12 wrz 2023

DirectInject dla samojezdnego opryskiwacza polowego Pantera

Do pobierania pakietu dla mediów

Zależne od zapotrzebowania dozowanie produktów za naciśnięciem przycisku

Pantera 4504 i 7004 są teraz dostępne z nową funkcją bezpośredniego dozowania DirectInject, która umożliwia elastyczne, szybkie i zależne od zapotrzebowania dozowanie dodatkowych preparatów.

DirectInject na maszynie Pantera 4504 między kabiną a zbiornikiem cieczy roboczej
DirectInject na maszynie Pantera 4504 między kabiną a zbiornikiem cieczy roboczej

W czasach, w których ochrona roślin jest coraz trudniejsza ze względu na ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin i coraz surowsze wymagania, a w gospodarstwie trzeba oszczędzać czas i koszty, DirectInject pozwala doskonale poradzić sobie z aktualnymi i przyszłymi wyzwaniami.

Podczas aplikacji cieczy roboczej za naciśnięciem przycisku można dozować dodatkowy produkt. Szczególną cechą tego rozwiązania jest krótki odcinek reakcji między aktywacją a aplikacją produktu dodatkowego, który wynosi jedynie ok. 30–50 m. 2 oddzielne przewody cieczy roboczej i cieczy roboczej+komponentu dodatkowego systemu DirectInject sprawiają, że mieszanina jest niezawodnie dostarczana do korpusów rozpylaczy poprzez wiele miejsc zasilania ułożonych wzdłuż belki polowej. Obydwa przewody cieczy roboczej są przełączane naprzemiennie za pomocą zaworów, dzięki czemu zawsze tylko jeden przewód aktywnie tłoczy ciecz roboczą. 

W pełni zintegrowana obsługa dozowania bezpośredniego poprzez terminal ISOBUS
W pełni zintegrowana obsługa dozowania bezpośredniego poprzez terminal ISOBUS
Punkty zasilania 2 przewodów cieczy roboczej w przewodzie pierścieniowym
Punkty zasilania 2 przewodów cieczy roboczej w przewodzie pierścieniowym

Szczególnie w przypadku oprysku gniazd chwastów ten krótki czas reakcji jest po prostu niezbędny. Ponadto system ułatwia elastyczne zastosowanie środków ochrony roślin w wielu codziennych sytuacjach, np. gdy konieczna jest specjalna procedura oprysku przy granicach pola, gdy trzeba dozować produkty na obszarach o szczególnych wymaganiach, lub gdy produkt musi być dozowany w sposób zmienny, niezależnie od dawki mieszanki głównej. 

Pełna integracja systemu z obiegiem cieczy i systemem obsługi sprawia, że jego mycie jest niezawodne i może być przeprowadzane z kabiny.

Zwłaszcza opryskiwacz samojezdny, który dzięki dużemu prześwitowi i hydraulicznej regulacji rozstawu kół jest często stosowany nie tylko przez duże gospodarstwa, ale także firmy usługowe, dzięki DirectInject staje się jeszcze bardziej uniwersalny i wydajny.


Bulb_hnien_Version1-kl-3_rechts

  • Elastyczne, szybkie i odpowiadające zapotrzebowaniu stosowanie środka ochrony roślin
  • Oszczędność: 
    • Czas i koszty pracy
    • Koszty maszyn
    • Środki ochrony roślin
  • Ochrona środowiska
  • Maszyna samojezdna i system dozowania bezpośredniego jako doskonała kombinacja zapewniająca maksymalną wydajność i elastyczność