7 paź 2014

Rekord świata Amazone w ochronie roślin: 1.032 hektary w 24 godziny

Do pobierania pakietu dla mediów

Czy można w ciągu 24 godzin technicznie wykonać zabiegi ochrony roślin na powierzchni 1.000 ha? Odpowiedź na to pytanie brzmi teraz, tak, można: powierzchnią 1.032 hektarów , którą przez 24 godziny obrobił najnowszy opryskiwacz UX 11200, Amazone ustanowiła nowy rekord świata.

Przeliczając to na przeciętną wydajność powierzchniową, UX 11200 osiągnął 43 ha na godzinę co również jest najlepszym wynikiem w dzisiejszej, nowoczesnej technice ochrony roślin. Ze zbiornikiem o pojemności 12.000 l na osi tandemowej to dzisiaj największy zaczepiany opryskiwacz polowy w programie Amazone. Wyposażony w belkę polową Super-L  i połączony z ciągnikiem Fendt o mocy 330 KM w trakcie ustanawiania rekordu świata jechał z z prędkością 13 do 15 km/h zależnie od warunków pogodowych i polowych – a w momentach, gdy nie było wiatru i rosy na roślinach, nawet z prędkością 17 km/h. Napełnianie opryskiwacza odbywało się bezpośrednio na polu z beczkowozu mieszczącego 21 m³ wody, wyprodukowanego przez firmę Annaburger oraz z 1000 l pojemnika ze środkiem ochrony roślin umieszczonego na platformie ładunkowej ciągnika Unimog z zakładów Mercedes.

Start do obliczonego na dokładnie 24 godziny rekordu świata nastąpił 03.09.2014 o godzinie12.12 w brandenburskim  gospodarstwie rolnym Golzow. Posiada ono ogółem powierzchnię 6.490 ha i reprezentuje praktycznie przeciętne warunki europejskie, w których UX 11200 może pokazać pełnię swoich możliwości.

Konkretne zadanie brzmiało: po zbiorze rzepaku na 15 różnych polach, na których ponownie wschodził rzepak zastosować Glyphosat z wodą w dawce 100 l/ha. Wszystkie czynności odbywały się w stałym kontakcie z szefem działu ochrony roślin w gospodarstwie. Do dyspozycji były różnej wielkości rozpylacze (025, 03, 04) TurboDrop High Speed marki Agrotop. Praca mogła się jednak odbywać przez cały czas tylko z rozpylaczami 03.

Ze względu na różną wysokość ścierniska i wchodzących roślin rzepaku cała powierzchnia była zdecydowanie niejednolita i tym samym  bardzo wymagające w kwestii prowadzenia belki polowej opryskiwacza. Dodatkowym obciążeniem były słupy i przyłącza wody na polach. Wszystkie przeszkody zostały przed przystąpieniem do ustanawiania rekordu zapisane w terminalu ciągnika, aby nieznającemu tych pól  kierowcy zasygnalizować te miejsca. Ciągnik był poza tym wyposażony w system automatycznego kierowania  zaopatrywany w sygnały korekcyjne przez przenośną stację referencyjną RTK. Obsługa opryskiwacza odbywała się przez terminal Amatron 3, automatyczne włączanie na nawrotach i przełączanie sekcji szerokości zapewniała technika Section Control w terminalu ciągnika.

Prawie 30 % czasu pomocniczego
Materiał liczbowy zebrany w trakcie ustanawiania rekordu świata wyraźnie pokazał w jak dużym stopniu wielkości i kształty pól wpływają na rzeczywistą wydajność powierzchniową: na  polach między 40 a 124 ha oraz przejazdach długich na ok. 0,5 do 1,5 km wartość ta wynosi między 38 ha/h na polu niekorzystnym a 45 ha/h na polu najlepszym. Odpowiada to 18% różnicy w wydajności powierzchniowej.

