27 lut 2019

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.

Do pobierania pakietu dla mediów

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.

W roku obrachunkowym 2018 Grupa Amazone nadal zwiększała sprzedaż, pomimo ekstremalnych warunków pogodowych, które wystąpiły w niektórych krajach w drugiej połowie roku. Sprzedaż wzrosła do rekordowego poziomu 481 mln euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym (457 mln euro) stanowi to wzrost obrotów o 5,3%.

Amazone skorzystała z silnej pozycji konkurencyjnej na ważnych rynkach eksportowych. Z udziałem eksportu wynoszącym około 80%, biznes w Niemczech, Francji, Japonii, Hiszpanii, , na Węgrzech i w Irlandii rozwijał się bardzo pozytywnie. Stabilną sprzedaż w 2018 roku osiągnięto również na ważnych dla techniki rolnej rynkach Polski i Rosji.

Na początku 2019 roku Amazone zatrudniała łącznie 1900 pracowników, w tym 130 uczniów zawodu, wliczając nową lokalizację w Bramsche i spółkę zależną Schmotzer Hacktechnik, która została przejęta na przełomie roku. Przedsiębiorstwo zainwestowało w dziedzinę badań i rozwoju ponad 7% swoich obrotów. Inwestycje w środki trwałe wyniosły ponad 20 mln euro.


Amazone Großflächensämaschine Primera DMC

Sukces dzięki sile innowacji i wielu nowym produktom
Dyrektorzy zarządzający Amazone Christian Dreyer i dr Justus Dreyer widzą firmę na stabilnym kursie na sukces w roku Agritechnica 2019 dzięki jej sile innowacji z szeroką gamą produktów dla przedsiębiorstw wszystkich wielkości: "Dobry wynik sprzedaży za 2018 rok pokazuje, że nasze liczne innowacje zaprezentowane na targach Agritechnica 2017 oraz zintensyfikowana współpraca z naszymi partnerami handlowymi podczas wprowadzania na rynek nowych produktów spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów końcowych. Asortyment pługów, który został znacznie poszerzony jesienią 2016 r. poprzez przejęcie fabryki pługów Vogel & Noot, sprawdził się w praktyce i szybko ugruntował swoją pozycję na rynku. Dzięki dalszym innowacjom i przejęciu technologii pielników firmy Schmotzer, będziemy dalej rozwijać naszą pozycję jako specjalisty w zakresie inteligentnej produkcji roślinnej. Połączenie technologii mechanicznego zwalczania chwastów z nawożeniem płynnym i ukierunkowanym lub selektywnym stosowaniem środków ochrony roślin w jednym przejeździe roboczym otworzy dalsze możliwości optymalizacji upraw w przyszłości. Będziemy również dążyć do osiągnięcia wiodącej pozycji innowacyjnej w tym segmencie maszyn i w ukierunkowany sposób rozwijać ofertę produktów dla rolników i firm usługowych".

"W 2019, roku Agritechnica, będziemy nadal koncentrować się w całym asortymencie nie tylko na dużych maszynach, ale również na równie innowacyjnych rozwiązaniach dla mniejszych i średnich szerokości roboczych. Niezależnie od wielkości maszyny tendencja w ochronie roślin i nawożeniu w szczególności zmierza w kierunku jeszcze większej precyzji".

Wzrost liczby lokalizacji
Najważniejszym wydarzeniem dla rozbudowy zakładów Amazone było otwarcie w listopadzie 2018 roku pierwszego nowego budynku w nowo powstałej lokalizacji Bramsche. Na całkowitej powierzchni 24 ha firma Amazone wybudowała w pierwszej kolejności hale montażowe i magazynowe o łącznej powierzchni 16 tys. m² oraz budynek administracyjny. Wartość tej inwestycji budowlanej opiewa na kwotę około 16 mln euro. Nowy zakład został zaprojektowany jako fabryka do szybkiej budowy szerokiej gamy maszyn do produkcji na dużą skalę. Oprócz zakładów w Gaste i Leeden, zostaną rozbudowane zdolności produkcyjne wokół siedziby głównej. Jednocześnie realizowana będzie ogólna optymalizacja logistyki w trzech zakładach.

Udana Amatechnica z wysoką frekwencją specjalistów z branży
Jednym ze szczególnych wydarzeń minionego roku była Amatechnica 2018 pod koniec maja w siedzibie firmy w Hasbergen-Gaste z 6000 zwiedzających z kraju i zagranicy. Praktyczna prezentacja programu Amazone była głównym punktem polowej trasy 2018 z 27 przystankami w Niemczech i Austrii oraz trasy DreamTeam 2018 z pokazami maszyn w ośmiu krajach europejskich.

Firma zyskała szczególne uznanie na rosyjskich targach Agrosalon 2018, na których Amazone jako jedyny zagraniczny producent otrzymał dwa medale . Jury przyznało złoty medal za system WindControl w kategorii rozsiewaczy nawozów, srebrny medal za pakiet Comfort plus w nowym opryskiwaczu zaczepianym UX 01 Super.

