0062_d1_180626

Prosta i łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego dzięki elektronicznemu stanowisku pomiarowemu. Rozłożyć maty na polu, rozsiać nawóz, sfotografować maty smartfonem. Następnie analiza rozkładu poprzecznego poprzez aplikację i w efekcie ewentualne przeregulowanie maszyny na pod stawie otrzymanej informacji zwrotnej. EasyCheck

Aplikacja mySpreader 
Pierwszy pakiet On-in-One dla perfekcyjnej regulacji rozsiewaczy, zawierający aplikacje Serwis nawozowy, EasyCheck i EasyMix dla mieszanek nawozów.

Więcej precyzji – ZA-TS

Rozsiewacz zawieszany • 1.400 l – 4.200 l • 15 m – 54 m

Unikalny system WindControl:
Wg prof.dr Karla Wilda z HTW w Dreźnie, wpływ wiatru na obraz rozsiewu jest dzięki sensorowi wiatru permanentnie kontrolowany i korygowany. Dzięki temu również podczas silniejszego wiatru można uzyskać optymalny obraz rozsiewu.

Profis-technika ważenia:
Technika ważenia Profis pracująca online z częstotliwością 200 Hz do sterowania dawki – zbędne kalibrowania! 
NOWOŚĆ: Technika ważenia ProfisPro z systemem FlowControl łączy zalety wagi z kontrolą momentu obrotowego na każdej tarczy- precyzyjna dawka od pierwszej sekundy!

HeadlandControl:
Optymalny i równomierny rozkład poprzeczny na poprzeczniaku.

GPS-Switch albo DynamicSpread:
Automatyczne przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch albo DynamicSpread aż do 128 sekcji.

ArgusTwin: 
Ciągła kontrola i optymalizacja rozkładu poprzecznego na każdą tarczę oddzielnie przez łącznie 14 czujników radarowych. Obraz rozsiewu jest automatycznie optymalizowany i korygowany gdy zmieniają się warunki rozsiewowe nawozu.

Mechanizm rozsiewu TS z regulowanym systemem dozowania oraz zintegrowanym z tarczami systemem rozsiewu granicznego AutoTS

Perfekcja w każdym detalu – jak w zegarku

Aktive_Duengerfuehrung_Schema_01_d1_181126

 • Duża szerokość rozsiewu. Także przy 36 m szerokości roboczej podwójne nałożenie
 • Wysokie dawki rozsiewu (do 10,8 kg/s lub 650 kg/min)
 • Elektrycznie napędzane mieszadło z dwoma wolnoobrotowymi (60 obr/min), nieniszczącymi nawozu elementami


Więcej precyzji – Pielniki

Mechaniczne zwalczanie chwastów • Szerokość robocza do 9 m

Schmotzer-Hacke_Claas_d0_kw_DJI_0211_d1_210119

Przesuwna rama:
Boczne lub wzdłużne przesunięcie dla precyzyjnego prowadzenia pielnika w rzędach. Przesunięcie boczne redukuje do minimum siły boczne. Wielkość przesunięcia o wartości 640 mm gwarantuje bezproblemową pracę na zboczach.

Eliminacja obniżki plonów spowodowanej ugniataniem gleby: 
Dzięki lekkiej budowie ponieważ 8- rzędowy pielnik z przesuwną ramą waży mniej niż 1.400 kg.

Wspomagane kamerą prowadzenie w rzędach:
Prowadzenie w rzędach za pomocą systemów SCHMOTZER HORUS lub OKIO.

Section Control:
Automatyczne rozłączanie rzędów (podnoszenie/opuszczanie) zapewnia pracę bez przepustów i precyzję w klinach.

System prowadzenia w rzędach:
Opcjonalny wybór elementów roboczych zapewnia wszechstronność zastosowania systemu prowadzenia przy jednoczesnym krótkim czasie przezbrajania – perfekcyjne efekty dzięki optymalnemu czasowi zabiegów.

Pięć kroków do przodu ze SCHMOTZER
FXFO6154_d1_210121

 • Wymiana płyt z redlicami w ciągu minut: Dzięki przykręcanemu systemowi szybkiej wymiany SCHMOTZER – Rapido, długotrwała wymiana redlic należy do przeszłości.
 • Najlepsze efekty pracy również na nierównych polach: Elementy robocze za redlicami są mocowane i prowadzone na oddzielnych równoległobokach, co umożliwia bezpośrednie dopasowanie się do warunków glebowych w każdej sytuacji.
 • Łożyskowanie bezobsługowe w seri: Przeguby i łożyskowanie jest w pielnikach SCHMOTZER seryjnie bezobsługowe.
 • Koło palcowe: Zastosowanie koła palcowego zapewnia eliminację chwastów rosnących w rzędzie. Intensywność pracy można indywidualnie i precyzyjnie dopasować poprzez zmianę kąta.
 • Tarcze osłaniające: Samonapędzające się tarcze osłaniające chronią rośliny we wczesnej fazie rozwoju przed kurzem i grudkami gleby.

