12 wrz 2023

Nowy zaczepiany siewnik punktowy AMAZONE Precea-TCC

Do pobierania pakietu dla mediów

Nowy innowacyjny zaczepiany siewnik punktowy Precea-TCC wyznacza wysokie standardy odnośnie precyzji
Nowy innowacyjny zaczepiany siewnik punktowy Precea-TCC wyznacza wysokie standardy odnośnie precyzji, wydajności i intuicyjnej obsługi

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

AMAZONE rozszerza swoją ofertę w zakresie siewu punktowego o zaczepiane maszyny Precea 9000-TCC i 12000-TCC o szerokości roboczej 9 i 12 m. Te wersje wykoncypowane specjalnie dla przedsiębiorstw usługowych i dużych gospodarstw charakteryzują się wydajnym podciśnieniowym pojedynkowaniem ziaren, dużymi zbiornikami oraz innowacyjnym systemem transportu nasion Central Seed Supply. Bardzo precyzyjne odkładanie nasion gwarantuje wysoki współczynnik wschodów nawet przy dużych prędkościach roboczych dochodzących do 15 km/h. 

Poszczególne rzędy są zaopatrywane z centralnego zbiornika, a dopływ nasion reguluje się samodzielnie dzięki Central Seed Supply
Poszczególne rzędy są zaopatrywane z centralnego zbiornika, a dopływ nasion reguluje się samodzielnie dzięki Central Seed Supply

Precea-TCC – wysokie wydajności powierzchniowe i maksymalna precyzja
Precea-TCC – wysokie wydajności powierzchniowe i maksymalna precyzja

Koncepcja z centralnym zbiornikiem – rozdzielanie w każdym rzędzie

W celu uzyskania wyjątkowo dużych wydajności powierzchniowych oraz skrócenia czasu napełniania, nowe siewniki Precea-TCC zostały wyposażone w centralny zbiornik ziarna o pojemności 2000 l, mieszczący nawet dwa big-bagi. Dzięki nowemu systemowi doprowadzania nasion Central Seed Supply nasiona są transportowane przez strumień powietrza ze zbiornika centralnego do agregatów rozdzielających. Tam materiał siewny jest przechowywany w małych zbiornikach magazynujących i obsługujących pojedyncze rzędy. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu napełnienia tego modułu odbiorczego automatycznie blokowany jest strumień powietrza, przez co doprowadzanie materiału zostaje przerwane. Jeżeli poziom napełnienia znowu spada, to strumień powietrza uruchamia się automatycznie, transportując nasiona ze zbiornika głównego do poszczególnych rzędów. Ten inteligentny system prowadzenia powietrza w Central Seed Supply pozwala zaopatrzyć każdą sekcję z osobna materiałem siewnym bez konieczności stosowania skomplikowanej sensoryki lub elektronicznego sterowania. 

Zaczepiany siewnik punktowy Precea-TCC – nowe standardy precyzji i wydajności
Zaczepiany siewnik punktowy Precea-TCC – nowe standardy precyzji i wydajności

Dokładne rozdzielanie w każdym rzędzie

Jeżeli chodzi o rozdzielanie nasion, AMAZONE stawia na wysoce precyzyjne sekcje rozdzielające PreTeC działające na zasadzie nadciśnienia. Nasiona są dociskane do tarczy rozdzielającej przez sprężone powietrze. Uszczelka obraca się tam razem z tarczą rozdzielającą, co obniża pobór mocy elektrycznych napędów poszczególnych sekcji. Automatyczny system sprzężony z czujnikami optycznymi regulacji zgarniaczy nadmiaru nasion SmartControl zapobiega w sposób wydajny omijakom i nakładkom. Napędzana elektrycznie tarcza rozdzielająca obraca się zależnie od prędkości i żądanej ilości nasion, transportując ziarno w kierunku kanału wysiewu. W tym miejscu siła docisku zostaje przerwana, ziarno jest precyzyjnie wdmuchiwane w redlinę, a następnie zatrzymywane i bezpiecznie dociskane przez rolkę wychwytującą. 

Automatyczna regulacja zgarniaczy SmartControl przejmuje ich sterowanie
Automatyczna regulacja zgarniaczy SmartControl przejmuje ich sterowanie , znacząco odciążając kierowcę

Sterownik AMAZONE ISOBUS dla maszyn z serii Precea. Wszystkie ważne parametry widoczne na pierwszy rzut oka!
Sterownik AMAZONE ISOBUS dla maszyn z serii Precea. Wszystkie ważne parametry widoczne na pierwszy rzut oka!

