6 wrz 2021

Najwyższa wydajność i precyzja na jednej osi

Do pobierania pakietu dla mediów
Nowy wymiar: Polowy opryskiwacz zaczepiany UX Super Amazone do 9000 l pojemności rzeczywistej i 42 m szerokości roboczej

Amazone powiększa rodzinę polowych opryskiwaczy zaczepianych UX o wysokowydajne modele UX 7601 Super o pojemności 8000 l i UX 8601 Super o pojemności 9000 l. Dzięki kompaktowej konstrukcji maszyn Amazone, nowe modele łączą w sobie pojemność zbiornika do 9000 l i szerokość roboczą belki polowej do 42 m z dobrą zwrotnością i wysoką stabilnością jednoosiowego opryskiwacza polowego. Dzięki całkowicie nowej konstrukcji ramy, nowe modele wypełniają tym samym lukę między największym jednoosiowym opryskiwaczem polowym Amazone o pojemności 6200 l a opryskiwaczem tandemowym o pojemności 11 200 l. Wyposażone we wszystkie innowacyjne technologie Amazone dla nowoczesnej ochrony roślin, zapewniają najwyższą precyzję, wydajność i efektywność.


Maksymalna pojemność w najbardziej kompaktowym i zwrotnym wydaniu 
Nowo opracowana rama w UX 7601 Super i UX 8601 Super jest zwartą całością prowadzącą od osi do seryjnego dolnego zaczepu. Pochylony do przodu kształt ramy umożliwia idealne rozłożenie ciężaru opryskiwacza polowego. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać dopuszczalne obciążenia podpór i osi. Szczególny nacisk położono na nową konstrukcję ramy. Zapewnia ona wysoką stabilność nawet na zboczach i na zakrętach. Dodatkowo rama ma duży prześwit. Dzięki opcjonalnej osłonie dolnej chronione są wysokie i delikatne rośliny. Kolejny plus to: dzięki jednoczęściowej ramie bez oddzielnego zaczepu, nowy UX Super ma stosunkowo małą masę własną i dużą ładowność. 

Wąski kształt zbiornika cieczy roboczej i zbiorniki czystej wody zamontowane po lewej i prawej stronie ramy zapewniają bezpieczną jazdę, szczególnie przy częściowo napełnionych zbiornikach. Kolejną ważną zaletą zbiornika z polietylenu jest jego bardzo okrągły kształt oraz wyjątkowo gładkie ścianki wewnętrzne i zewnętrzne, które sprawiają, że jego mycie jest bardzo proste. Dzięki przemyślanej geometrii można całkowicie zrezygnować z trudnych do mycia przegród.


4-krotnie amortyzowana belka polowa Super L3 teraz o szerokości roboczej do 42 m 
Dla wysokich wymagań, dla dwóch nowych UX dostępna jest belka polowa Super-L3 o szerokości roboczej 39, 40 lub 42 m. Ważne: Dzięki punktom składania na 12, 24 i 33 m oraz opcjonalnie dostępnym przegubom redukcyjnym na wysięgniku zewnętrznym, belka polowa Super L3 zapewnia maksymalną elastyczność podczas pracy na niewielkich szerokościach roboczych. Dużym plusem jest również składanie z jednej strony na wysięgniku wewnętrznym w celu ominięcia przeszkód.

Bardzo stabilne i lekkie belki polowe o konstrukcji profilowej oraz hydraulicznie napinane przeguby odchylające wysięgniki zewnętrzne, wykonane w całości z aluminium, zapewniają wyjątkową stabilność belki polowej. Ponadto nowe warianty belki polowej Super-L3 o szerokości roboczej od 39 do 42 m są seryjnie wyposażone w aktywne prowadzenie belki polowej ContourControl oraz aktywny system tłumienia drgań SwingStop.

Cecha szczególna: dzięki zaawansowanemu systemowi składania, belka polowa w pozycji transportowej nie wystaje poza opryskiwacz. Złożona belka polowa Super-L znajduje się w bezpiecznej i amortyzowanej pozycji w specjalnie skonstruowanym układzie zawieszenia. W ten sposób zapobiega się uszkodzeniom, które często powstają podczas transportu – nie występują one w maszynach Amazone.

Dwa nowe modele UX 7601 i 8601 są dostępne również z mniejszymi szerokościami roboczymi belek polowych Super-L2 i Super-L3.


Wydajne pompy bez kompromisów 
Doskonałą wydajność mieszania przy dużej pojemności zbiornika zapewniają dwie wydajne tłokowe pompy membranowe o wydajności 250 l/min (pompa robocza) i 350 l/min (pompa mieszadła). Niezawodna technika tłokowej pompy membranowej umożliwia niezmienną wysoką wydajność niezależnie od ciśnienia oprysku. Przy wysokim ciśnieniu w systemie zawsze dostępna jest wysoka wydajność mieszania i wysoka dawka oprysku. Ponadto pompy tłokowo-membranowe są samozasysające, co sprawia, że cały obieg cieczy roboczej jest bardzo prosty i składa się z krótkich odcinków. Stanowi to również niezbędną podstawę do szybkiego i dokładnego mycia. Nowa generacja pomp ma również większe średnice tłoków, dzięki czemu membrany są mniej obciążone mechanicznie. Zapewnia to bardzo długą żywotność przy minimalnej konserwacji.

Pompy robocza i mieszająca mogą być napędzane hydraulicznie lub przez wałek przegubowy. Bardzo przydatny szczegół: Hydrauliczny napęd pomp, który jest w pełni zintegrowany z obsługą ISOBUS, reguluje w pełni automatycznie wymaganą prędkość obrotową pompy w zależności od wymagań.


Maksymalny komfort obsługi za pomocą SmartCenter 
Poza imponującą wydajnością powierzchniową, nowe modele UX Super odciążają również pracę kierowcy. Centrala obsługowa SmartCenter z kompletnym panelem sterowania jest bezpiecznie ukryta pod osłoną po lewej stronie maszyny. Tutaj znajduje się również wydajny 60-litrowy rozwadniacz. Centrala SmartCenter oferuje idealne rozwiązanie dla każdego klienta: Poza całkowicie ręcznie obsługiwanym pakietem standardowym, dostępny jest prosty pakiet Comfort z terminalem Twin 3.0. Obejmuje on automatyczne wyłączanie napełniania przy napełnianiu ssącym i ciśnieniowym, autodynamiczne sterowanie mieszadłem w zależności od stanu napełnienia oraz zdalnie sterowane programy mycia. Maksymalny komfort zapewnia pakiet Comfort plus z ekranem dotykowym do obsługi maszyny z całkowicie zautomatyzowanymi procesami napełniania i mycia.


Maksymalna wydajność dzięki High Flow+ 
Aby przy bardzo dużych szerokościach roboczych i jednocześnie wysokich prędkościach nadal gwarantować efektywną i wystarczającą aplikację cieczy roboczej, model UX 7601 Super i UX 8601 Super można wyposażyć w opcjonalny system HighFlow+. Inteligentna regulacja pozwala na wykorzystanie obu pomp do oprysku i jednocześnie zapewnia wysoką wydajność mieszadła w celu uzyskania jednorodnej cieczy roboczej. Wszystkie elementy systemu HighFlow+ są w pełni zintegrowane z procesami mycia.