Ideen_fuer_unsere_Zukunft_Titelbild_a_IFOF_small_2000x1000px

Płytkie podcięcie– Intensywne mieszanie 

6-belkowy kultywator Cobra do płytkiej uprawy o szerokości roboczej 6 m i 7 m oferuje wiele możliwości zastosowania. Od uprawy poplonów i płytkiej uprawy ścierniskowej po przygotowanie podłoża przed siewem - Cobra to wszechstronne narzędzie do płytkiej uprawy. Dzięki bogatej ofercie narzędzi wstępnych, redlic i wałów urządzenie można dopasować niemalże do wszystkich warunków glebowych.

Dlaczego kultywator do płytkiej uprawy?

Cobra_Messerwalze_2_825_d1_220318_web
Cobra 6000-2TX z wałem nożowym

Płytka uprawa gleby ma coraz większe znaczenie ze względu na rosnące wymagania odnośnie higieny pola oraz procedury oszczędzające wody powierzchniowe. Z jednej strony ważne jest, aby nie wysypywać nasion chwastów i samosiewów, z drugiej strony konieczne jest całkowite odcięcie korzeni. Płytkie podcinanie gleby na całej powierzchni nie tylko zwalcza chwasty, ale też przerywa podsiąkanie kapilarne w płytkich warstwach. Dzięki temu wody gruntowe są oszczędzane dla kolejnej uprawy.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Kultywator do płytkiej uprawy Cobra nadaje się nie tylko do mechanicznego zwalczania chwastów, ale może być również wykorzystywany w gospodarstwie przez cały rok. Jest lekki w uciągu, przez co pozwala zaoszczędzić paliwo podczas płytkiego zrywania ścierniska, przy drugim lub trzecim przejeździe z głęboką uprawą, przy obróbce poplonów oraz przy uprawie przedsiewnej.

Zęby sprężyste ECO
Cobra_liper_Seitenrahmen_geschnitten_840_d1_220318_web

Drgania sprężystego zęba ECO powodują powstawanie dużej ilości drobnych gruzełek. Zapewnia to optymalne warunki kiełkowania, dzięki czemu samosiewy zbóż i chwastów wschodzą bardzo dobrze i mogą być mechanicznie zwalczane w kolejnym etapie uprawy. Duży udział frakcji drobnoziarnistych ma również bardzo pozytywny wpływ na przygotowanie gleby pod siew. 

Precyzyjne kopiowanie głębokości

Dokładne kopiowanie głębokości pracy Cobry jest zapewnione przez wały uprawowe i duże koła podporowe. Są one zintegrowane z polem zębów w celu lepszego dostosowania do rzeźby terenu. Podczas pracy bez wału uprawowego z samym podwójnym zagarniaczem kopiowanie głębokości jest realizowane nie tylko przez przednie koła podporowe, ale również przez koła transportowe.

Cobra_Arbeitstiefenverstellung_gesamt_li_65_818_Fahrwerk_abgestellt_groß_d1_220321_web


Imagemap-Cobra
Luftbild_Bramsche_d0_kw_DJI_0559_verzerrt_d1_201113

Instalacje fotowoltaiczne

Nasze instalacje fotowoltaiczne pozwalają wykorzystać duże powierzchnie dachów do produkcji energii na potrzeby własne.

ZA-M_1001_plus_500_Claas_dx_cl_207889-6_d2_190218

Agrotechnika

AMAZONE jako producent maszyn budowlanych o ponad 130-letnim doświadczeniu oferuje szeroki program maszyn do uprawy, siewu, nawożenia i ochrony roślin dla różnych rozmiarów gospodarstw oraz dla każdego typu gleby, jak również optymalnie dostosowane...