2014-05-28

Około 5.500 specjalistów odwiedziło wystawę Amatechnica 2014

Do pobierania pakietu dla mediów

Wystawa Amatechnica 2014 zorganizowana dniu 22 maja 2014 w zakładach Amazone w Hasbergen-Gaste jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem. Aby otrzymać informacje o najnowszych maszynach produkowanych przez Amazone, w ciągu jednego dnia na wystawie zjawiło się około 5.500 rolników, przedstawicieli firm świadczących usługi oraz przedsiębiorstw handlowych. Na 12 hektarach zajmowanych przez wystawę ponad 1.000 gości z sąsiednich krajów mogło zapoznać się z obszernym programem oferowanym przez Amazone.

W ciągu całego szeregu prezentacji wszyscy goście wystawy mogli obejrzeć oraz ocenić nowości Amazone  w praktycznym działaniu. Dużą uwagę przyciągał nowy Cayron, pierwszy w pełni obracalny pług produkcji Amazone. Między prezentacjami, program wystawy realizowany był również w Amazone-Active-Center. Bardzo ciekawe okazało się między innymi wystąpienie głównego komisarza policji , pana Heinza Haarlammerta dotyczące tematu „Maszyny rolnicze w ruchu drogowym “. Wielu gości było zainteresowanych zarówno zwiedzeniem zakładów jak też aktualnymi doświadczeniami polowymi  Amazone. Spojrzenie w przeszłość techniki rolniczej przypomniało gościom historyczne pługi konne oraz zbudowany w 1936 roku ciągnik Lanz-Bulldog na stalowych obręczach. Właśnie ten Bulldog ciągnął równie stary pług, wyprodukowany w największej swego czasu fabryce pługów Rud. Sack w Lipsku. Dzisiaj Amazone kontynuuje jej tradycje w swoich zakładach w Lipsku.

Kulminacyjnym punktem  programu dla fachowców było losowanie zwycięzcy loterii. Główna wygrana, złoty rozsiewacz ZA-M z układem ważenia, trafiła do Andreasa Eckerlina z miejscowści Lehrte. W czasie tej akcji zebrano ze wsparciem Amazone, sumę 10.000 Euro przeznaczoną na pomoc głodującym na świecie. Zakończenie Amatechnica 2014 uświetnił zorganizowany w ogromnym namiocie wieczorny występ  zespołu „Country-Girls“.

Alle

Amazone_Pantera 4503_Profihopper 1250_Precea 4500-2CC Super
2021-04-22, Hasbergen-Gaste

Grupa AMAZONE kontynuuje dynamiczny wzrost

Grupa Amazone przekroczyła próg 500 milionów obrotów w roku gospodarczym 2020. Ponadto ten renomowany producent sprzętu rolniczego i komunalnego odnotował wzrost obrotów o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim.

ZA-TS4200_NewHolland_d0_kw_DJI_0898
2021-03-15

Skuteczny rozsiew nawozu: Większe plony dzięki kalkulatorowi rozsiewu granicznego AMAZONE

Dla optymalnego ustawienia przy rozsiewie nawozu firma Amazone oferuje różne usługi i rozwiązania techniczne. Precyzyjny i dostosowany do potrzeb rozsiew odgrywa decydującą rolę w obniżaniu kosztów i w ochronie środowiska. Specjalnie do rozsiewu granicznego rozsiewacze nawozów Amazone wyposażone są w zintegrowany system rozsiewu granicznego AutoTS, który sprawdził się już ponad 10 000 razy. Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy...

Precea4500-2C_MasseyFerguson_d0_kw_DJI_036_mit_Logo
2021-03-08,

Egzamin zdany celująco: Precea 4500-2CC Super i sekcja wysiewająca PreTeC zostały uznane przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG

W lutym 2021 roku Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG opublikowało dwa sprawozdania z badań siewnika punktowego Precea 4500-2CC Super oraz sekcji wysiewającej PreTeC. Seria Precea to najnowsza generacja siewników punktowych pracujących z dużymi prędkościami firmy Amazone.

Frontpacker_Tigges_Amazone_DSC02250_d1_210216
2021-02-18, Hasbergen-Gaste

Amazone uzupełnia swoją ofertę o wały Tigges

W grudniu 2020 roku firma Amazonen-Werke rozpoczęła współpracę z firmą Gebr. Tigges GmbH & Co. KG w Oelde. Firma Tigges jest jznana od pokoleń w branży maszyn rolniczych z profesjonalnej techniki wałów i ugniataczy i w przyszłości uzupełni ofertę produktów Amazone w tym segmencie. Oznacza to, że w przyszłości partnerzy handlowi i klienci Amazone będą mogli polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy Tigges w zakresie celowego i określonego dla danego miejsca...