Więcej precyzji – UF

Opryskiwacz zawieszany UF 01 • 900 l – 1.200 l • 12 m – 30 m
Opryskiwacz zawieszany UF 02 • 1.600 l – 2.000 l • 15 m – 30 m
Zwiększenie pojemności o 1.000 l albo 1.500 l ze zbiornikiem przednim FT

UF2002_FT_Fendt_d0_kw_4000_d1_170921

Perfekcyjne położenie belki we wszystkich opryskiwaczach:
Belka polowa o budowie profilowej jest superlekka i zarazem superstabilna co zwiększa jej żywotność. Zawieszona na sprężynach i jednym punkcie oraz wielostronnie amortyzowana co daje jej bardzo spokojną pozycję podczas pracy. Dodatkowo: bardzo mała szerokość transportowa.

System obiegu cieczy DUS:
Dla ciągłej cyrkulacji cieczy roboczej i pełnej jej koncentracji od pierwszego otwarcia rozpylaczy.

Automatyczne prowadzenie belki: 
Perfekcyjne utrzymywanie właściwego odstępu pomiędzy rozpylaczami a powierzchnią oprysku dzięki automatycznemu prowadzeniu belki DistanceControl plus z 4 sensorami.

Automatyczne sekcje co 50 cm:
Dokładne przełączanie rozpylaczy w klinach i na poprzeczniakach dzięki kombinacji automatycznego systemu przełączania sekcji GPS-Switch i pojedynczemu przełączaniu rozpylaczy AmaSwitch. Do 10 % oszczędności środków ochrony roślin*

Centrum obsługowe SmartCenter opryskiwacza UF 02

UF2002_FT_Fendt_d0_kw_3913_d2_191017

Kompletna obsługa maszyny jest prosta, centralna i logicznie zbudowana.

 • Optymalny Pakiet Comfort z terminalem Twin umozliwia zdalną i auto matyczną regulację obiegu cieczy. Zawiera on automatyczne rozłączanie napełniania, automatyczne wyłączenie mieszadła, pewne opróżnienie resztek bez spienienia i na końcu automatyczne mycie – bardzo prosto i efektywnie.
 • Wydajny rozwadniacz o pojemności 60 l i wydajności ssania 150 l/min zapewnia efektywne rozwodnienie preparatów i innych substancji.

Więcej precyzji – UX

Opryskiwacz zaczepiany UX Special • 3.200 l – 5.200 l • 15 m – 36 m
Opryskiwacz zaczepiany UX Super • 4.200 l – 6.200 l • 21 m – 40 m
Opryskiwacz zaczepiany UX 11201 • 11.200 l • 24 – 40 m

UX (1) UX5201_Fendt_d0_kw_4510_d1_paezison

Perfekcyjne położenie belki polowej i jej automatyczne prowadzenie: 
Precyzyjne położenie belki z jej automatycznym prowadzeniem DistanceControl można jeszcze polepszyć przy belkach o dużych szerokościach i w pofałdowanym terenie poprzez zastosowanie aktywnego prowadzenia ContourControl z aktywnym tłumieniem drgań poziomych SwingStop.

System obiegu cieczy DUS:
Dla ciągłej cyrkulacji cieczy roboczej i pełnej jej koncentracji od pierwszego otwarcia rozpylaczy.

Oś skrętna z AutoTrail:
Dla wiernego kopiowania śladów kół ciągnika – także na zboczach.

Automatyczne sekcje co 50 cm: 
Dokładne przełączanie rozpylaczy w klinach i na poprzeczniakach dzięki kombinacji automatycznego systemu przełączania sekcji GPS-Switch i pojedynczemu przełączaniu rozpylaczy AmaSwitch lub AmaSelect. Do 10 % oszczędności środków ochrony roślin*

Centrum obsługowe SmartCenter z pakietem Comfort plus


UX (2) UX01_detail_d0_kw_P9153586_d2_170919_d1_181221

Obsługa z maksymalnym komfortem

 • Pakiet Comfort plus umożliwia łatwą obsługę za pomocą dotykowego terminala o ekranie 7". Wystarczy wybrać funkcję aby automatycznie aktywować odpowiedni zawór.
 • Wydajny rozwadniacz o pojemności 60 l
 • W pełni automatyczne funkcje mycia

Więcej precyzji – Catros

Kompaktowa brona talerzowa • 2,5 m – 12 m • ∅ 460 mm, 510 mm, 610 mm


Catros (1) CatrosXL6003-2TS_SS_Fendt_d0_kw_P7149585_d1_190813

Wały do wyboru: 
W zależności od żądanego zagęszczenia i rozdrobnienia gleby oraz jej rodzaju, możliwy wybór 11 różnych wałów. Dodatkowy zagarniacz wyrównuje perfekcyjnie powierzchnię.

