Ideen_fuer_unsere_Zukunft_Titelbild_a_IFOF_small_2000x1000px

Dokładne punkty przełączenia nasion i nawozu – MultiSwitch i MultiBoom

Siewnik punktowy Precea, stosowany do siewu po orce i do siewu w mulcz, wyróżnia się precyzją, wysoką wydajnością i wygodną obsługą. Zapewnia najwyższej jakości rozdzielanie ziarna i dozowanie nawozu przy prędkościach roboczych do 15 km/h. Różne wersje ram zapewniają maksymalną elastyczność.

MultiBoom – indywidualne punkty przełączenia nasion, nawozu i mikrogranulatu

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Przy jednoczesnym dozowaniu różnych materiałów dwa lub trzy jego rodzaje mogą być wysiewane indywidualnie przez różne dozowniki i odkładane w poszczególnych punktach. Ze względu na to, że redlica nawozowa biegnie przed redlicą siewną, GPS-Switch musi sterować obydwoma dozownikami z uwzględnieniem przesunięcia czasowego, zapobiegając nakładkom lub brakom w wysiewie na poprzeczniakach. Dzięki funkcji MultiBoom każdy wysiewany materiał na poprzeczniaku jest automatycznie włączany / wyłączany z przesunięciem czasowym, co pozwala zoptymalizować czasy włączania i wyłączania. Jeżeli dodatkowo dostępny jest rozsiewacz mikrogranulatów, to można nim również sterować w funkcji czasu.

Schaltpunkte_Precea_web

W praktyce wynikają z tego następujące korzyści:

  • Dokładne punkty przełączania na polu dla każdego wysiewanego materiału – niezależnie od odcinka transportowego i właściwości produktu
  • Zapobieganie nadmiarom i niedoborom w aplikacji zarówno nawozu, jak i nasion
  • Równomierny wzrost roślin

Bulb_hnien_Version1

Maksymalna precyzja na poprzeczniaku dla każdego materiału

Multiswitch – przełączanie sekcji dla nasion i nawozu

Mais_Aufgang_nach_Precea6000_d0_kw_P6232206_d1_220225_web
AmaTron 4 z licencją oprogramowania GPS-Switch umożliwia przełączanie poszczególnych rzędów zarówno w przypadku nasion, jak i nawozu

Aby uniknąć nakładek i omijaków w krytycznych miejscach, np. na poprzeczniakach, bardzo ważne jest precyzyjne przełączanie. System przełączania sekcji w siewniku Precea wraz z licencją na oprogramowanie GPS-Switch w terminalu obsługowym AmaTron 4 umożliwia dokładne rozmieszczenie wysiewanego materiału. W ten sposób można sterować każdym rzędem z osobna, indywidualnie włączając je i wyłączając. Z jednej strony pozwala to zaoszczędzić nasiona, ponieważ unika się nakładek, a z drugiej strony nie powstają omijaki, w których mogą rozplenić się chwasty.

Potrzebujemy Twojej zgody

Ta zawartość jest przegotowana przez zewnętrzny serwer. Przy aktywacji treści będą przetwarzane dane osobowe i wstawiane pliki Cookies.

Jeżeli przy wysiewie ma być jednocześnie aplikowany nawóz, można automatycznie włączać lub wyłączać go w poszczególnych rzędach dzięki GPS-Switch. Pozwala to zoptymalizować ilość stosowanego nawozu oraz uzyskać
równomierny wzrost roślin na poprzeczniakach.

W praktyce wynikają z tego następujące korzyści:

  • Ograniczenie kosztu nawozu i materiału siewnego
  • Optymalizacja plonu z uwzględnieniem przepisów dot. ochrony środowiska
  • Odciążenie kierowcy

Bulb_hnien_Version1

Oszczędność materiału siewnego i nawozu

Potencjał oszczędności przy różnych szerokościach roboczych 

Einsparungen_Einzelreihenschaltung_Duenger_web


Precea Performance Tour - To wynika z praktyki

W ramach ogólnoeuropejskiego Precea Performance Tour, AMAZONE towarzyszyła już ponad 30 rolnikom i przedsiębiorcom podczas siewnika punktowego AMAZONE Precea.

W sumie w 13 krajach siewnik Precea był w stanie zademonstrować swój różnorodny zakres zastosowań.

Luftbild_Bramsche_d0_kw_DJI_0559_verzerrt_d1_201113

Instalacje fotowoltaiczne

Nasze instalacje fotowoltaiczne pozwalają wykorzystać duże powierzchnie dachów do produkcji energii na potrzeby własne.

ZA-M_1001_plus_500_Claas_dx_cl_207889-6_d2_190218

Agrotechnika

AMAZONE jako producent maszyn budowlanych o ponad 130-letnim doświadczeniu oferuje szeroki program maszyn do uprawy, siewu, nawożenia i ochrony roślin dla różnych rozmiarów gospodarstw oraz dla każdego typu gleby, jak również optymalnie dostosowane...