Czubek redlicy zapewnia dokładne odkładanie nasion. Dwie tarcze nośne i wysoki regulowany hydraulicznie nacisk redlic zapewniają jeszcze lepsze kopiowanie głębokości. Dzięki automatycznej regulacji docisku redlic SmartForce, AMAZONE zapewnia jeszcze lepszy komfort. Pozwala to utrzymać stałą, nastawioną siłę nacisku i gwarantuje równomierne odkładanie nasion, zwłaszcza przy zmiennych warunkach glebowych. 

Elektryczny napęd dozownika ElectricDrive umożliwia bardzo wygodną regulację normy wysiewu na terminalu ISOBUS oraz zapewnia zgodność z regulacją normy podczas zmiennej aplikacji za pomocą GPS i map pola. Ponadto, zwłaszcza w przypadku dużych szerokości roboczych funkcja Section Control działająca w pojedynczych rzędach pozwala w sposób aktywny oszczędzać nasiona na klinach pola oraz poprzeczniakach. Dodatkowo stworzone są idealne warunki do mechanicznego zwalczania chwastów za pomocą pielnika.

Równomierne wschody roślin dzięki teleskopowej osi, której koła biegną między rzędami wysiewu
Równomierne wschody roślin dzięki teleskopowej osi, której koła biegną między rzędami wysiewu

CurveControl – zoptymalizowane odkładanie nasion podczas pracy po łukach 

Elektryczny napęd dozowników poszczególnych sekcji pozwala również podczas pracy na łuku utrzymać równomierne odstępy między nasionami na całej szerokości roboczej tej szerokiej maszyny. Czujnik żyroskopowy określa różnicę między prędkością ruchu wewnątrz i na zewnątrz łuku. Na tej podstawie innowacyjny system CurveControl odpowiednio dopasowuje prędkości obrotowe tarcz rozdzielających, przez co odstępy między nasionami na łuku pozostają stałe. Dzięki temu rośliny są w wystarczającym stopniu zaopatrywane w substancje odżywcze. Łan jest jednorodny, a rośliny mogą dojrzewać równomiernie.

Dwukomorowy zbiornik nawozu

Dzięki dobrej dostępności zbiornika napełnianie odbywa się szybko i łatwo
Dzięki dobrej dostępności zbiornika napełnianie odbywa się szybko i łatwo

Precea-TCC jest wyposażona w łatwo dostępny dwukomorowy zbiornik nawozu o łącznej pojemności 6000 l. Każda z komór zbiornika ma oddzielny dozownik elektryczny sprzężony z głowicą rozdzielającą, co zapewnia wykorzystanie seryjnego rozłączania połówkowego. Nawóz jest dozowany poprzez redlice nawozowe FerTeC twin HD. Proporcja między głębokościami siewu nawozu i nasion ustawiana jest jednorazowo. W przypadku zmiany głębokości siewu, redlica nawozowa reguluje automatycznie swoją głębokość w identycznej proporcji .

Teleskopowy układ jezdny 

Precea-TCC jest oferowana z 12 lub 16 rzędami o rozstawach 70, 75 i 80 cm. Układ jezdny siewnika Precea jest dostępny z osią teleskopową. Podczas pracy w polu można zmieniać rozstaw dużych opon w taki sposób, by koła biegły między rzędami wysiewu, zapobiegając niepożądanemu ich zagęszczaniu. W siewnikach Precea-TCC regulowane koła pozwalają na uzyskanie 3 m po złożeniu, dzięki czemu można ją wygodnie transportować po drogach publicznych. 

Jesienią 2023 r. nasza oferta maszyn zostanie uzupełniona o siewniki dla kultur uprawianych w rzędach z mniejszymi rozstawami, takich jak buraki, rzepak lub soja przy odstępach 45 i 50 cm w 18 lub 24 rzędach.

Bulb_hnien_Version1-kl-3_rechts

  • Dokładne odkładanie nasion dzięki precyzyjnemu rozdzielaniu nadciśnieniowemu i krótkiej odległości wyrzutu
  • Prosta i intuicyjna obsługa dzięki terminalowi obsługowemu AMAZONE ISOBUS AmaTron 4
  • Wysoki komfort regulacji redlicy do siewu w mulcz PreTec, ponieważ wszystkie niezbędne ustawienia odbywają się bez narzędzi
  • Maksymalne wydajności powierzchniowe dzięki dużej pojemności zbiornika z centralnym systemem doprowadzania nasion Central Seed
  • CurveControl dla równomiernego rozdziału roślin nawet podczas jazdy po łukach i jednorodne dojrzewanie roślin