Bezstopniowa regulacja głębokości roboczej:
Hydrauliczna, precyzyjna regulacja głębokości roboczej w każdych warunkach z kabiny ciągnika.

Perfekcyjne dopasowanie do konturów pola:
Dzięki indywidualnemu zawieszeniu z gumowymi elementami amortyzującymi każdego talerza, dopasowuje się on indywidualnie do konturów gleby. Te bezobsługowe gumowe elementy amortyzujące służą również jako zabezpieczenie, gdy talerz musi unieść się w górę.

Na każdy przypadek odpowiedni talerz: 
Aby optymalnie dopasować maszynę do planowanego zastosowania mamy możliwość wyboru odpowiedniego talerza z płytkim lub głębokim uzębieniem. Dodatkowo trzy różne średnice talerza ułatwiają wybór maszyny do konkretnego użycia.

Bezobsługowe łożyskowanie talerza
Łożyskowanie oparte jest na dwurzędowych, skośnych łożyskach kulkowych oraz uszczelniaczach ślizgowych. To eliminuje przedostawaniu się zanieczyszczeń do łożyskowania oraz zapobiega wydostawaniu się oleju. Olej w łożyskowaniu czyni je całkowicie bezobsługowym.

Właściwa kombinacja do każdego zastosowania!

Catros (2) CatrosXL6003-2TS_MW_Fendt_d0_kw_P7150129_d1_190802

Jeszcze precyzyjniej dzięki opcjonalnemu wyposażeniu – wał nożowy, włóka Crushboard, rozgarniacz słomy i spulchniacze śladów kół.

 • Dla dobrej mineralizacji i optymalnej higieny pola przy dużej ilości masy organicznejwał nożowy
 • Dla rozdrobnienia brył i wyrównania pola – włóka Crushboard
 • Dla optymalnych wschodów bez gniazd słomy i dobrego rozdziału słomy – rozgarniacz słomy
 • Dla równomiernego spulchnienia gleby, również w śladach kół ciągnika – spulchniacze śladów kół

Więcej precyzji – Cenius

Kultywator mulczujący • 3 m – 8 m • ∅ 460 mm

Cenius (1) Cenius5003-2TX_Xtender2200_NewHolland_d0_tz_IMG_0868_d1_180809

Wzmocnienie trakcji
Wzmocnienie trakcji przenosi więcej masy na tylną oś ciągnika, zmniejsza poślizg a co za tym idzie obniża zużycie paliwa.

Wały do wyboru
W zależności od żądanego zagęszczenia i rozdrobnienia gleby oraz jej rodzaju, możliwy wybór 11 różnych wałów. Dodatkowy zagarniacz wyrównuje perfekcyjnie powierzchnię.

Zagarniacz tylny
Jako wyposażenie opcjonalne jest w ofercie zagarniacz za wałem dla dodatkowego kruszenia gleby i perfekcyjnego wyrównania powierzchni.

Zęby C Mix Super
Dzięki sile uwalniania sprężyn wynoszącej 600 KG i możliwości unoszenia na wysokość 30 cm, zapewniają one perfekcyjny obraz pracy również przy głębokiej uprawie.

Talerze równające o średnicy ∅ 460 mm
Na glebach średnich i ciężkich zalecamy zastosowanie jako element równający talerzy gładkich lub wyzębionych. Talerze wyzębione zapewniają lepszy efekt wymieszania i napędu także przy dużej ilości słomy.

Uczczelnienie za pomocą pierścieni ślizgowych

Cenius (2) Catroslager_33_d0_chrschm_d1_1170324

Żadnego smarowania!

 • Opcjonalne wyrównanie za pomocą elementów sprężystych lub talerzy
 • Talerze zewnętrzne indywidualnIe regulowane na wysokość i kąt natarcia dla perfekcyjnego obrazu pracy na łączeniach
 • Bezobsługowe łożyskowanie talerzy z zastosowanie pierścieni ślizgowych
 • Seryjne mocowanie ramion talerzy za pomocą amortyzatorów gumowych.

Więcej precyzji – Cirrus

Wielkopowierzchniowy agregat uprawowo-siewny

Zbiornik 3.000 l • 4.000 l • Szerokość 3 m – 6 m

Cirrus (1) Cirrus_6003_2_Frontpacker_TT_plus_2SDH_d0_lg_IMG_9126_d1_praezison_200213

ElectricDrive do optymalnego wykorzystania łącznie ze zmienną normą
Elektryczny napęd systemu dozowania zapewnia dokładny i równomierny wysiew różnych nasion w normie od 1,5 do 400 kg/ha. Również w połączeniu z wysiewem nawozu i z wykorzystaniem kart aplikacyjnych wspomaganych GPS-Maps.

