Włączanie sekcji szerokości | Włączanie każdego rozpylacza

Elektrisch fernbediente TG-Armatur (1) UG_d2_kw_2375_170127

Elektryczny, zdalnie sterowany osprzęt TG

Do obsługi ISOBUS i AmaSpray+ dostępna jest armatura sekcyjna TG z maksymalnie 13 sekcjami szerokości. Sekcje szerokości są szybko i bez kroplenia włączane zaworami z silnikami elektrycznymi z odciążaniem ciśnienia. Wielkość dawki jest w każdej sytuacji dokładnie i szybko sterowana przez komputer. Układ wyrównywania ciśnienia nie jest przy takiej technologii konieczny.

Więcej informacji + Mniej informacji -

System obiegu cieczy (DUS) – sprawdzony ponad 10 000 razy

System obiegu cieczy AMAZONE DUS gwarantuje bezpieczną cyrkulację w całym systemie. Na początku pracy system przewodów wraz z przewodem opryskowym jest najpierw napełniany roztworem substancji czynnej pod ciśnieniem i w przeciwnym kierunku. W ten sposób przewody opryskowe są zawsze napełnione i gotowe do natychmiastowej pracy na całej szerokości roboczej. Wyeliminowano czasy oczekiwania przed rozpoczęciem pracy.

Przy wyłączeniu jednej sekcji szerokości, manewrach zawracania lub podczas transportu, ciecz robocza, dzięki zredukowanemu ciśnieniu, znajduje się w stałej cyrkulacji. W ten sposób eliminuje się powstawanie zatorów i wytrącanie środków w przewodach opryskowych.

Podczas mycia przewody są całkowicie przepłukiwane czystą wodą aż do rozpylaczy, bez konieczności jej wypryskania. Również podczas mycia, skoncentrowana ciecz robocza doprowadzana jest przez system obiegu cieczy ponownie do zbiornika głównego.

Więcej informacji + Mniej informacji -

AmaSwitch

Proste rozwiązanie do automatycznego przełączania sekcji szerokości co 50 cm

AmaSwitch to precyzyjne rozwiązanie firmy AMAZONE do automatycznego przełączania sekcji szerokości co 50 cm. AmaSwitch jest alternatywą dla użytkowników, którzy chcą wykorzystać zalety bardzo dokładnego przełączania w klinach pola i obszarach nakładek dzięki przełączaniu sekcji szerokości co 50 cm.

AmaSwitch seryjnie dysponuje cyrkulacją wysokociśnieniową DUS pro a dodatkowo może być wyposażone w indywidualne oświetlenie rozpylaczy LED.

Więcej informacji + Mniej informacji -
DUS pro (1) AmaSwitch_Schema_001_d0_20170105

System obiegu cieczy DUS pro

W systemie obiegu cieczy DUS pro, ciśnienie robocze jest niezmienne w każdym rozpylaczu i utrzymuje się na ustawionym poziomie. Stożkowy przewód opryskowy pozwala osiągnąć minimalną ilość resztek.


Stożkowy przewód opryskowy:
Różne rozstawy belek polowych mają różne średnice przewodów

  • Minimalne ilości resztek
  • Równomierna prędkość przepływu


  1. 15 mm
  2. 24 mm
  3. 24 mm
  4. 20 mm
  5. 16 mm
Więcej informacji + Mniej informacji -

Potrójny korpus rozpylaczy z elektrycznym włączaniem/wyłączaniem

AmaSwitch bazuje na konwencjonalnym. ręcznym wyborze rozpylacza w korpusie potrójnym z elektrycznym przełączaniem rozpylaczy. Do otwierania i zamykania służy elektryczny zawór, zamontowany bezpośrednio w korpusie rozpylacza. W połączeniu z GPS umożliwia on bardzo precyzyjne przełączanie sekcji co 50 cm na klinach pola i na poprzeczniakach. Obok automatycznego zarządzania sekcją co 50 cm istnieje też możliwość swobodnej konfiguracji sekcji szerokości.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Poczwórny korpus rozpylaczy z elektrycznym włączaniem/wyłączaniem

Dodatkowo oprócz potrójnego korpusu rozpylaczy, elektryczny system obsługi każdego rozpylacza AmaSwitch można wyposażyć w poczwórny korpus.


