Technika siewu – Precea
Dokładne punkty przełączenia nasion i nawozu – MultiSwitch i MultiBoom
Siewnik punktowy Precea, stosowany do siewu po orce i do siewu w mulcz, wyróżnia się precyzją, wysoką wydajnością i wygodną obsługą. Zapewnia najwyższej jakości rozdzielanie ziarna i dozowanie nawozu przy prędkościach roboczych do 15 km/h. Różne wersje ram zapewniają maksymalną elastyczność.
MultiBoom – indywidualne punkty przełączenia nasion, nawozu i mikrogranulatu
Przy jednoczesnym dozowaniu różnych materiałów dwa lub trzy jego rodzaje mogą być wysiewane indywidualnie przez różne dozowniki i odkładane w poszczególnych punktach. Ze względu na to, że redlica nawozowa biegnie przed redlicą siewną, GPS-Switch musi sterować obydwoma dozownikami z uwzględnieniem przesunięcia czasowego, zapobiegając nakładkom lub brakom w wysiewie na poprzeczniakach. Dzięki funkcji MultiBoom każdy wysiewany materiał na poprzeczniaku jest automatycznie włączany / wyłączany z przesunięciem czasowym, co pozwala zoptymalizować czasy włączania i wyłączania. Jeżeli dodatkowo dostępny jest rozsiewacz mikrogranulatów, to można nim również sterować w funkcji czasu.
W praktyce wynikają z tego następujące korzyści:
- Dokładne punkty przełączania na polu dla każdego wysiewanego materiału – niezależnie od odcinka transportowego i właściwości produktu
- Zapobieganie nadmiarom i niedoborom w aplikacji zarówno nawozu, jak i nasion
- Równomierny wzrost roślin
Maksymalna precyzja na poprzeczniaku dla każdego materiału
Multiswitch – przełączanie sekcji dla nasion i nawozu
Aby uniknąć nakładek i omijaków w krytycznych miejscach, np. na poprzeczniakach, bardzo ważne jest precyzyjne przełączanie. System przełączania sekcji w siewniku Precea wraz z licencją na oprogramowanie GPS-Switch w terminalu obsługowym AmaTron 4 umożliwia dokładne rozmieszczenie wysiewanego materiału. W ten sposób można sterować każdym rzędem z osobna, indywidualnie włączając je i wyłączając. Z jednej strony pozwala to zaoszczędzić nasiona, ponieważ unika się nakładek, a z drugiej strony nie powstają omijaki, w których mogą rozplenić się chwasty.
Jeżeli przy wysiewie ma być jednocześnie aplikowany nawóz, można automatycznie włączać lub wyłączać go w poszczególnych rzędach dzięki GPS-Switch. Pozwala to zoptymalizować ilość stosowanego nawozu oraz uzyskać
równomierny wzrost roślin na poprzeczniakach.
W praktyce wynikają z tego następujące korzyści:
- Ograniczenie kosztu nawozu i materiału siewnego
- Optymalizacja plonu z uwzględnieniem przepisów dot. ochrony środowiska
- Odciążenie kierowcy
Oszczędność materiału siewnego i nawozu
Potencjał oszczędności przy różnych szerokościach roboczych