2014-10-13

Amazone: Pantera 4502-H

Do pobierania pakietu dla mediów

Produkowany przez zakłady Amazone, samojezdny opryskiwacz  polowy Pantera 4502 z prześwitem wynoszącym 1,2 m jest znakomicie wyposażony do większości prac w ochronie roślin. Przy zabiegach w wysokich łanach kukurydzy lub słonecznika konieczny jest jednak jeszcze większy prześwit , zapobiegający uszkodzeniu roślin. Do tego rodzaju zadań Amazone oferuje teraz jako wyposażenie specjalne, hydrauliczną zmianę wysokości podwozia. Wszystkie maszyny z takim wyposażeniem mają oznaczenie Pantera 4502-H.

Przyciskiem w komputerze pokładowym operator może podnieść maszynę, uzyskując prześwit aż do 1,7 m. Gdy maszyna znajduje się w pozycji podniesionej, to rozstaw osi można zmieniać w zakresie od  2,1 do 2,6 m. Dzięki temu Pantera 4502-H mimo wysoko położonego punktu ciężkości zachowuje bardzo dużą stabilność i znakomicie nadaje się do pracy w wielu kulturach oraz przy różnym rozstawie rzędów.

Wyjątkowość rozwiązania Amazone polega przede wszystkim na szerokim spektrum rozstawu osi. Przy normalnej pracy, gdzie wymagany prześwit maszyny to jedynie 1,25 m, rozstaw osi obejmuje zakres między 1,8 a 2,4 m. To wyjątkowa zaleta , zwłaszcza w firmach usługowych  wykonujących zabiegi ochrony roślin u różnych klientów w różnych kulturach, gdyż mogą z mniejszym rozstawem osi pracować także w regionach o niewielkich polach. Pantera 4502-H ogromnie poszerza spektrum prac i jest wyraźnie dłużej wykorzystywana w ciągu roku.

System kierowania z kopiowaniem rzędów
Na terenach pagórkowatych i w długie dni pracy od operatora wymagana jest najwyższa koncentracja, niezbędna do precyzyjnego prowadzenia podniesionej maszyny między rzędami roślin. Aby rozwiązać ten problem, Amazone w kooperacji z firmą Reichhardt oferuje wyposażenie w układ kopiowania rzędów. System pracuje z wykorzystaniem pałąka kopiującego, który kierowca może opuścić pod maszynę. Pałąk wyczuwa rzędy kukurydzy i przez system automatycznego kierowania prowadzi maszynę wzdłuż nich tak, że koła Pantera toczą się po środku, między rzędami. Wysoka dokładność systemu eliminuje uszkodzenia roślin i odciąża operatora , który podczas oprysków może skoncentrować się na innych zadaniach.

Alle

Amazone_Pantera 4503_Profihopper 1250_Precea 4500-2CC Super
2021-04-22, Hasbergen-Gaste

Grupa AMAZONE kontynuuje dynamiczny wzrost

Grupa Amazone przekroczyła próg 500 milionów obrotów w roku gospodarczym 2020. Ponadto ten renomowany producent sprzętu rolniczego i komunalnego odnotował wzrost obrotów o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim.

ZA-TS4200_NewHolland_d0_kw_DJI_0898
2021-03-15

Skuteczny rozsiew nawozu: Większe plony dzięki kalkulatorowi rozsiewu granicznego AMAZONE

Dla optymalnego ustawienia przy rozsiewie nawozu firma Amazone oferuje różne usługi i rozwiązania techniczne. Precyzyjny i dostosowany do potrzeb rozsiew odgrywa decydującą rolę w obniżaniu kosztów i w ochronie środowiska. Specjalnie do rozsiewu granicznego rozsiewacze nawozów Amazone wyposażone są w zintegrowany system rozsiewu granicznego AutoTS, który sprawdził się już ponad 10 000 razy. Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy...

Precea4500-2C_MasseyFerguson_d0_kw_DJI_036_mit_Logo
2021-03-08,

Egzamin zdany celująco: Precea 4500-2CC Super i sekcja wysiewająca PreTeC zostały uznane przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG

W lutym 2021 roku Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG opublikowało dwa sprawozdania z badań siewnika punktowego Precea 4500-2CC Super oraz sekcji wysiewającej PreTeC. Seria Precea to najnowsza generacja siewników punktowych pracujących z dużymi prędkościami firmy Amazone.

Frontpacker_Tigges_Amazone_DSC02250_d1_210216
2021-02-18, Hasbergen-Gaste

Amazone uzupełnia swoją ofertę o wały Tigges

W grudniu 2020 roku firma Amazonen-Werke rozpoczęła współpracę z firmą Gebr. Tigges GmbH & Co. KG w Oelde. Firma Tigges jest jznana od pokoleń w branży maszyn rolniczych z profesjonalnej techniki wałów i ugniataczy i w przyszłości uzupełni ofertę produktów Amazone w tym segmencie. Oznacza to, że w przyszłości partnerzy handlowi i klienci Amazone będą mogli polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy Tigges w zakresie celowego i określonego dla danego miejsca...