Doświadczenia użytkowników

Roger Myatt, Klub Golfowy w Doncaster, Wielka Brytania: 3 maszyny w jednej – Profihopper 1250

Roger Myatt zarządza polem golfowym przy Klubie Golfowym w Doncaster w Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy zobaczył Profihoppera 1250 podczas prezentacji kilka lat temu. Od tego czasu zespół klubu golfowego korzysta z tej maszyny coraz częściej. Decyzję o ich zakupie podjęto niecałe 2 lata temu. Profihopper jest bardzo ceniony przez pracowników, bo skutecznie wykonuje wszystkie zadania. Ponadto siedziba AMAZONE Ltd znajduje się bardzo blisko, co znacznie ułatwia współpracę. PH 1250 jest używany w klubie golfowym do pielęgnacji trawników oraz wertykulowania, które wspomaga wzrost trawy. Maszyna przerzedza również trawę tam, gdzie rośnie ona gęsto i wysoko, a jesienią zbiera liście, które opadają z drzew. Profihopper znakomicie polepsza atrybuty terenów zielonych. Ponadto doskonale kosi długą trawę na obszarze rough lub przerzedza ją, dzięki czemu łatwiej jest na niej grać. 

Jesienią pozwala zachować kontrolę nad opadającymi liśćmi. PH 1250 jest przy tym tak mały, że łatwo przeciska się między drzewami, ale zbiera ogromną ilość liści, które można następnie łatwo wyładować na przyczepę. Roger Myatt szczególnie ceni w Profihopperze łatwą regulację wysokości koszenia, zwrotność między drzewami oraz możliwość wysokiego wyładunku (do 2,10 m). Technicznym plusem, który według Rogera Myatta zdecydował o wyborze tej maszyny, jest fakt, że łączy ona trzy urządzenia w jednym: maszynę do zbierania liści, kosiarkę do trawy i wertykulator. Roger Myatt zdecydowanie poleca zastosowanie Profihoppera 1250 od AMAZONE na polach golfowych: „Nawet członkowie klubu się nimi zachwycają” – zapewnia na koniec.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Arnaud Paillard „Parcs et Jardins Paillard”: Wierny użytkownik Profihoppera

Arnaud Paillard, kierownik firmy „Parcs et Jardins Paillard” w Pugey koło Besançon we Francji, jest fanem Profihoppera. „Profihoppera używam od początku 2000 roku, a więc pracowałem już z pierwszymi wersjami, kiedy jeszcze nazywał się LGA i sterowałem nim za pomocą 2 dźwigni. Wybrałem Profihoppera ze względu na jego system zbierania i uniwersalność. Zbieranie jest nadal na najwyższym poziomie, a przy tym ciche! W ramach swojej działalności wykorzystuję go do koszenia, zbierania śmieci, zbierania liści i rozdrabniania. Profihopper jest szybki, cichy i bardzo kompaktowy. Z fotela kierowcy masz też dobrą widoczność we wszystkich kierunkach, co znacznie ułatwia manewrowanie.”

Pan Paillard jest i pozostaje lojalnym klientem, ponieważ „AMAZONE zawsze słucha profesjonalistów i uwzględnia nasze potrzeby przy projektowaniu i rozwoju swoich maszyn, dlatego jestem przywiązany do tej marki”.

Pan Paillard pracuje obecnie z Profihopper SmartLine 1500, który zakupił w lutym 2020 roku.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Architekt krajobrazu z wyraźną rekomendacją dla Profihoppera 1500

Michael Hauner i Thomas Schehl (UBZ), pracownicy firmy pielęgnującej tereny zielone, znają Profihoppera 1250 już od lat. Od listopada 2020 wypróbowali oni prototyp Profihoppera 1500 w jego fazie testowej.

Za najbardziej przydatną uważają nową kabinę, z bardzo wygodną w obsłudze klimatyzacją. „Kabina zostaje osuszona w ciągu 3 minut”.

Dla Michaela Haunera dobry komfort siedzenia jest bardzo ważny ze względu na jego problemy z dyskiem. Uwielbia jeździć Profihopperem z pneumatycznie amortyzowanym fotelem, czy to na drodze czy w trudnym terenie.

Możliwość zastosowania Profihoppera od dużych powierzchni (stadion i park) do pielęgnacji najmniejszych zakątków (łąki dzikie i kwiatowe) sprawia, że zastępuje on wiele innych maszyn we firmie usługowo-ekologicznej. Profihopperem można pracować także na alejach, boiskach szkolnych, placach zabaw, ścieżkach powiązanych z wodą i powierzchniami wyasfaltowanymi. „Możemy zebrać wszystko lub mulczować do woli. Dodatkowo zebraliśmy nim bardzo, bardzo dużo liści”. Kolejne wymieniane przez nich zalety Profihoppera to jego ogromna siła i zwrotność. Ponadto oceniają wymianę narzędzi roboczych jako bardzo łatwą, podobnie jak czyszczenie i konserwację. Regulacja wysokości cięcia jest bardzo łatwa i łatwo dostępna. Dobrze dobrany zbiornik na olej napędowy wystarczał średnio na około 1,5 dnia roboczego. Tylko podczas pielęgnacji 4 km alei Profihopper oszczędza wiele dodatkowej pracy. „Możemy manewrować przy samych drzewach i rzadko kiedy musimy coś poprawiać albo przycinać ręcznie”.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat techniki komunalnej

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.