W dziedzinie techniki komunalnej Amazone zaprezentowała na targach GaLaBau 2018 samobieżną kosiarkę Profihopper 1500 SmartLine, nową profesjonalną maszynę klasy High Performance. Dzięki prędkości roboczej 10 km/h i szerokości cięcia 1,50 m możliwe są bardzo duże wydajności powierzchniowe.

Perspektywy
W roku 2019 dyrektorzy zarządzający planują osiągnąć wysoki poziom sprzedaży po dwóch rekordowych latach. "Rynki stają się coraz bardziej wymagające na całym świecie i są uzależnione od wielu różnych tendencji. Jednak klimat inwestycyjny w rolnictwie pozostaje zasadniczo dobry, nawet jeśli skutki suszy w 2018 r. nadal będą miały wpływ na wyniki wielu gospodarstw rolnych w Europie Środkowej. Średnio- i długoterminowa tendencja pozostaje pozytywna: Zainteresowanie klientów nowoczesną techniką rolniczą i naszymi innowacjami, które umożliwiają bardziej wydajną, precyzyjną, a tym samym oszczędną pracę przy użyciu maszyn o wysokim standardzie jakościowym, jest nadal wysokie. Jednakże na niektórych rynkach eksportowych trudno jest obecnie ocenić wpływ zmian politycznych, takich jak narastające konflikty w handlu międzynarodowym. Dlatego też nadal koncentrujemy się na naszych mocnych stronach, takich jak rozszerzenie naszej pozycji lidera innowacji w zakresie podstawowych kompetencji Amazone oraz dalsze wzmacnianie współpracy z naszymi partnerami handlowymi i importerami w naszych krajach docelowych", podkreślili dyrektorzy zarządzający.

Na Agritechnica 2019, dyrektorzy zarządzający Amazone Christian Dreyer i dr Justus Dreyer ogłoszą dalsze innowacje w różnych sektorach pod hasłem "Amazone 4.0", jak również dalszy rozwój usieciowienia maszyn i dalszy rozwój oferty usług. "Innowacje mają na celu wsparcie cyfrowej sieci procesów operacyjnych w rolnictwie w celu wykorzystania potencjału dalszej optymalizacji. Specjaliści z dziedziny inżynierii rolniczej formułują własne wymagania odnośnie do tych zmian jako maksymę dla projektantów Amazone: "Rolnik musi być w stanie czerpać konkretne korzyści ekonomiczne z tych zmian, pracując dokładniej i wydajniej, a tym samym oszczędzając koszty poprzez bardziej precyzyjne aplikowanie nasion, środków ochrony roślin i nawozów. Jednocześnie nowa technologia musi umożliwić rolnikowi zmniejszenie ilości energii potrzebnej do lepszego zaspokojenia potrzeb społeczeństwa w zakresie bardziej przyjaznego podejścia do środowiska ".

Presse-Archiv 2018

Schmotzer
25 paź 2018

Schmotzer przekazuje Amazone dział produktów związany z techniką uprawy międzyrzędowej

Schmotzer przekazuje Amazone dział produktów związany z techniką uprawy międzyrzędowej
Firma Maschinenfabrik Schmotzer GmbH przekaże od 01.01.2019 r. grupie Amazone dział produktów związany z techniką uprawy międzyrzędowej. Dzięki przejęciu, Amazone jako producent maszyn rolniczych i komunalnych rozszerzy swoją ofertę produktów o technikę uprawy międzyrzędowej. Produkcja maszyn do uprawy międzyrzędowej będzie odbywać się w zakładzie w Bad Windsheim. Wszyscy pracownicy...

Amazone_Leistungsrechner_20180913 (1)
13 wrz 2018

Łatwe obliczenie właściwego doboru maszyny — nowy kalkulator wydajności od Amazone!

Łatwe obliczenie właściwego doboru maszyny
— nowy kalkulator wydajności od Amazone!

Jaka szerokość robocza lub pojemność zbiornika jest wymagana do terminowego wykonania prac na polu? Jaka jest wydajność mojej maszyny w ciągu godziny, dnia lub całego sezonu?
Aby umożliwić udzielenie odpowiedzi na te pytania, firma Amazone rozszerzyła swoją ofertę usług online o nowy kalkulator wydajności Amazone. Ten kalkulator stanowi dodatkową pomoc przy podejmowaniu decyzji, dzięki...

Profihopper_1250_SmartLine (1)
4 wrz 2018

Amazone Profihopper 1250 SmartLine na targach GaLaBau

Amazone Profihopper 1250 SmartLine na targach GaLaBau
Na targach GaLaBau 2018 w Norymberdze (hala 9, stoisko 121 lub na wolnym terenie) firma Amazone zaprezentowała zmodyfikowaną kosiarkę do dużych powierzchni Profihopper 1250. Ta samojezdna kosiarka cechuje się całkowicie nowym designem i jest wyposażona w przerobione sterowanie hydrostatyczne. Jest dostępna w wersji iDrive z napędem na przednie koła oraz w wersji 4WDi z napędem na wszystkie koła do najcięższych...

