12 wrz 2023

ZG-TX – Nowy rozsiewacz wielofunkcyjny – bez kompromisów

Do pobierania pakietu dla mediów

Elastyczny – precyzyjny – wydajny

Nowy zaczepiany rozsiewacz wielofunkcyjny ZG-TX 11200 Super z maksymalną pojemnością i dużych szerokościach roboczych
Nowy zaczepiany rozsiewacz wielofunkcyjny ZG-TX 11200 Super z maksymalną pojemnością i dużych szerokościach roboczych

YT-Thumb-Kombistreuer-ZG-TX


Nowy zaczepiany ZG-TX od AMAZONE ustanawia nowe standardy w segmencie rozsiewaczy wielofunkcyjnych. Łatwa przebudowa między układem rozsiewu TS a nowo opracowanym układem rozsiewu wapna pozwala za pomocą jednej maszyny rozsiewać zarówno nawozy mineralne, jak i mokre wapno. ZG-TX łączy w sobie zalety układu rozsiewu TS z AutoTS zintegrowanym w tarczy, uzyskując najlepsze wyniki rozsiewu granicznego i najwyższą wydajność przy rozsiewaniu wapna. Poprzez prostą ramę Special oraz wzmocnioną ramę Super AMAZONE oferuje odpowiednią maszynę dla każdego gospodarstwa.

System rozsiewu granicznego AutoTS ustanawia nowe standardy w segmencie rozsiewaczy wielofunkcyjnych.
System rozsiewu granicznego AutoTS zamontowany z prawej strony w kierunku jazdy generuje maksymalny plon aż do samej granicy pola i ustanawia nowe standardy w segmencie rozsiewaczy wielofunkcyjnych.

Maksymalna precyzja w swojej klasie – dokładne nawożenie w centrum uwagi

Dotychczas pojęcie „rozsiewacz wielofunkcyjny” było zarezerwowane dla maszyn, które przy wyposażeniu w jednen pas nośny dozowały albo nawóz mineralny, albo wapno poprzez 2 tarcze rozsiewające. Jednak również klienci korzystający z rozsiewaczy wielofunkcyjnych oczekują coraz większej precyzji. W tym kontekście w AMAZONE postanowiono pójść nowymi ścieżkami w zakresie dozowania nawozu, korzystając z precyzji układu rozsiewu TS. Rezultat jest w wielu aspektach nowy i zaskakujący.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Zamiast prostego zsypu, z którego nawóz był dozowany na tarczę, w ZG-TS zamontowano układ umożliwiający zdefiniowane ustawianie punktu dozowania. To z kolei umożliwia korzystanie z funkcji zoptymalizowanych pod kątem precyzji jak HeadlandControl i SectionControl. Dzięki temu układ rozsiewu znany z rozsiewaczy TS tworzy precyzyjny obraz rozsiewu na szerokości roboczej do 54 m. W połączeniu z dostępną na życzenie funkcją pomiaru momentu obrotowego FlowControl gwarantowana jest dokładna regulacja dawki już od pierwszej sekundy. Nawóz jest dozowany w sposób precyzyjny dzięki inteligentnej synchronizacji elektrycznej podwójnej zasuwy oraz prędkości pasa nośnego. Jest to możliwe również w sposób niezależny od strony przy zastosowaniu kart aplikacyjnych. 

Doskonały rozsiew graniczny

ZG-TX ustanawia nowe standardy również w temacie rozsiewu granicznego. Wraz z układem rozsiewu TS fabrycznie z prawej strony montowany jest zintegrowany z tarczą system rozsiewu granicznego AutoTS. Gwarantuje to najlepsze wyniki rozsiewu granicznego aż do granicy pola nawet przy dużych szerokościach roboczych. O ile system do tej pory był zarezerwowany dla rozsiewaczy precyzyjnych ZA-TS i ZG-TS, teraz jest stosowany również w ZG-TX. Dzięki temu można uzyskać nawet o 17% wyższy plon w porównaniu z typowymi systemami rozsiewu granicznego. Zastosowanie takiego systemu rozsiewu granicznego w obszarze rozsiewaczy wielofunkcyjnych daje unikalny rezultat. 