Jeszcze większe znaczenie miały niezbędne czasy pomocnicze. Przy porównaniu do teoretycznej wydajności powierzchniowej 60 ha/godzinę, czas pomocniczy stanowi 28 %. Dzięki dużej pojemności zbiornika UX 11200 napełnianie zajmowało tylko 8 % tego czasu. Podczas bicia  rekordu świata opryskiwacz zużył ogółem 103.200 l cieczy roboczej i napełniany był jedynie dziesięć razy. Czas jednego napełnienia zbiornika kształtował się między 10:55 min a13:45 min w zależności od ilości resztek cieczy roboczej a suma czasów napełniania wyniosła dwie godziny.

Pełne 1,5 godziny czyli około 6 % czasu zajęło przemieszczanie się opryskiwacza między polami. Drogi przejazdu zespołu miały całkowitą długość prawie 20 km. Większość czasu pomocniczego zajmowało objeżdżanie słupów i przyłączy wody oraz nawroty na końcach pola mierzących 40 m szerokości. Mimo korzystnej struktury powierzchni zajęło to ogółem 3,5 godziny, co stanowi blisko 15% czasu pomocniczego..

Obszerna dokumentacja
Głównymi osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg ustanawiania rekordu świata byli pracownicy działu promocji sprzedaży Amazone. 24 godzinny rekord świata został podzielony na trzy zmiany dla trzech różnych operatorów opryskiwacza jadących ciągnikiem Fendt 933. Praca zmianowa odbywała się także przy dostawie wody i napełnianiu maszyny przez kierowców Unimoga z dołączonym beczkowozem Annaburger.

Podczas ustanawiania rekordu własna stacja pogodowa gospodarstwa Golzow dostarczała dane dotyczące prędkości wiatru, temperatury, wilgotności powietrza itd. Bezpośrednio na polu był do dyspozycji zestaw pomiarowy, sprawdzający bezpośrednio aktualną prędkość wiatru, temperaturę i wilgotność powietrza w celu dokonywania odpowiednich zmian dawki lub przerw w oprysku. Warunki były w zasadzie zbliżone do stałych. Prędkość wiatru wynosiła a w ciągu dnia 2 do 3 m/sekundę a nocą 0 m/sekundę.

Jako neutralny obserwator na miejscu był obecny przez cały czas redaktor specjalistycznego czasopisma. Od strony naukowej towarzyszyło mu dwóch studentów szkoły wyższej w Soest. Wspólnie z kierownikiem działu ochrony roślin gospodarstwa Golzow prowadzili dokładną dokumentację wszystkich czynności wykonywanych na polach. Pod względem jakości zabiegów oceniono wszystkie pola biorąc pod uwagę zużycie cieczy roboczej, zużycie paliwa, czasy napełniania i czasy oprysku.

O dokumentację rekordu świata na zadbał zespół filmowy Gläser. Film można obejrzeć pod adresem www.amazone.tv .

Amazone: Weltrekord im Pflanzenschutz

Wszystkie

d9_auktion_amatechnica2024_20240424_113838_d0_20240506_72dpi
10 maj 2024

Amazone wystawia siewnik na aukcję w szczytnym celu

W szczytnym celu Amazone dostarczy na aukcję nowy siewnik zawieszany D9 3000 Special z redlicami jednotarczowymi RoTeC.

dreyer_klaus_mit_christian_stege_fotografie_91_00104_frei_d0_240503
8 maj 2024

Podwójny jubileusz w AMAZONE

7 maja to podwójne urodziny: ojca urodzonego w 1934 roku i syna w 1964 roku. Obydwaj mają razem 150 lat: Klaus Dreyer, należący do trzeciej generacji byłych właścicieli zakładów Amazone i jego syn Christian Dreyer, aktualny prezes zarządu i właściciel należący do czwartego pokolenia rodziny.

Taurus_01_low
23 kwi 2024

Brazylijski specjalista od rozsiewaczy nawozów MP AGRO staje się częścią grupy AMAZONE

Producent maszyn rolniczych AMAZONE z radością informuje, że brazylijski specjalista od rozsiewaczy nawozów MP AGRO, po spodziewanym uzyskaniu państwowych zezwoleń, stanie się częścią grupy AMAZONE. Przejęcie to jest ważnym kamieniem milowym dla obydwu firm i oznacza kolejny krok w kierunku umiędzynarodowienia i rozwoju grupy AMAZONE w Ameryce Południowej.

