28 maj 2014

Około 5.500 specjalistów odwiedziło wystawę Amatechnica 2014

Do pobierania pakietu dla mediów

Wystawa Amatechnica 2014 zorganizowana dniu 22 maja 2014 w zakładach Amazone w Hasbergen-Gaste jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem. Aby otrzymać informacje o najnowszych maszynach produkowanych przez Amazone, w ciągu jednego dnia na wystawie zjawiło się około 5.500 rolników, przedstawicieli firm świadczących usługi oraz przedsiębiorstw handlowych. Na 12 hektarach zajmowanych przez wystawę ponad 1.000 gości z sąsiednich krajów mogło zapoznać się z obszernym programem oferowanym przez Amazone.

W ciągu całego szeregu prezentacji wszyscy goście wystawy mogli obejrzeć oraz ocenić nowości Amazone  w praktycznym działaniu. Dużą uwagę przyciągał nowy Cayron, pierwszy w pełni obracalny pług produkcji Amazone. Między prezentacjami, program wystawy realizowany był również w Amazone-Active-Center. Bardzo ciekawe okazało się między innymi wystąpienie głównego komisarza policji , pana Heinza Haarlammerta dotyczące tematu „Maszyny rolnicze w ruchu drogowym “. Wielu gości było zainteresowanych zarówno zwiedzeniem zakładów jak też aktualnymi doświadczeniami polowymi  Amazone. Spojrzenie w przeszłość techniki rolniczej przypomniało gościom historyczne pługi konne oraz zbudowany w 1936 roku ciągnik Lanz-Bulldog na stalowych obręczach. Właśnie ten Bulldog ciągnął równie stary pług, wyprodukowany w największej swego czasu fabryce pługów Rud. Sack w Lipsku. Dzisiaj Amazone kontynuuje jej tradycje w swoich zakładach w Lipsku.

Kulminacyjnym punktem  programu dla fachowców było losowanie zwycięzcy loterii. Główna wygrana, złoty rozsiewacz ZA-M z układem ważenia, trafiła do Andreasa Eckerlina z miejscowści Lehrte. W czasie tej akcji zebrano ze wsparciem Amazone, sumę 10.000 Euro przeznaczoną na pomoc głodującym na świecie. Zakończenie Amatechnica 2014 uświetnił zorganizowany w ogromnym namiocie wieczorny występ  zespołu „Country-Girls“.