Podwójna korzyść – optymalny rozdział wapna i nawozów mineralnych

Nowo opracowany system rozsiewu granicznego dla wapna umożliwia dokładną pracę aż do granicy pola.
Nowo opracowany system rozsiewu granicznego dla wapna umożliwia dokładną pracę aż do granicy pola.

Szczególną cechą ZG-TX jest prosta przebudowa między nawożeniem wapnem a nawozami mineralnymi. W tym celu wystarczy jedynie wymienić poszczególne elementy. Należą do nich tarcze rozsiewające, zabezpieczenie przed wyrzucaniem nawozu oraz system dozowania. Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu terminal rozpoznaje, że rozsiewacz został przebudowany. Kompletna przebudowa rozsiewacza wielofunkcyjnego trwa około 25 minut, po czym od razu można rozpocząć rozsiewanie wapna lub nawozu. 

Wydajny rozsiewacz nawozu o innowacyjnych cechach – brak kompromisów podczas solidnej pracy w polu

W szczególności zwarta konstrukcja ZG-TX Super umożliwia wykorzystanie maksymalnej nośności jednej osi. Gwarantuje to nacisk na oś 15 t oraz nacisk na podporę 6 t. Strome ściany zbiornika sprawiają, że nawet wilgotne wapno łatwo się zsuwa, a dostępny na życzenie łańcuch ze zgarniaczami gwarantuje równomierny przepływ materiału do układu rozsiewu.

Nowo opracowany układ rozsiewu gwarantuje osiągnięcie najwyższych wydajności powierzchniowych. Rozdziela on wapno niezawodnie na szerokości robocze do 16 m.

Nowa koncepcja rozsiewu wapna

Obok wydajności przy rozsiewie trudnego materiału jakim jest wapno, w centrum uwagi prac badawczo-rozwojowych znajdowała się również precyzja. Dzięki temu dostępna opcjonalnie zasuwa dla małych ilości rozsiewu umożliwia też równomierną aplikację nawet małych ilości wapna poniżej 1 t/ha. Po raz pierwszy również w przypadku nawozu można optymalizować obraz rozsiewu dzięki prostej korekcie punktu dozowania.

Nowością wśród rozsiewaczy wielofunkcyjnych jest system rozsiewu granicznego dla wapna, oferowany teraz przez AMAZONE jako opcja. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dozowanie wzdłuż granic pola oraz rowów.

Dla przebudowy z rozsiewania nawozu na wydajne nawożenie wapnem wystarczy wymienić kilka elementów.
Dla przebudowy z rozsiewania nawozu (lewo) na wydajne nawożenie wapnem (prawo) wystarczy wymienić kilka elementów.

Dla przebudowy z rozsiewania nawozu na wydajne nawożenie wapnem wystarczy wymienić kilka elementów.
Dla przebudowy z rozsiewania nawozu (lewo) na wydajne nawożenie wapnem (prawo) wystarczy wymienić kilka elementów.

Odpowiednia maszyna do wszystkich zastosowań

Różne wersje wyposażenia zaczepianego rozsiewacza wielofunkcyjnego ZG-TX można dostosować do wielu zadań w dużych gospodarstwach, firmach usługowych oraz zajmujących się wynajmem maszyn. Wariant ramy Special występuje z pojemnościami zbiornika 6800 l i 9000 l przy maksymalnej dopuszczalnej masie maszyny 12,5 t oraz w wersjach ze zbiornikami 11 200 l i 21 t w przypadku wersji ramy Super. 

Synchronizacja pasa nośnego i podwójnej zasuwy umożliwia dokładne dozowanie niezależnie od strony.
Synchronizacja pasa nośnego i podwójnej zasuwy umożliwia dokładne dozowanie niezależnie od strony. Napędzany wałkiem odbioru mocy układ rozsiewu TS gwarantuje precyzyjny efekt wysiewu przy szerokościach roboczych do 54 m.

Podczas gdy ZG-TX Super jest seryjnie wyposażony w masywną funkcję sprzęgania z cięgłami dolnymi, ZG-TX Special może być dostarczony do wyboru w wersji zaczepianej do cięgieł górnych lub dolnych.

Opony o profilu ciągnikowym o wysokości do 2,05 m lub koła Implement o szerokości 750 mm równomiernie rozkładają masę na podłożu. Ofertę uzupełnia dostępna na życzenie oś skrętna z kątem skrętu do 20 stopni. Szybki transport 40 km/h po drogach publicznych jest możliwy dzięki seryjnemu dwuobwodowemu pneumatycznemu układowi hamulcowemu i oświetleniu LED. 