ZG-TS10001profispro_Fendt_dx_mm_DSC00190_d2_230803
22 lis 2023

AMAZONE and FieldView to collaborate on smart farming

AMAZONE, the renowned agricultural equipment manufacturer, and FieldView, Bayer's leading platform for digital agriculture, are starting a strategic collaboration with the aim of further promoting and simplifying the adaptation of smart farming practices.

Cenio z systemem AutoTill współpracujący z AgBotem
12 wrz 2023

AMAZONE AutoTill

Rozwiązanie do zautomatyzowanej i autonomicznej uprawy gleby – Dzięki nowo opracowanemu systemowi AutoTill do kultywatora mulczującego możliwe jest automatyczne regulowanie i monitorowanie funkcji maszyny. System ten umożliwia automatyczne ustawienie maszyny odpowiednio do wcześniej zdefiniowanych parametrów (głębokość robocza i prędkość) i samodzielne monitorowanie jej działania.

IFR - ISO FARM RESEARCH
26 wrz 2023

ISO FARM RESEARCH - DLG-Agrifuture Concept Winner 2023

The second round of voting for this year's DLG-Agrifuture Concept Winner Awards for pioneering work and future visions in agricultural technology has ended: ISO FARM RESEARCH (IFR) is one of the DLG-Agrifuture Concept Winner of the year 2023. All partners are very proud and happy about this special award.

Nowe funkcje terminala obsługowego ISOBUS AmaTron 4
12 wrz 2023

Nowe funkcje terminala obsługowego ISOBUS AmaTron 4

5 funkcji oprogramowania dających nowe możliwości w Precision Farming. Najnowsze oprogramowanie AmaTron 4 oferuje teraz nowe funkcje dodatkowe w połączeniu z opryskiwaczami, siewnikami, rozsiewaczami nawozów AMAZONE, a także umożliwia wydajne zarządzanie danymi.

Nowy zaczepiany zestaw uprawowo-siewny Cirrus 04 Precyzja – Elastyczność – Wydajność
12 wrz 2023

Nowy zaczepiany zestaw uprawowo-siewny Cirrus 9004-2C Grand

Zestaw uprawowo-siewny dla dużych gospodarstw i przedsiębiorstw usługowych – Nowy zestaw uprawowo-siewny Cirrus 9004-2C Grand uzupełnia ofertę AMAZONE dla dużych gospodarstw rolnych. Maszyna jest dostępna w szerokości roboczej 9 m i z rozstawem rzędów 16,6 cm.

Precea 6000-2FCC z dozownikiem FertiSpot umożliwiającym porcjowanie aplikowanego nawozu.
12 wrz 2023

FertiSpot dla siewnika punktowego Precea

Punktowa aplikacja nawozu: Teraz teraz też z synchronizacją między nasionami i dla wszystkich typów maszyn Precea – System FertiSpot umożliwia punktowe dozowanie nawozu pod nasionami. Ze względu na przepisy prawne ograniczające ilość stosowanych nawozów, prawdziwym wyzwaniem jest coraz bardziej optymalne zastosowanie nawozów.

Dzielony zbiornik Centaya 4000-C Special jednocześnie dozuje do gleby dwa materiały metodą Single Shoot.
12 wrz 2023

Nowy siewnik nabudowany Centaya-C Special z dwukomorowym zbiornikiem

Po zaprezentowaniu przez AMAZONE jesienią 2022 r. siewnika nabudowanego Centaya-C Super do siewu kombinowanego, teraz wprowadzono na rynek jego mniejszy wariant, pneumatyczny siewnik nabudowany Centaya Special. Maszyna jest wyposażona w dwukomorowy zbiornik o pojemności 1500 l. AMAZONE oferuje siewnik Centaya-C Special w szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m i 4 m.

Połączenie zbiornika przedniego FT-P 1502 i Primera DMC umożliwia aplikację substancji odżywczych bezpośrednio przy ziarnie.
12 wrz 2023

Mocne połączenie!

