Co mówi praktyka o Citan 12001-C

Wirtschaftlicher geht’s nicht! (1) Schazk_Zolotaja_Niva_d1_170118

Bardziej ekonomicznie już się nie da! Co mówi praktyka o Citan 12001-C

„Osiągamy wysokie wydajności siewu”

„Od 100 do 120 ha na zmianę, ponad 2500 ha na sezon – z naszym nowym Citanem 12001-C nie stanowi to problemu” – jak mówi W.M. Nadiejew. W. M. Nadiejew jest zastępcą dyrektora generalnego przedsiębiorstwa rolniczego „Szack Zołotaja Niwa” należącego do grupy Agroterra. Panuje tam klimat półkontynentalny, a przeciętna suma opadów wynosi od 450 do 500 mm rocznie. W ostatnim roku w gospodarstwie zasiano 10 162 pszenicy ozimej, 8169 ha słonecznika i 7945 rzepaku jarego. „W porównaniu z innymi siewnikami Citan oferuje nam cały szereg zalet”, jak mówi zastępca dyrektora generalnego. „Osiągamy wysokie wydajności siewu. Ponadto potrzebujemy mniej maszyn transportowych do uzupełniania nasion i nawozu”. W. N. Makarow, główny agronom „Szack Zołotaja Niwa” za kolejną zaletę Citana uznaje łatwą regulację normy i głębokości siewu. Oraz: „Niezależnie od rodzaju gleby faktyczna ilość i głębokość wysiewu bardzo dokładnie odpowiadają wprowadzonym wartościom. W ten sposób siejemy trzymając się wyznaczonych terminów i bardzo dokładnie. Gwarantuje to dobry plon i pozytywnie wyróżnia Citana wśród innych siewników”.

Więcej informacji + Mniej informacji -
„Top-Leistungen zum optimalen Saatzeitpunkt“ (1) Tula_Wozroschdenije

„Maksymalna wydajność w optymalnym terminie siewu”

„W roku 2011 zakupiliśmy pierwszych pięć Citanów 12000”, jak podaje główny agronom Aleksander Czernikow z gospodarstwa „Tuła Wozrożdienie”. „Z tymi maszynami mieliśmy tak dobre doświadczenia, że w 2012 roku postanowiliśmy dokupić dwanaście kolejnych Citanów 12001-C”.

Gleby gospodarstwa to średnio- i wysokoilasty, zubożony czarnoziem. Średnia ilość opadów wynosi od 550 do 600 mm/rok. Gospodarstwo w 2012 roku uprawiało ponad 42 000 ha pól. „Przy prędkości roboczej od 10 do 12 km/h za pomocą jednej maszyny Citan w ciągu dnia obsiewaliśmy ok. 160 ha zbóż lub 200 ha rzepaku na dzień. W ten sposób wiosną i jesienią 2012 roku doszliśmy do powierzchni 3000 ha na maszynę”, mówi Aleksander Czernikow. „Dzięki tym maszynom osiągamy szczytowe wydajności w optymalnym momencie dla siewu. Przy wysiewie zbóż wystarczy napełnić zbiornik tylko raz na 2 albo 2,5 godziny. Jednocześnie redlice RoTeC pro odkładają materiał siewny w sposób niezawodny na pożądaną głębokość. Rozkład nasion w rzędach jest również optymalny. Gwarantuje nam to dobre i równomierne wschody roślin”. 

Więcej informacji + Mniej informacji -

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.