2020-05-01

CatrosXL od 4 m do 8 m

Nowe kompaktowe brony talerzowe Amazone do mieszania dużej ilości masy organicznej i wysokiej wydajności powierzchniowej

Amazone_CatrosXL8003-2TX_Mittelfahrwerk
CatrosXL 8003-2TX ze specjalnie ukształtowanym odlewanym ramieniem talerzy

Nowe kompaktowe brony talerzowe CatrosXL z bardzo dużymi talerzami są już dostępne także w szerokościach roboczych od 4 m do 8 m. Składane maszyny zawieszane, dostępne w szerokościach roboczych 4 m, 5 m i 6 m, mogą być opcjonalnie wyposażone w zaczep i tylny układ jezdny TS i dzięki temu mogą być używane także przez mniejsze ciągniki. Dodatkowo CatrosXL jest dostępny z podwoziem środkowym TX dla dużej wydajności powierzchniowej w wersji 7 m i 8 m. Dzięki prędkości roboczej do 18 km/h, nowe modele spełniają wysokie wymagania dotyczące maksymalnej wydajności powierzchniowej przy perfekcyjnych wynikach pracy i minimalnym zużyciu paliwa.


Głównymi elementami brony CatrosXL są duże talerze o średnicy 610 mm i rozstawu 25 cm i dużymi odstępami między rzędami talerzy oraz wałem, co zapewnia dobre przejście dla dużych ilości masy organicznej. Poza talerzami z głębokimi ząbkami do pracy na suchych i zwięzłych glebach, klienci mogą wybrać wersję z drobnymi ząbkami. Zapewnia to pełną powierzchnię cięcia i maksymalny efekt rozdrabniania nawet na bardzo małych głębokościach roboczych. Dodatkowo podziałka wynosząca 12,5 cm zapewnia obróbkę całej powierzchni pola. Specjalny kąt natarcia dwóch rzędów talerzy zapewnia bezpieczną jazdę za ciągnikiem oraz optymalne mieszanie przy minimalnej sile pociągowej nawet w najtrudniejszych warunkach. Łożyskowanie talerzy z bezobsługowym ślizgowym pierścieniem uszczelniającym i długotrwałym smarowaniem są dobrze znane z produktów Catros i sprawdziły się już miliony razy.


Dla perfekcyjnego dopasowania do podłoża i utrzymywania głębokości roboczej talerze są indywidualnie zawieszone na gumowych elementach amortyzujących. Specjalnie ukształtowane odlewane ramię talerzy zostało zmodyfikowane, aby sprostać większym wymaganiom i prowadzić talerze bezpiecznie w glebie w każdych warunkach. Maszyny o dużych szerokościach roboczych 7 m i 8 m mogą być opcjonalnie wyposażone w niepowtarzalną ramę ContourFrame. Oba wysięgniki zespołu brony talerzowej są wstępnie hydraulicznie naprężone, co pozwala na optymalne dostosowanie się do nierówności terenu zarówno w górę jak i w dół.


Głębokość roboczą można regulować mechanicznie za pomocą wrzecion nastawczych na maszynie lub hydraulicznie podczas jazdy bezpośrednio z kabiny. Połączenie między dwoma rzędami talerzy zapewnia pracę obu rzędów na tej samej głębokości. Cała maszyna zawsze pozostaje równoległa do podłoża i nie ma możliwości jej ściągania ze względu na zmianę głębokości roboczej. Dodatkowo zwiększenie głębokości roboczej zwiększa również prześwit między polem talerzowym i wałem, co zapewnia wystarczająco dużo miejsca na przepływ ziemi i jej osiadanie przed wałem. Wszystkie punkty obrotu pola talerzy są bezobsługowe. Wysokość tarczy bocznych maszyn można regulować oddzielnie, co zapewnia równe pole na łączeniach przejazdów.


