27 sie 2021

Srebrny medal targów demopark dla rozsiewacza do zimowego utrzymania dróg IceTiger

icetiger_claas_d0_kw_P1178963_Medaille

Amazone został wyróżniony srebrnym medalem podczas specjalistycznych targów demopark 2021. Jury składające się ze specjalistów i dziennikarzy renomowanych magazynów branżowych nagrodziło ten nowy zawieszany rozsiewacz do zimowego utrzymania dróg wyposażony w innowacyjny Smart Precision System.


Unikalną cechą wyposażenia tej nowej maszyny IceTiger jest technika transportu wykorzystująca przenośnik nośny z napędem hydraulicznym. Dzięki szerokiej powierzchni nośnej rozsiewany materiał jest transportowany w sposób ciągły bez zapychania się i tworzenia zatorów w stronę zsypu , przez który dostaje się do tarczy rozsiewającej. Silnik hydrauliczny pozwala w sposób precyzyjny regulować prędkość taśmy nośnej, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dozowanie nawet najmniejszych ilości, jak 5 g/m². Dzięki precyzyjnej tarczy wysiewającej możliwe jest uzyskiwania szerokości roboczych od 2 do 8 m. W ten sposób można dopasować IceTiger idealnie do wymagań w danym miejscu stosowania. 


Istotną zaletą Smart Precision System jest ponadto elektryczna regulacja przez ISOBUS punktu podawania. Wymaganą szerokość rozsiewu po lewej i prawej stronie można wygodnie ustawić z fotela operatora. Przesunięcie strumienia rozsiewanego materiału odbywa się podczas jazdy dzięki elektrycznemu silnikowi nastawczemu. Elektryczna regulacja punktu podawania precyzyjnie nastawia punkt podawania rozsiewanego materiału, zapewniając wraz z automatyczną regulacją prędkości obrotowej tarczy rozsiewającej wymagany symetryczny lub asymetryczny kształt strumienia rozsiewanego materiału. Dzięki elastycznej regulacji szerokości roboczej można ustawić kształt strumienia dokładnie tylko na jeden lub na obydwa pasy jazdy . Dodatkowo np. na rondach trójkątny strumień materiału można przesunąć do środka, aby zapewnić optymalne pokrycie całej jezdni. 


Amazone oferuje dla sterowania ISOBUS samodzielnie zaprojektowany terminal AmaTron 4 w stylu tabletu. Dla maksymalnego komfortu wszystkie funkcje w menu roboczym mogą być obsługiwane joystikiem AmaPilot+.


IceTiger w wersji podstawowej ma pojemność 1000 l. Mocowany za pomocą układu 3-punktowego zbiornik ma strome ściany, zapewniające korzystne położenie środka ciężkości. W ten sposób zapobiega się też pozostałościom materiału w zbiorniku. Objętość można zwiększać poprzez zastosowanie nadstawek 300 l lub 600 l, osiągając maksymalnie 1900 l.


Opcjonalnie można wyposażyć IceTiger do dozowania wilgotnej soli klasy 30 za pomocą systemu solanki o pojemności łącznie 500 l. Bezpośrednio przed tarczą rozsiewającą sól w postaci stałej i solanka są ze sobą mieszane, natomiast regulowany dopływ solanki zapewnia pompa z napędem hydraulicznym, zabezpieczona przed pracą na sucho. W porównaniu z solą suchą przygotowana w ten sposób mieszanka pozwala obniżyć ilość soli o 23%. 


Wystawa demopark odbywająca się w Europie w Eisenach to największe zewnętrzne targi branży utrzymania krajobrazu . Pomimo, że z powodu pandemii w bieżącym roku wystawa ta nie mogła się odbyć, do konkursu innowacji zgłoszono ponad 50 nowych projektów. 


Pobierz artykuły prasowe i pakiet dla mediów: AMAZONE IceTiger – większa precyzja dla służb zimowych


Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.