12 lip 2018

Sukces wystawy Amatechnica 2018 z udziałem licznych gości – specjalistów z kraju i zagranicy

Do pobierania pakietu dla mediów

Na wystawie „Amatechnica 2018” zorganizowanej w dniu 24 maja 2018 r. pod hasłem „GO for Innovation” zaprezentowano z powodzeniem produkty naszej firmy rolnikom, podmiotom świadczącym usługi i partnerom handlowym z kraju i zagranicy w ogólnej liczbie około 6000. W opinii specjalistów z 29 krajów, którzy odwiedzili wystawę, koncepcja prezentacji maszyn na żywo, w praktycznym działaniu i na „ringu”, prezentacje na temat „Rolnictwo 4.0”, towarzysząca im wystawa maszyn, wycieczki po fabryce, pokaz około 100 starych ciągników różnych marek i debiutująca na imprezie aukcja online, na którą wystawiono maszyny używane, okazały się „strzałem w dziesiątkę”. Podczas praktycznych demonstracji publiczność oblegała maszyny; impreza zakończyła się pełnym wrażeń „after-field party" zorganizowanym w namiocie tuż obok fabryki firmy Amazone w Hasbergen-Gaste.

Nowości z targów Agritechnica w praktyce
Szczególne zainteresowanie zwiedzających wzbudziły liczne nowości, które firma Amazone zaprezentowała uprzednio na targach Agritechnica w listopadzie 2017 r. Eksperci zwiedzający wystawę Amatechnica mogli obecnie ocenić ich praktyczną przydatność w zakresie uprawy gleby i techniki siewu, obserwując je podczas pracy na polu. Ponadto na „ringu” zademonstrowano wiele innych maszyn i objaśniono ich działanie. Ofertę urządzeń techniki komunalnej zaprezentowano na odrębnej wystawie.

Nowa zawieszana kompaktowa brona talerzowa CombiDisc w praktyce
Nowa zawieszana kompaktowa brona talerzowa CombiDisc o szerokości roboczej 3 m została po raz pierwszy zaprezentowana w praktyce. Mocnymi stronami tej maszyny są w szczególności uprawa przedsiewna gleb lekkich i średnich oraz idealna przydatność do współpracy z siewnikiem mechanicznym nabudowanym Cataya i siewnikiem pneumatycznym nabudowanym Centaya.

Cyfrowa nowość z targów Amatechnica: Nowy terminal ISOBUS AmaTron 4
Kolejną znaczącą innowacją zaprezentowaną na wystawie Amatechnica jest AmaTron 4 – terminal ISOBUS w formie tabletu, opracowany w całości przez firmę Amazone. Urządzenie AmaTron czwartej generacji wyposażone w 8-calowy kolorowy wyświetlacz obsługiwany metodą wielokrotnego dotyku zapewnia komfortowe sterowanie skomplikowanymi maszynami i ich kombinacjami. Wystarczy zbliżyć rękę do ekranu, aby czujnik zbliżeniowy urządzenia spowodował wyświetlenie 12 przycisków.

Aukcja maszyn używanych online w pełnym namiocie
W godzinach popołudniowych goście wystawy mieli możność wzięcia udziału w specjalnej atrakcji – aukcji online, na którą wystawiono sprawne technicznie używane maszyny firmy Amazone, zorganizowanej we współpracy ze specjalistami z firmy Ritchie Bros . Aukcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających wystawę Amatechnica, a namiot, w którym się odbywała, niemal pękał w szwach.

Innowacje dotyczące programu Rolnictwo 4.0
Wielu odwiedzających obejrzało również prezentacje na temat programu Rolnictwo 4.0. Specjalnie w tym celu powołano „Centrum Informacji Precyzyjnego Rolnictwa”. Firma Amazone wspólnie z firmami partnerskimi zaprezentowała różnorodne oferty z obszaru Precision Farming. Zwiedzający mogli uzyskać aktualny obraz tego, w jaki sposób większa precyzja oraz wykorzystanie innowacyjnych technologii i procesów technologicznych mogą zapewniać wyższe zyski przy jednoczesnej redukcji kosztów środków produkcji i spełnieniu wymogów zrównoważonego zarządzania.


Smart Service 4.0 – wirtualny serwis redukujący koszty dojazdu techników
Demonstracja systemu Smart Service 4.0 była ekscytującą niespodzianką nawet dla licznych fanów nowych technologii. System opracowany przez firmę Amazone wykorzystuje okulary VR do przekazywania na żywo obrazu z maszyny technikowi

w fabryce firmy Amazone. Technik pracujący w fabryce w Gaste widzi w tym samym czasie dokładnie to samo, co rolnik w południowych Niemczech lub Australii. Dzięki temu ma możliwość udzielenia ekspresowej porady na podstawie zdalnej diagnozy bez konieczności dojazdu na miejsce pracy maszyny.


Bildergalerie: http://go.amazone.de/MediaGallery/?cpg=gallery%2FGALLERY%2Famatechnica2018

Sukces wystawy Amatechnica 2018 z udziałem licznych gości – specjalistów z kraju i zagranicy