Typy maszyn TS z tylnym układem jezdnym i zaczepem o szerokościach roboczych 4 m, 5 m i 6 m charakteryzują się bardzo płynną pracą, ponieważ podczas pracy podwozie można całkowicie unieść nad ramą. Dodatkowa masa podwozia pomaga równomiernie zagłębiać się talerzom w podłoże nawet w najtrudniejszych warunkach. Wersja TS jest standardowo wyposażona w tłumienie drgań, które jest aktywowane w określonych warunkach, co zapewnia płynną pracę. Podczas zawracania maszyna może toczyć się na wale, co oszczędza czas i zapewnia wysoką wydajność powierzchniową.


Maszyny TX o szerokości roboczej 7 m i 8 m posiadają zintegrowane środkowe podwozie. Optymalne rozłożenie ciężaru oznacza, że maszyny te mogą być bezpiecznie transportowane po drogach. Jednocześnie pozycja podwozia zapewnia maksymalny komfort jazdy dzięki dużej zwrotności na poprzeczniakach. Podwozie można wyposażyć w opony o rozmiarze 700, co zminimalizuje nacisk na podłoże podczas skrętów nawet na bardzo piaszczystym lub mokrym terenie i zapewni napęd własny kół.


Do nowego CatrosXL dostępnych jest 11 różnych walców, dzięki czemu Amazone może zaoferować idealny wał do zagęszczania i kopiowania głębokości w zależności od rodzaju gleby i warunków glebowych. Zagarniacze za wałem są dostępne również dla wielu wałów, szczególnie w przypadku drugiej uprawy ścierniska lub uprawy przedsiewnej.

Alle

Amazone_Pantera 4503_Profihopper 1250_Precea 4500-2CC Super
2021-04-22, Hasbergen-Gaste

Grupa AMAZONE kontynuuje dynamiczny wzrost

Grupa Amazone przekroczyła próg 500 milionów obrotów w roku gospodarczym 2020. Ponadto ten renomowany producent sprzętu rolniczego i komunalnego odnotował wzrost obrotów o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim.

ZA-TS4200_NewHolland_d0_kw_DJI_0898
2021-03-15

Skuteczny rozsiew nawozu: Większe plony dzięki kalkulatorowi rozsiewu granicznego AMAZONE

Dla optymalnego ustawienia przy rozsiewie nawozu firma Amazone oferuje różne usługi i rozwiązania techniczne. Precyzyjny i dostosowany do potrzeb rozsiew odgrywa decydującą rolę w obniżaniu kosztów i w ochronie środowiska. Specjalnie do rozsiewu granicznego rozsiewacze nawozów Amazone wyposażone są w zintegrowany system rozsiewu granicznego AutoTS, który sprawdził się już ponad 10 000 razy. Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy...

Precea4500-2C_MasseyFerguson_d0_kw_DJI_036_mit_Logo
2021-03-08,

Egzamin zdany celująco: Precea 4500-2CC Super i sekcja wysiewająca PreTeC zostały uznane przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG

W lutym 2021 roku Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG opublikowało dwa sprawozdania z badań siewnika punktowego Precea 4500-2CC Super oraz sekcji wysiewającej PreTeC. Seria Precea to najnowsza generacja siewników punktowych pracujących z dużymi prędkościami firmy Amazone.

Frontpacker_Tigges_Amazone_DSC02250_d1_210216
2021-02-18, Hasbergen-Gaste

Amazone uzupełnia swoją ofertę o wały Tigges

W grudniu 2020 roku firma Amazonen-Werke rozpoczęła współpracę z firmą Gebr. Tigges GmbH & Co. KG w Oelde. Firma Tigges jest jznana od pokoleń w branży maszyn rolniczych z profesjonalnej techniki wałów i ugniataczy i w przyszłości uzupełni ofertę produktów Amazone w tym segmencie. Oznacza to, że w przyszłości partnerzy handlowi i klienci Amazone będą mogli polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy Tigges w zakresie celowego i określonego dla danego miejsca...