Pas nośny wznoszący się pod kątem 5 stopni umożliwia rozładunek od tyłu do przodu. Gwarantuje to optymalny rozkład obciążenia podczas rozsiewania. Maksymalne obciążenie podporowe i zmniejszone naciski na osie pozwalają jeździć w polu w sposób bezpieczny.

ZG-TX 6800 Special
ZG-TX 6800 Special

ZG-TX 11200 Super
ZG-TX 11200 Super

Wygodna obsługa z funkcjami Easy i ISOBUS

Przy koncepcjach obsługi Easy i Tronic dla każdego zastosowania dostępna jest właściwa obsługa. W przypadku ZG-TX Tronic nowy intuicyjny sterownik ISOBUS oferuje wszystkie funkcje świata ISOBUS. Obok Section Control, zmiennego dozowania i zarządzania zleceniami, można zintegrować sterownik za pomocą funkcji AUX-N z obsługą ciągnika. 3 kamery sprawiają, że otoczenie i maszyna są stale widoczne. Również w ZG-TX opcjonalny pakiet oświetlenia jest zintegrowany z oprogramowaniem. Inteligentne połączenie cyfrowego wskaźnika poziomu napełnienia sygnalizuje poziom materiału w zbiorniku poprzez miganie, co umożliwia wybranie odpowiedniego momentu na załadunek. Wyposażenie nie pozostawia nic do życzenia. 

Prosta obsługa za pomocą dopasowanego do maszyny komputera obsługowego EasySet 2
Prosta obsługa za pomocą dopasowanego do maszyny komputera obsługowego EasySet 2

Intuicyjna obsługa dzięki nowemu oprogramowaniu ISOBUS
Intuicyjna obsługa dzięki nowemu oprogramowaniu ISOBUS

Obsługa za pomocą dopasowanego do maszyny komputera obsługowego EasySet 2, wykorzystywanego również w rozsiewaczach zawieszanych ZA-X, ZA-M i ZA-V, gwarantuje łatwą obsługę w każdym ciągniku. W centrum uwagi znajduje się tu funkcja aplikacji nawozów w zależności od prędkości jazdy. W ten sposób można stosować najróżniejsze ciągniki, nawet te o słabszej sile uciągu.

Bardziej równomierny łan na poprzeczniaku

W maszynach ISOBUS funkcja HeadlandControl zapewnia optymalny rozdział materiału na poprzeczniakach. W połączeniu z elektryczną regulacją punktu dozowania możliwe jest przełączanie 16 sekcji szerokości w obrębie paraboli wachlarza rozsiewu. Ponadto na uwrociu nawóz jest rozsiewany dalej w kierunku wnętrza pola, dzięki czemu nawet w przypadku rozsiewacza zaczepianego dostępna jest funkcja Section Control z optymalnymi punktami przełączania, bez konieczności ponownego przejeżdżania po śladzie na poprzeczniaku. Synergia komponentów układu rozsiewu TS sprawia, że ZG-TX jest prawdziwym rozsiewaczem precyzyjnym w swojej klasie. 

Bulb_hnien_Version1-kl-3_rechts

 • Elastyczne obszary zastosowania
  Szybka i prosta przebudowa między rozsiewaniem wapna i nawozów mineralnych
 • Znakomity obraz rozsiewu 
  Precyzyjny rozdział poprzeczny nawozu i wapna dzięki sprawdzonemu układowi rozsiewu TS i nowo opracowanemu układowi rozsiewu wapna
 • Doskonały rozsiew graniczny 
  Nawet o 17% większy plon na granicy pola dzięki systemowi rozsiewu granicznego AutoTS – udowodnione w próbach polowych na Innovation Farm w austriackim Wieselburgu
 • Maksymalna wydajność
  Szerokość robocza do 54 m, pojemność 11 200 l i nośność 17 t

ZG-TX 11200 Super: wydajne wapnowanie dzięki ładowności 17 t i szerokości roboczej 16 m
ZG-TX 11200 Super: wydajne wapnowanie dzięki ładowności 17 t i szerokości roboczej 16 m