Autonomiczny zbiornik przedni FT-P 1502 i siewnik uniwersalny Primera DMC: Autonomiczny zbiornik przedni FT-P 1502 sprawdza się idealnie we wszystkich zastosowaniach z produktami płynnymi. Może on być używany wraz z siewnikiem wyposażonym w system nawożenia płynnego, pielnikiem z systemem oprysku pasowego oraz w wielu innych zastosowaniach.

Nowy innowacyjny zaczepiany siewnik punktowy Precea-TCC wyznacza wysokie standardy odnośnie precyzji
12 wrz 2023

Nowy zaczepiany siewnik punktowy AMAZONE Precea-TCC

AMAZONE rozszerza swoją ofertę w zakresie siewu punktowego o zaczepiane maszyny Precea 9000-TCC i 12000-TCC o szerokości roboczej 9 i 12 m. Te wersje wykoncypowane specjalnie dla przedsiębiorstw usługowych i dużych gospodarstw charakteryzują się wydajnym podciśnieniowym pojedynkowaniem ziaren, dużymi zbiornikami oraz innowacyjnym systemem transportu nasion Central Seed Supply.

Pojemność 5000 l i ładowność 4500 kg gwarantują maksymalną wydajność powierzchniową ZA-TS 5000
12 wrz 2023

Rozsiewacz zawieszany ZA-TS 5000

Wydajniejszy niż kiedykolwiek: AMAZONE rozszerza swój program produktów rozsiewaczy zawieszanych o ZA-TS 5000. Seria ZA-TS od swojego debiutu jest symbolem największej wydajności przy maksymalnej precyzji. Decydujące znaczenie ma precyzyjny rozsiew do 54 m przy dawce 650 kg/min.

Redlica skrzydełkowa 360 mm od AMAZONE w trzech różnych pozycjach montażu
12 wrz 2023

Nowa redlica skrzydełkowa 360 mm od AMAZONE dla kultywatorów Cenio i Cenius

Nowa redlica skrzydełkowa AMAZONE dla kultywatorów Cenio i Cenius jest teraz dostępna w szerokości 360 mm. Dzięki redlicy skrzydełkowej również za pomocą kultywatora mulczującego można zrywać płytko ściernisko na całej powierzchni, przerywając połączenia kapilarne w glebie. Zapobiega się w ten sposób wysuszeniu gleby w okresie letnim.

AMAZONE Cobra z podwójnym zagarniaczem podczas drugiego cyklu uprawy w celu zwalczania samosiewów i chwastów
12 wrz 2023

Nowy zagarniacz podwójny dla kultywatora do płytkiej uprawy Cobra

Zwalczanie chwastów za pomocą kultywatora do płytkiej uprawy Cobra w połączeniu z podwójnym zagarniaczem | Kultywator do płytkiej uprawy Cobra ze swoją 6-belkową konstrukcją charakteryzuje się elastycznością przy zrywaniu ścierniska, nieco głębszej drugiej i trzeciej uprawie, likwidacji poplonów lub uprawie przedsiewnej.

Zrozumiała funkcja wstępnego wyboru.
12 wrz 2023

Nowy komfortowy układ hydrauliczny z ComfortClick dla Teres 300

Teres 300 wyróżnia się nie tylko znakomitymi rezultatami pracy, ale także licznymi możliwościami ustawień hydraulicznych. Obok klasycznej funkcji obracania pługa, również szerokość roboczą pierwszego korpusu, całkowitą szerokość roboczą i głębokość roboczą można ustawiać hydraulicznie za pomocą gniazd hydraulicznych podwójnego działania.

Orka po caliźnie z nowym półzawieszanym z pługiem obrotowym AMAZONE Tyrok 400
12 wrz 2023

Nowy półzawieszany pług obrotowy AMAZONE Tyrok 400 Onland

Firma AMAZONE oferuje obecnie półzawieszany pług Tyrok 400 także w wersji on-land, czyli do orki po caliźnie. Dzięki szybkiej i komfortowej zmianie pomiędzy orką po caliźnie i orką w bruździe, pług Tyrok Onland wyróżnia się wysokim stopniem elastyczności. Nowe typy pługa są dostępne z 7, 8 lub 9 korpusami i są przeznaczone do współpracy z ciągnikiem o mocy do 400 KM.