GPS-Switch i Autopoint
Dzięki GPS-Switch i Autopoint, Cirrus na uwrociach i w klinach pracuje bardzo precyzyjnie.

Wał z oponami Matrix
Koncepcja własna AMAZONE do pasmowego zagęszczenia gleby. Zapewniony pewny i spokojny transport po drogach z prędkością do 40 km/h.

Optymalny siew dzięki różnym systemom redlic
W ekstremalnie wilgotnej glebie sprawdzają się doskonale uniwersalne, jednotalerzowe redlice RoTeC pro. Dwutalerzowe redlice TwinTeC+ są bardzo zwarte i pracują precyzyjnie również przy dużych prędkościach roboczych.

Uprawa gleby – również za pomocą talerzy falistych Minimum TillDisc
Pole talerzy z bezobsługowym łożyskowaniem i optymalnym kątem natarcia zapewnia doskonałą strukturę gleby i jej wyrównanie. Dla uprawy oszczędzającej wodę można zastosować talerze faliste Minimum TillDisc, które pracują pasmowo tylko przed redlicami.

Zbiornik wielozadaniowy i koncepcja siewu łącznie z Triple-Shoot

Cirrus (2) Cirrus6003-2CC_MTD_d0_kw_DJI_0332_d1_190816

Siewnik Cirrus oferuje różne zbiorniki do różnych koncepcji siewu. W Cirrusie CC w połączeniu z siewnikiem poplonów GeenDrill, można precyzyjnie wysiewać równocześnie trzy różne kultury i umieszczać je w trzech różnych miejscach. Każdy materiał siewny jest precyzyjnie wysiany i umiejscowiony. Dzięki dodatkowej, jednotalerzowej redlicy FerTeC można precyzyjnie aplikować nawóz lub wsiewkę.

Więcej precyzji – Cataya

Agregat uprawowo-siewny • 650 l – 1.730 l • 3 m – 4 m

Cataya (1) Cataya-3000-Super_Fendt_d0_kw_2778_d1_180427_Erweitert_Anzeige

ElectricDrive 
Elektryczny napęd umożliwia prostą kalibrację poprzez przycisk. Dzięki temu napędowi możliwy jest automatyczny siew ze zróżnicowaną normą z wykorzystaniem kart aplikacyjnych. Wykorzystując GPS-Switch maszyna jest automatycznie rozłączana/włączana na poprzeczniakach i w klinach.

System dozowania Precis 
System dozowania Precis gwarantuje precyzyjny wysiew różnych nasion z błędem normy poniżej 1 %. Przestawienie z siewu nasion drobnych na normalne odbywa się bez użycia narzędzi za pomocą zasuwy.

Redlice dwutalerzowe TwinTeC
Pecyzyjny siew na jednakowej głębokości za pomocą dwutalerzowych redlic TwinTeC z rolką kopiującą, mocowanych na równoległoboku. Dla przykrycia nasion rozdrobnioną glebą służy zagarniacz na redlicy lub niezależny zagarniacz sprężynowy.

Wał pierścieniowy o profilu Matrix
Wał pierścieniowy tworzy pasowe zagęszczenie gleby, perfekcyjne dla materiału siewnego a w miejscach niezagęszczonych ułatwia wymianę gazową i łatwość przesiąku nadmiaru wody.

SmartCenter w Cataya Super

Cataya (2) Cataya_Detail_TwinTerminal_d0_kw_6965_d1_200213

Centralna i komfortowa obsługa

 • Siewnik można szybko, centralnie ustawić i skalibrować z lewej strony
 • Wygodna kalibracja za pomocą terminala Twin
 • Centralna regulacja głębokości pracy dwutalerzowych redlic TwinTeC
 • Schowek do wagi elektronicznej i naczynia kalibracyjnego – wszystko w zasięgu ręki
ZA-M_1001_plus_500_Claas_dx_cl_207889-6_d2_190218

Technika nawożenia

AMAZONE ma 100 lat doświadczenia w technice nawożenia, oferując obecnie cztery serie rozsiewaczy zawieszanych i dwie serie rozsiewaczy zaczepianych pozwalające dobrać właściwą maszynę dla każdego gospodarstwa.

Anbauspritzen

Technika ochrona roślin

AMAZONE ma pięćdziesiąt lat doświadczenia w ochronie roślin i posiada w ofercie opryskiwacze polowe dopasowane do każdego rozmiaru gospodarstwa: Oferujemy zawieszane opryskiwacze polowe o coraz lepszej optymalizacji, dopasowane zbiorniki przednie...

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.