12 wrz 2023

Nowy zagarniacz podwójny dla kultywatora do płytkiej uprawy Cobra

Do pobierania pakietu dla mediów

Zwalczanie chwastów za pomocą kultywatora do płytkiej uprawy Cobra w połączeniu z podwójnym zagarniaczem

AMAZONE Cobra z podwójnym zagarniaczem podczas drugiego cyklu uprawy w celu zwalczania samosiewów i chwastów
AMAZONE Cobra z podwójnym zagarniaczem podczas drugiego cyklu uprawy w celu zwalczania samosiewów i chwastów

Kultywator do płytkiej uprawy Cobra ze swoją 6-belkową konstrukcją charakteryzuje się elastycznością przy zrywaniu ścierniska, nieco głębszej drugiej i trzeciej uprawie, likwidacji poplonów lub uprawie przedsiewnej. 

Ze względu na wzrost odporności i redukcję zastosowania środków ochrony roślin, mechaniczne zwalczanie chwastów w drugim cyklu roboczym zyskuje coraz większe znaczenie w kontekście higieny pola.

Zagarniacz podwójny 

Obok 9 wałów oferowanych przez AMAZONE jako wały podwójne lub pojedyncze, używanych do zagęszczenia gleby, dostępny jest teraz zagarniacz podwójny, tylny. 

Podwójny zagarniacz umożliwia lepszy rozdział poprzeczny słomy po zbiorach kombajnem
Podwójny zagarniacz umożliwia lepszy rozdział poprzeczny słomy po zbiorach kombajnem

Dzięki podwójnym zagarniaczom ziemia zostaje oddzielona od samosiejek i rośliny odłożone są na powierzchni.
Dzięki podwójnym zagarniaczom ziemia zostaje oddzielona od samosiejek i rośliny odłożone są na powierzchni. Tam rośliny wysychają pod wpływem słońca

Zagarniacz podwójny szczególnie dobrze sprawdza się przy mechanicznym zwalczaniu chwastów podczas drugiego lub trzeciego cyklu uprawy. Zagarniacz podwójny odkłada chwasty lub samosiejki odcięte przez gęsiostopki na powierzchni pola. Dodatkowo gleba zostaje oddzielona od korzeni chwastów i samosiejek dzięki drganiom zębów zagarniaczy. Zagarniacze praktycznie wyczesywują glebę z korzeni. Dzięki oddzieleniu ziemi od korzeni i odkładaniu roślin na powierzchni, chwasty i samosiejki szybko schną. 

Dodatkowo zagarniacze podwójne wyrównują i lepiej rozdzielają słomę na powierzchni. W ten sposób dzięki mniejszemu zagęszczaniu gleba na wiosnę szybciej się ogrzewa i wysycha. 

Podczas pracy z zagarniaczem podwójnym maszyna jest prowadzona w swojej przedniej części na 4 zintegrowanych kołach podporowych, a w tylnej części na podwoziu transportowym TX. Dzięki połączeniu hydraulicznemu kół podporowych z układem jezdnym można regulować głębokość roboczą podczas pracy maszyny w sposób bezstopniowy również wtedy, gdy stosowane są podwójne zagarniacze. Aby śpulchnić ślady po kołach, za każdym kołem transportowym umieszczono po jednym zębie. 

Bulb_hnien_Version1-kl-3_rechts

  • Mechaniczne zwalczanie chwastów dzięki całopowierzchniowemu podcięciu i umieszczonym z tyłu podwójnym zagarniaczom 
  • Lepsza higiena pola i ograniczenie stosowania środków ochrony roślin
  • Dodatkowy rozdział słomy i wyrównanie podłoża
  • Szybsze osuszenie i podgrzewanie gleby na wiosnę