AMAZONE Catros+ 5003-2 podczas zrywania ścierniska
12 wrz 2023

Nowe kompaktowe brony talerzowe Catros+ 03 od AMAZONE

Z szerokością roboczą od 4 do 7 m i systemem Smart Frame. Wraz z typem Catros+ 03-2 AMAZONE wprowadza na rynek nowe, składane, zawieszane kompaktowe brony talerzowe o szerokościach roboczych 4, 5, 6 i 7 m. Jednocześnie dostępna jest wersja zaczepiana TS z unoszonym układem jezdnym. Catros znakomicie nadaje się do płytkiej i intensywnie mieszającej uprawy gleby.

Polowy opryskiwacz zawieszany UF 2002 z funkcją ContourControl umożliwiającą w pełni automatyczne prowadzenie belki
12 wrz 2023

Prowadzenie belki ContourControl w opryskiwaczu zawieszanym UF 02

Maksymalna precyzja i wydajność opryskiwacza zawieszanego – W przypadku UF 1602 i 2002 w belkach polowych o szerokościach od 27 m ,AMAZONE obok automatycznego prowadzenia belki DistanceControl oferuje również automatyczne, aktywne prowadzenie belki ContourControl. Funkcja aktywnego prowadzenia belki ContourControl gwarantuje absolutną precyzję aplikacji przy wysokich prędkościach roboczych i maksymalne wydajności powierzchniowe z dokładnymi, niewielkimi odległościami od...

DirectInject na maszynie Pantera 4504 między kabiną a zbiornikiem cieczy roboczej
12 wrz 2023

DirectInject dla samojezdnego opryskiwacza polowego Pantera

Zależne od zapotrzebowania dozowanie produktów za naciśnięciem przycisku – Pantera 4504 i 7004 są teraz dostępne z nową funkcją bezpośredniego dozowania DirectInject, która umożliwia elastyczne, szybkie i zależne od zapotrzebowania dozowanie dodatkowych preparatów. W czasach, w których ochrona roślin jest coraz trudniejsza ze względu na ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin i coraz surowsze wymagania, a w gospodarstwie trzeba oszczędzać czas i koszty...

Odpowiedni pielnik do każdej uprawy.
12 wrz 2023

Uprawa międzyrzędowa SCHMOTZER

Precyzyjne pielenie mechaniczne w każdym gospodarstwie – Przesuwna rama liniowa VR 2: Firma SCHMOTZER oferuje nową ramę przesuwną dla swoich pielników. Przesuwna rama liniowa VR 2 wyróżnia się bardzo kompaktową budową, dzięki czemu pokazuje swoje zalety podczas pielenia nawet w bardzo trudnych warunkach.

Belka polowa Super L3 o szerokości 48 m – optymalny wynik aplikacji bez znoszenia
12 wrz 2023

Nowa belka Super L3 teraz o szerokości roboczej do 48 m

Najwyższa precyzja dzięki nowej funkcji wyrównania drgań z ContourControl i SwingStop Plus. Maksymalna szerokość robocza przy najlepszej pozycji belki polowej! Dla spełnienia skrajnych wymagań przy jednocześnie absolutnie spokojnej pozycji belki polowej, AMAZONE wprowadziło belkę polową Super L3. Linia produktów obejmowała do tej pory belki polowe o szerokościach roboczych 36–42 m. Teraz zaoferowano również wersje o szerokości 30 m, 33 m, 45 m i 48 m.

Oszczędzające paliwo zastosowanie UF 2002 z hydraulicznym napędem pompy w pagórkowatym terenie
12 wrz 2023

Hydrauliczny napęd pompy dla opryskiwaczy zawieszanych UF 1602 i UF 2002

Maksymalny komfort korzystania z opryskiwacza zawieszanego: W przypadku opryskiwaczy zawieszanych UF 1602 i UF 2002 AMAZONE oferuje w połączeniu z pakietem Comfort w pełni zintegrowany z układem hydraulicznym napęd pompy. Hydrauliczny napęd pompy zastępuje wałek odbioru mocy i sprawia, że montaż na różnych ciągnikach jest wyjątkowo prosty i bezobsługowy.

