12 wrz 2023

Samojezdny opryskiwacz polowy Pantera 7004

Do pobierania pakietu dla mediów

Maksymalna wydajność i elastyczność dzięki nowej samojezdnej maszynie AMAZONE

Pantera 7004 od AMAZONE jest kolejnym produktem w segmencie samojezdnych opryskiwaczy polowych. Wyjątkową cechą tej nowej maszyny jest jej duża pojemność zbiornika oraz nowo opracowany układ jezdny. Pantera 7004 łączy w sobie dużą wydajność z doskonałymi właściwościami jezdnymi i jest idealnym rozwiązaniem dla dużych gospodarstw i firm usługowych, stawiających maszynom najwyższe wymagania w dziedzinie wydajności i komfortu.

Pantera 7004 z belką polową Super-L3 o szerokości 36 m
Pantera 7004 z belką polową Super-L3 o szerokości 36 m
reddot winner 2023

Zbiornik o pojemności 7000 l

7000 l pojemności zbiornika przy kompaktowej konstrukcji
7000 l pojemności zbiornika przy kompaktowej konstrukcji

Przy maksymalnej pojemności zbiornika cieczy roboczej 7000 l oraz pojemności znamionowej 6600 l Pantera jest przeznaczona dla osiągania ogromnych wydajności. Zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym ma wyjątkowo gładkie ściany wewnętrzne i zewnętrzne. Nie ma on ścian działowych, przez co dokładne mycie staje się dużo łatwiejsze. Rozmieszczenie czterech dysz wysokociśnieniowych, mieszadła i kosza wylotowego opiera się na sprawdzonej koncepcji znanej z poprzednich wersji Pantery i gwarantuje optymalne mycie i minimalne ilości resztkowe. Jeżeli chodzi o mycie, dostępny jest zbiornik czystej wody o pojemności 500 l umieszczony z tyłu maszyny, który nawet przy pustym zbiorniku cieczy roboczej zapewnia niskie położenie środka ciężkości. 

Siła i lekkość

Koła o wysokości do 2,05 m
Koła o wysokości do 2,05 m

Przy masie własnej wynoszącej tylko ok. 12 t maszyna ta jest niezwykle lekka w swojej klasie. Aby maksymalnie oszczędzać podłoże i z łatwością poruszać się po polu, możliwa jest konfiguracja z dużymi kołami o średnicy zewnętrznej do 2,05 m. Optymalny stosunek masy i automatyczna kontrola trakcji każdego z kół gwarantują poza tym najlepszą przyczepność w każdej sytuacji. 

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Dzięki mocy silnika 306 KM (225 kW) przenoszonej hydraulicznie na koła, napęd doskonale dostosowuje się do danych warunków otoczenia. Pantera może więc pracować w każdych warunkach i jest przy tym niezwykle oszczędna. 

Układ jezdny z indywidualną amortyzacją kół i funkcją wyrównania na zboczach

Wersje układu jezdnego z regulowanym rozstawem kół
Wersje układu jezdnego z regulowanym rozstawem kół

Nowy układ jezdny z oddzielnym zawieszeniem kół i wahaczami wzdłużnymi jest unikalny w swojej konstrukcji. Hydrauliczno-pneumatyczne zawieszenie jest sterowane w sposób adaptacyjny, przez co można dopasować właściwości układu jezdnego optymalnie w zależności od sytuacji roboczej. Ten inteligentny układ sterowania gwarantuje maksymalną stabilność i najwyższy komfort podczas jazdy przy prostej i lekkiej budowie, w porównaniu z tradycyjnym układem zawieszenia pojedynczych kół. Dodatkowo system zapobiega rozkołysaniu, gdy zbiornik nie jest całkowicie napełniony, i umożliwia wysoką prędkość jazdy nawet na drogach o złej nawierzchni. Seryjnie zamontowana jest hydrauliczna regulacja rozstawu kół ze standardowym rozstawem od 2,00 m do 2,75 m. Kolejnym dostępnym typem produktu jest Pantera-W z rozstawem kół od 2,25 m do 3,00 m. Prześwit w obydwu maszynach wynosi ok. 1,30 m, co umożliwia bezpieczny przejazd nawet nad wysokimi roślinami uprawnymi.

Układ jezdny Pantera 7004
Układ jezdny Pantera 7004

Jazda z przesunięciem śladów pozwala oszczędzać rośliny i podłoże
Jazda z przesunięciem śladów pozwala oszczędzać rośliny i podłoże

Należy podkreślić oszczędzającą podłoże funkcję jazdy z przesunięciem śladów, gdy np. koła przednie są ustawione na minimalny, a koła tylne na maksymalny rozstaw, dzięki czemu koła przejeżdżają po podłożu tylko raz. Zwłaszcza w niekorzystnych warunkach glebowych nie powoduje to rozmazywania gruntu i zapobiega uszkodzeniom młodych roślin. W przeciwieństwie do funkcji jazdy na ukos maszyna jest zawsze ustawiona prosto do kierunku jazdy.

Kolejną cechą wyróżniającą maszynę jest zintegrowana funkcja wyrównująca pozycję na zboczu. Czujniki wykrywają nachylenie pojazdu, przez co maszyna jest automatycznie utrzymywana w równolegle do określonego poziomu pochylenia podłoża. W połączeniu z i tak nisko położonym środkiem ciężkości maszyny i hydrauliczno-pneumatycznym układem jezdnym funkcja ta zapewnia wyjątkową stabilność na zboczach. Obok niezwykłego komfortu jazdy, umożliwia to kierowcy bardzo bezpieczną pracę nawet na silnie nachylonym terenie.

