12 wrz 2023

Nowy składany, uniwersalny kultywator zawieszany Cenio 4000-2

Do pobierania pakietu dla mediów

Trzybelkowy Cenio 4000-2 pozwalający optymalnie wymieszać resztki pożniwne
Trzybelkowy Cenio 4000-2 pozwalający optymalnie wymieszać resztki pożniwne

Firma AMAZONE prezentuje na targach Agritechnika 2023 nowy Cenio 4000-2, składany kultywator mulczujący o 4-metrowej szerokości roboczej. Seria Cenio, która do tej pory składała się ze sztywnych maszyn o szerokości 3 m, 3,5 m i 4 m, została uzupełniona o 4-metrową wersję składaną hydraulicznie. Cenio może współpracować z ciągnikami o mocy od 105 do 275 KM.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

YT-Thumb-Anbaugrubber-Cenio-4000-2

Pole zębów – optymalne wymieszanie resztek pożniwnych i spulchnianie gleby 

Zawieszony 3-punktowo Cenio jest trzybelkowym kultywatorem mulczującym, który może uniwersalnie pracować z różnymi redlicami na głębokość roboczą od 5 do 30 cm. Dzięki temu ten kultywator pracuje optymalnie zarówno podczas płytkiej uprawy ścierniska, jak i w czasie średnio głębokiej i głębokiej uprawy gleby. Przy rozstawie zębów 30 cm Cenio pracuje bez zapychania się nawet przy dużych ilościach resztek pożniwnych i równomiernie miesza z glebą pozostałości materii organicznej.

Zęby C-Mix-Special i C-Mix-Super

Cenio 4000-2 z zębami C-Mix-Super
Cenio 4000-2 z zębami C-Mix-Super

Cenio w wersji Special jest wyposażony w zabezpieczenie przeciążeniowe ze sworzniami ścinanymi. W wersji wyposażenia Super ma on z kolei sprężynowe zabezpieczenie przeciążeniowe o sile wyzwalania 500 kg. Dzięki tej ochronie przed przeciążeniami Cenio jest optymalnie zabezpieczony na glebach kamienistych, a zęby nawet w najtrudniejszych warunkach utrzymują ustawioną głębokość roboczą. 

Narzędzia do najróżniejszych obszarów zastosowań

Jako narzędzia w Cenio dostępne są wersje redlic z systemu C-Mix 3. Do płytkiego zrywania ścierniska nadają się gęsiostopki o szerokości 320 mm lub redlice skrzydełkowe C-Mix o szerokości 360 mm, do uprawy gleby redlice C-Mix o szerokości 100 mm lub 80 mm, a do głębokiego spulchniania do 30 cm redlice C-Mix o szerokości 40 mm. Dzięki szerokiemu wyborowi redlic Cenio może być uniwersalnie stosowany w gospodarstwie, przez co można optymalnie wykorzystać jego zalety. 

Wygodna regulacja pozwalająca uzyskać optymalny rezultat pracy

Cenio 4000-2 porusza się pewnie również na drodze
Cenio 4000-2 porusza się pewnie również na drodze

W Cenio 4000-2 regulacja głębokości roboczej odbywa się hydraulicznie z kabiny ciągnika. Poprzez hydrauliczną regulację głębokości roboczej można ją dostosować do areału i warunków glebowych. Orientację ułatwia czytelna skala.

Zawsze wyrównany rezultat pracy dzięki zespołowi talerzy

Glebę za zębami wyrównuje pole drobno ząbkowanych talerzy o średnicy 410 mm. Są one wyposażone w wydajny napęd własny, przez co jednocześnie łatwo kruszą grudki ziemi. Ich łożyskowanie jest bezobsługowe.

Regulacja talerzy równających odbywa się automatycznie przy zmianie głębokości roboczej. Dzięki zawieszeniu pola talerzy na równoległoboku, głębokość robocza zespołu równającego dopasowuje się automatycznie po zmianie głębokości roboczej zębów. Dlatego jakość równania pozostaje niezmienna pomimo zmiany głębokości roboczej, co dodatkowo odciąża operatora. 

Odpowiedni wał do każdej gleby 

Kultywator zawieszany 4000-2 14 15 Odpowiednie zagęszczanie na każdej glebie dzięki szerokiej ofercie wałów
Odpowiednie zagęszczanie na każdej glebie dzięki szerokiej ofercie wałów

Aby zagęścić glebę, mamy do wyboru 7 wałów. Dzięki szerokiej ofercie wałów można znaleźć idealny wał do danych warunków zastosowania. W przypadku znacznych różnic w charakterystyce gruntu w ramach jednego gospodarstwa można szybko wymienić wał bez dużych nakładów pracy dzięki systemowi szybkiej wymiany. Ponadto wały w ramach wyposażenia specjalnego można uzupełnić o jednorzędowy system zagarniaczy.

4-metrowy Cenio składany hydraulicznie jest uniwersalnym i elastycznie stosowanym kultywatorem o dużej wydajności, również w przypadku bardziej rozdrobnionej struktury pól.

Bulb_hnien_Version1-kl-3_rechts

  • Uniwersalne zastosowanie, zaczynając od płytkiej uprawy pożniwnej a kończąc na głębokim spulchnianiu dzięki bogatej ofercie czubków zębów 
  • Wygodne ustawianie głębokości roboczej z kabiny dzięki seryjnemu wyposażeniu w hydrauliczny system regulacji
  • Wyrównanie dzięki automatycznemu dopasowaniu zespołu talerzy przy zmianie głębokości roboczej
  • Długa trwałość dzięki solidnej konstrukcji ramy 
  • Ukierunkowane zagęszczanie w każdych warunkach dzięki dużej ofercie wałów