Jedes Feld hat Grenz- und Kurvenbereiche
12 wrz 2023

CurveControl dla rozsiewaczy odśrodkowych AMAZONE

Za precyzyjną aplikację nawozu na łukach , firma AMAZONE została wyróżniona srebrnym medalem targów AGRITECHNICA Innovation Award 2023 – CurveControl w rozsiewaczach odśrodkowych podczas jazdy po łukach dopasowuje rozdział poprzeczny do różnej prędkości na zakręcie i koryguje wychylenie obrazu rozsiewu.

Pantera 7004 z belką polową Super-L3 o szerokości 36 m
12 wrz 2023

Samojezdny opryskiwacz polowy Pantera 7004

Maksymalna wydajność i elastyczność dzięki nowej samojezdnej maszynie AMAZONE: Pantera 7004 od AMAZONE jest kolejnym produktem w segmencie samojezdnych opryskiwaczy polowych. Wyjątkową cechą tej nowej maszyny jest jej duża pojemność zbiornika oraz nowo opracowany układ jezdny. Pantera 7004 łączy w sobie dużą wydajność z doskonałymi właściwościami jezdnymi i jest idealnym rozwiązaniem dla dużych gospodarstw i firm usługowych, stawiających maszynom najwyższe wymagania w...

Pług Teres 300 z 5 korpusami podczas pracy
12 wrz 2023

Nowy pług ze stopniową regulacją szerokości Teres 300

Pług z ręczną regulacją szerokości pracy oraz rozszerzeniem o program korpusów SpeedBlade – Oferta pługów Teres została rozszerzona o nowe produkty, czyli pługi z ręczną regulacją szerokości pracy. W ten sposób AMAZONE wraz z nową wersją Teres oferuje pług zawieszany z 4, 5 lub 6 korpusami i bezstopniową, ew. ręczną regulacją szerokości pracy dla ciągników o mocy do 300 KM. W przypadku tych nowych pługów można ustawić szerokość roboczą na 35, 40, 45 lub 50 cm dla każdego...

Trzybelkowy Cenio 4000-2 pozwalający optymalnie wymieszać resztki pożniwne
12 wrz 2023

Nowy składany, uniwersalny kultywator zawieszany Cenio 4000-2

Firma AMAZONE prezentuje na targach Agritechnika 2023 nowy Cenio 4000-2, składany kultywator mulczujący o 4-metrowej szerokości roboczej. Seria Cenio, która do tej pory składała się ze sztywnych maszyn o szerokości 3 m, 3,5 m i 4 m, została uzupełniona o 4-metrową wersję składaną hydraulicznie.

Nowy zaczepiany rozsiewacz wielofunkcyjny ZG-TX 11200 Super z maksymalną pojemnością i dużych szerokościach roboczych
12 wrz 2023

AMAZONE ZG-TX – Nowy rozsiewacz wielofunkcyjny – bez kompromisów

Elastyczny – precyzyjny – wydajny. Nowy zaczepiany ZG-TX od AMAZONE ustanawia nowe standardy w segmencie rozsiewaczy wielofunkcyjnych. Łatwa przebudowa między układem rozsiewu TS a nowo opracowanym układem rozsiewu wapna pozwala za pomocą jednej maszyny rozsiewać zarówno nawozy mineralne, jak i mokre wapno. ZG-TX łączy w sobie zalety układu rozsiewu TS z AutoTS zintegrowanym w tarczy, uzyskując najlepsze wyniki rozsiewu granicznego i najwyższą wydajność przy rozsiewaniu...