Aktywne wyrównanie pozycji na zboczu dla większego komfortu i bezpieczeństwa
Aktywne wyrównanie pozycji na zboczu dla większego komfortu i bezpieczeństwa

Nowa komfortowa kabina

Nowa kabina zapewnia operatorowi nowoczesne miejsce pracy i znakomitą widoczność na wszystkie strony. Istnieją 3 wersje wyposażenia, które spełniają wszystkie wymagania klienta odnośnie komfortu. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo miejsca pracy, kabina jest wyposażona w filtr kategorii 4. Elementy obsługowe w nowym podłokietniku są wyjątkowo uporządkowane i ergonomiczne. Jest on specjalnie dostosowany do zakresu wyposażenia opryskiwacza samojezdnego i umożliwia w każdej chwili dostęp do wszystkich ważnych funkcji maszyny. Strategia zakładająca wykorzystanie dwóch terminali obejmuje 7-calowy terminal AmaDrive do obsługi maszyny podstawowej oraz terminal ISOBUS do sterowania techniką ochrony roślin. Wszystkie ważne funkcje opryskiwacza można dodatkowo dowolnie przypisać do przycisków joysticka jazdy współpracującego z ISOBUS.

Nowoczesna kabina z 12 reflektorami roboczymi LED z przodu
Nowoczesna kabina z 12 reflektorami roboczymi LED z przodu
Uporządkowany układ elementów obsługowych w podłokietniku umożliwiający ergonomiczną obsługę
Uporządkowany układ elementów obsługowych w podłokietniku umożliwiający ergonomiczną obsługę

W dachu kabiny seryjnie zamontowanych jest teraz 12 reflektorów roboczych LED. W połączeniu z oświetleniem roboczym LED z tyłu maszyny oraz opcjonalnym oświetleniem LED każdego rozpylacza na belce polowej nie ma różnicy, czy pracujemy w dzień, czy w nocy. 

Pantera 7004 z seryjnym oświetleniem roboczym i oświetleniem LED każdego rozpylacza
Pantera 7004 z seryjnym oświetleniem roboczym i oświetleniem LED każdego rozpylacza
Łatwo dostępny zespół pomp oraz dodatkowy schowek
Łatwo dostępny zespół pomp oraz dodatkowy schowek


Podświetlany schowek pod kabiną ze złączem do napełniania pod ciśnieniem i automatycznym przerywaniem napełniania
Podświetlany schowek pod kabiną ze złączem do napełniania pod ciśnieniem i automatycznym przerywaniem napełniania
Optymalna kontrola funkcjonowania rozpylaczy dzięki oświetleniu LED każdego z nich
Optymalna kontrola funkcjonowania rozpylaczy dzięki oświetleniu LED każdego z nich

Wydajna technika ochrony roślin

Pompy tłokowo-membranowe mają stałą wydajność całkowitą 610 l/min, co zapewnia im maksymalną wydajność powierzchniową. Do napełniania na zasadzie injektorowej dostępna jest wydajność ssania wynosząca około 700 l/min. Opcjonalnie dostępne jest ciśnieniowe złącze napełniania, które dzięki przewodowi o średnicy 3 cali umożliwia wydajność napełniania nawet do 1000 l/min, co ogranicza przestoje do minimum. 

YT-Thumb-Selbstfahrende-Feldspritze-Pantera-7004

SmartCenter jest dostępny w obydwu wymienionych pakietach „Comfort” i „Comfort plus”. Przekonuje on znakomitym komfortem obsługi oraz świetnymi parametrami wydajnościowymi pozwalającymi szybko wpłukiwać środki ochrony roślin.

Precyzyjna technika belki polowej AMAZONE o unikalnej konstrukcji znanej z branży lotniczej pozwala osiągnąć szerokości robocze od 24 m do 48 m, z licznymi opcjami składania i bardzo niską masą własną. Dlatego Pantera 7004 jest przeznaczona nie tylko dla dużych gospodarstw, ale także dla przedsiębiorstw usługowych, które wymagają elastycznych warunków pracy. Dzięki wyjątkowo szybko i precyzyjnie działającemu systemowi aktywnego prowadzenia belki polowej „ContourControl” można uzyskać dodatkowo wysokie prędkości robocze bez kompromisów w odniesieniu do jakości aplikacji.

Zasilanie bezpośrednie DirectInject 

Opcjonalnie dostępny jest system DirectInject, który otrzymał nagrodę DLG oraz Złoty Medal Targów POLAGRA PREMIERY 2023. Za jego pomocą można w zależności od zapotrzebowania w ciągu kilku sekund dozować dodatki, dzięki czemu ten opryskiwacz samojezdny jest jeszcze bardziej elastyczny i wydajny. System jest całkowicie zintegrowany z obiegiem cieczy i funkcjami obsługi Pantery, dzięki czemu wszystkie funkcje od aktywacji aż po mycie można uruchomić, naciskając przycisk w kabinie.

Bulb_hnien_Version1-kl-3_rechts


  • Wydajny: Duża pojemność zbiornika wynosząca 7000 l i duże szerokości belki polowej do 48 m przy prędkości roboczej do 30 km/h
  • Przyjazny dla gleby: Lekka budowa i duże wymiary opon przy optymalnym rozkładzie masy
  • Wygodny: Nowoczesna technologia podwozia i kabiny oraz obsługa przyjazna dla użytkownika
  • Elastyczny: Hydrauliczna regulacja rozstawu kół oraz liczne opcje belki polowej do różnych zastosowań
  • Bezpieczny na drodze i w polu: Nisko położony środek ciężkości i stabilny układ jezdny z automatycznym wyrównaniem pozycji na zboczu