Mieszadło – delikatne i ostrożne

Podstawową funkcją mieszadła jest aktywne kierowanie przepływem nawozu do otworu wylotowego, aby można było rozsiewać stałą ilość nawozu. Mieszadło gwiazdowe, które jest umieszczone blisko dna zbiornika, nawet przy małych ilościach rozsiewu, aktywnie rozbija grudki nawozu przedostające się przez sito. W przypadku przedostania się ciał obcych do końcówek lejków i przeciążenia mieszadła, zablokowany silnik elektryczny automatycznie odwraca swój bieg w połączeniu z odpowiednią zasuwą i samoczynnie usuwa usterkę. Doskonałe współgranie mieszadła i zasuwy objawia się na uwrociu lub przy rozsiewaniu na klinach pola. Gdy tylko otwór dozowania zostanie całkowicie zamknięty, umieszczone nad nim mieszadło zatrzymuje się automatycznie. W ten sposób można zaoszczędzić cenny nawóz, nie mieląc go.


Zalety elektrycznego mieszadła

  • dwa powoli pracujące mieszadła z liczbą obrotów 60 obr/min, chroniące nawóz
  • automatyczne wyłączanie, gdy zamknięta jest zasuwa dozująca, także jednostronnie i wzajemnie niezależnie
  • automatyczna zmiana kierunku obrotów przy zablokowaniu otworu wylotowego przez ciało obce
  • aktywne doprowadzenie strumienia nawozu do otworu wylotowego


„Do napędu mieszadła służy silnik o napięciu znamionowym 12 V i prędkości obrotowej 60 obr/min. Wyłącza się on w momencie zamknięcia zasuwy i zmienia kierunek obrotów, jeśli ciało obce zablokuje mieszadło.”
(dlz agrarmagazin – Próba ciągła ZA-TS 3200 Profis Hydro · 02/2017)


Precyzyjne nawożenie mineralne

Aby rolnictwo utrzymało swoją konkurencyjność i innowacyjność jednocześnie rozwijając się w sposób zrównoważony, Amazone oferuje coraz wydajniejsze i precyzyjne maszyny i procesy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE EasyCheck

Precyzyjny rozsiew jeszcze prostszy!

Łatwa optymalizacja rozdziału poprzecznego z cyfrowym mobilnym stanowiskiem testowym. Wystarczy rozłożyć maty testowe, wysiać nawóz, sfotografować go smartfonem i przeprowadzić analizę rozdziału poprzecznego w aplikacji, aby otrzymać propozycję prawidłowego ustawienia siewu.