CLAAS, AgXeed und AMAZONE gründen den ersten Autonomie-Verbund
12 wrz 2023, Harsewinkel/Oirlo/Hasbergen-Gaste

Joined forces: CLAAS, AgXeed and Amazone establish the world's first cross-industry autonomy alliance

CLAAS, AgXeed and Amazone have stepped up their collaboration in the field of highly automated and autonomous agricultural machinery and work processes by establishing the first multi-manufacturer autonomy group. 3A – ADVANCED AUTOMATION & AUTONOMY – Za precyzyjną aplikację nawozu na łukach , firma AMAZONE została wyróżniona srebrnym medalem targów AGRITECHNICA Innovation Award 2023.

Precea12000-TCC_Fendt_d0_kw_DJI_0646_d1_230301_ausschn
15 maj 2023

Gotowy na coś wielkiego ? Nowy: Zaczepiany siewnik punktowy AMAZONE Precea-TCC

AMAZONE rozszerza swoją ofertę w zakresie siewu punktowego o zaczepiane maszyny Precea 9000-TCC i 12000-TCC o szerokości roboczej 9 i 12 m. Te wersje wykoncypowane specjalnie dla przedsiębiorstw usługowych i dużych gospodarstw charakteryzują się wydajnym podciśnieniowym pojedynkowaniem ziaren, dużymi zbiornikami oraz innowacyjnym systemem tansportu nasion Central Seed Supply. Bardzo precyzyjne odkładanie nasion gwarantuje wysoki współczynnik wschodów nawet przy dużych...

pressebild_precea_dreyer_140jahre_a5_b_d1_2304262
3 maj 2023

140 lat AMAZONE: ,,Pomysły na naszą przyszłość”

Kiedy 1 maja 1883 roku Heinrich Dreyer założył w Gaste koło Osnabrück firmę „H. Dreyer Fabrik für landwirtschaftliche Maschinen und Geräte” (Fabryka maszyn i narzędzi rolniczych H. Dreyer), nie mógł przypuszczać, że pewnego dnia Amazone stanie się jednym z wiodących na świecie producentów maszyn rolniczych. Od 140 lat rodzinne przedsiębiorstwo oferuje innowacyjne produkty dla rolnictwa.

Tyrok_1
27 kwi 2023

Nowy półzawieszany pług obrotowy AMAZONE Tyrok 400 Onland

Firma AMAZONE oferuje obecnie półzawieszany pług Tyrok 400 także w wersji on-land, czyli do orki po caliźnie. Dzięki szybkiej i komfortowej zmianie pomiędzy orką po caliźnie i orką w bruździe, pług Tyrok Onland wyróżnia się wysokim stopniem elastyczności. Nowe typy pługa są dostępne z 7, 8 lub 9 korpusami i są przeznaczone do współpracy z ciągnikiem o mocy do 400 KM.

Feldheld-JH_d0_kw_P7143123_d1_220809_SIMA

Nowy komputer obsługowy AMAZONE AmaSpread 2

Neues Bedienterminal AmaSpread 2 ab sofort erhältlich. Das Portfolio der Bedienterminals im Bereich der Düngetechnik wurde überarbeitet. Nachdem 2019 mit dem EasySet 2 die Familie der maschinenspezifischen Terminals im Einstiegssegment überarbeitet wurde, steht auch im Mittelklassesegment ein neues Bedienterminal zur Verfügung.

Weizenfeld_schwarz_weiß

Pożegnanie prof. dr. dr. h.c. mult. Heinza Dreyera

Pogrążeni w głębokim smutku informujemy, że nasz udziałowiec i długoletni Prezes prof. dr. dr hc mult. Heinz Dreyer a zmarł 17. lutego 2023 r. w wieku 90 lat.

pl-Image-Barometer-2023
13 mar 2023

Badanie wizerunku Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego ( DLG ) 2022/2023

Firma AMAZONE ponownie utrzymała się na 4. miejscu w badaniu wizerunku Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego 2022/2023. Od lat wychodzimy z tych ocen zwycięsko jako najlepsze przedsiębiorstwo wśród średniej wielkości producentów sprzętu w dziedzinie techniki rolniczej. Kierujemy nasze podziękowania do naszych licznych klientów i partnerów za uznanie i zaufanie pokładane w naszej firmie.