KX01
24 sie 2018

Nowy siewnik AD-P 01 Special

Firma Amazone oferuje teraz nowy pneumatyczny siewnik nabudowany AD-P 01 Special o szerokości roboczej wynoszącej 3 m umożliwiający jego zastosowanie w połączeniu z nową broną wirnikową KE 01 i nowymi kultywatorami wirnikowymi KG/KX 01.
Siewnik AD-P 01 Special może być wyposażony w zbiornik ziarna o pojemności 850 l lub 1250 l, który opcjonalnie można powiększyć o nadstawkę o pojemności 250 l. W tym siewniku dostępne są redlice stopkowe WS lub redlice RoTeC-Control z...

Cataya 4000 Super (1)
24 sie 2018

Nowy nabudowany siewnik AMAZONE Cataya 4000 Super o szerokośco 4,0 m ustala nową skalę

Nowy nabudowany siewnik Cataya 4000 Super o szerokości roboczej 4,0 m prezentowany przez AMAZONE wyznacza nową skalę
Poprzez nabudowany, mechaniczny siewnik Cataya 4000 Super firma Amazone prezentuje drugi z wprowadzonej w ubiegłym roku serii Cataya Super. Nowy siewnik został zbudowany dla gospodarstw, które oczekują maksymalnej siły uderzenia powiązanej z wysoką wydajnością powierzchniową. Tutaj dba o to szerokość robocza 4,0 m i w przeciwieństwie do modelu...

Dream-Team-Tour 2018
8 sie 2018

Przez Europę: DreamTeam-Tour 2018 sprawdza się w ekstremalnych warunkach

W poprzek Europy: DreamTeam-Tour 2018 sprawdza się w najtrudniejszych warunkach
Dream Team AMAZONE jest w wielkiej europejskiej podróży: Zaczepiany kultywator Cenius-2TX oraz zaczepiany agregat uprawowo siewny Cirrus w trakcie tych kilku tygodni znakomicie prezentują się w ekstremalnych warunkach pogodowych.
Wszystko zaczęło się pod koniec lipca w Lipsku. Od tego czasu Dream Team Amazone podróżuje po Europie. Jak dotychczas, duet zaczepianych agregatów o specjalnym...

Luftbild
12 lip 2018

Sukces wystawy Amatechnica 2018 z udziałem licznych gości – specjalistów z kraju i zagranicy

Na wystawie „Amatechnica 2018” zorganizowanej w dniu 24 maja 2018 r. pod hasłem „GO for Innovation” zaprezentowano z powodzeniem produkty naszej firmy rolnikom, podmiotom świadczącym usługi i partnerom handlowym z kraju i zagranicy w ogólnej liczbie około 6000. W opinii specjalistów z 29 krajów, którzy odwiedzili wystawę, koncepcja prezentacji maszyn na żywo, w praktycznym działaniu i na „ringu”, prezentacje na temat „Rolnictwo 4.0”, towarzysząca im wystawa maszyn...

AmaTron_4_Hardware
7 cze 2018

Manager 4 all – nowy AmaTron 4 od Amazone

Amazone wprowadza na rynek absolutną nowość – AmaTron 4, czyli kompletny, samodzielnie zaprojektowany terminal ISOBUS w postaci tabletu. Czwarta generacja AmaTronu gwarantuje niezrównany komfort obsługi. Czego więcej można sobie życzyć? Dzięki dużemu, 8-calowemu kolorowemu ekranowi wielodotykowemu nawet praca ze skomplikowanymi maszynami i agregatami będzie nadzwyczaj wygodna. Antyrefleksyjny wyświetlacz umożliwia łatwy odczyt i prostą obsługę. Możliwa jest obsługa...

CombiDisc
17 maj 2018

Zawieszana kompaktowa brona talerzowa CombiDisc do upraw przedsiewnych

W zakres najnowszej oferty firmy Amazone wchodzi nowa zawieszana brona talerzowa CombiDisc o szerokości roboczej 3 m, współdziałająca z zawieszanymi siewnikami – mechanicznym Cataya i pneumatycznym Centaya. Brona CombiDisc jest wyposażona w 24 talerze zębate o średnicy 410 mm każdy i nadaje się idealnie do wykonywania upraw przedsiewnych na głębokości roboczej w zakresie od 3 do 8 cm. Ze względu na niewielką średnicę talerze obracają się z dużą prędkością gwarantującą...

IF-Design-Award-Family
19 mar 2018

Amazone jest 4-krotnym laureatem nagrody iF Design Award 2018

W tegorocznej edycji iF Design Award cztery maszyny Amazone zostały wyróżnione tym uznanym na całym świecie znakiem. Nagrodzone zostały kombinacja uprawowo siewna Cataya 3000 Super, zawieszany opryskiwacz polowy UF 2002, kompaktowa brona talerzowa Catros XL 3003 oraz zaczepiany rozsiewacz nawozów ZG-TS 10001. Wszystkie maszyny otrzymały wyróżnienia w dyscyplinie "Produkt", kategoria "Maszyny rolnicze ".
Tak wysokie wyróżnienie jest potwierdzeniem znakomitej pracy...