Z rzeczywistym rozstawem rozpylaczy co 25 cm
Przy poczwórnym korpusie rozpylaczy, za pomocą opcjonalnego zestawu przedłużającego można uzyskać rzeczywisty rozstaw rozpylaczy co 25 cm. Dzięki temu, w połączeniu ze specjalnymi rozpylaczami o stożku oprysku 80°, możliwe jest zmniejszenie odstępu od powierzchni docelowej nawet do wartości mniejszej niż 50 cm.

Więcej informacji + Mniej informacji -
UX5200-Super_Amaselect_d0_kw_9966_rdax_170x88.jpg

AmaSelect

Elektryczne przełączanie rozpylaczy z sekcjami szerokości 50 cm

Poczwórny korpus rozpylaczy z automatycznym elektrycznym przełączaniem rozpylaczy
Elektryczna obsługa każdego rozpylacza AmaSelect składa się z poczwórnego korpusu rozpylaczy z elektrycznym włączaniem i wyłączaniem oraz dodatkowego przełączania rozpylaczy. System oferuje obok włączania 50 cm sekcji szerokości, wykonywanego automatycznie przez GPS-Switch, także elektryczne przełączanie przez terminal obsługowy między zamontowanymi rozpylaczami. Poza tym istnieje możliwość przełączania automatycznego rozpylaczy, w razie zmiany prędkości jazdy lub zmiany dawki oprysku. Dzięki temu można np. dodać drugi rozpylacz lub przełączyć się na większy , gdy ciśnienie przekroczy zaprogramowany zakres dla danego rozpylacza.


  1. Obudowa silnika
  2. Membrana zapobiegająca kapaniu
  3. Zasilanie elektryczne
  4. Korpus rozpylacza
  5. Przewód opryskowy
Więcej informacji + Mniej informacji -

Z rzeczywistym rozstawem rozpylaczy co 25 cm

Opcjonalnie korpusy rozpylaczy AmaSelect można dodatkowo wyposażyć w zestaw przedłużek dla rozstawu rozpylaczy co 25 cm. Dzięki temu, w połączeniu ze specjalnymi rozpylaczami o kącie 80°, możliwe jest zmniejszenie odstępu od powierzchni docelowej nawet do wartości mniejszej niż 50 cm.

Więcej informacji + Mniej informacji -

Automatyczne przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch

Jeśli terminal obsługowy posiada funkcję Section Control, jak np. przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch firmy AMAZONE, to mogą być one przełączane całkowicie automatycznie i w zależności od pozycji GPS. Jeśli utworzono pole, kierowca może w trybie automatycznym w pełni skoncentrować się na obsłudze pojazdu, ponieważ sekcje szerokości są przełączane automatycznie w klinach i na poprzeczniakach.


Zalety automatycznego przełączania sekcji szerokości:

  • Odciążenie kierowcy
  • Zwiększona precyzja nawet w nocy lub przy wyższych prędkościach
  • Mniej przypadków nakładek i omijaków
  • Oszczędność materiałów eksploatacyjnych
  • Mniej szkód w uprawach i zanieczyszczeń środowiska

„Dzięki Section Control komputer ISOBUS znacznie odciąża kierowcę”.
(„dlz agrarmagazin” – „Recenzja rozsiewacza nawozów ZA-TS” · 02/2017)

Automatische Teilbreitenschaltung (2)
Automatische Teilbreitenschaltung (3) Teilbreitenschaltung_2

Aż do 85 %* mniej nakładek w porównaniu z konwencjonalnym przełączaniem sekcji szerokości Section Control np. na nawrotach

* Wartości zależne od struktury pól, szerokości roboczej i ilości sekcji

Więcej informacji + Mniej informacji -

Więcej odnośników

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat ochrony roślin

Czy to nie brzmi ciekawie?

Zostaw swoje dane kontaktowe*, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:
* Twoje dane kontaktowe zostaną wykorzystane jedynie do nawiązania pożądanego przez Państwa kontaktu.