7 paź 2014

Rekord świata Amazone w ochronie roślin: 1.032 hektary w 24 godziny

Do pobierania pakietu dla mediów

Czy można w ciągu 24 godzin technicznie wykonać zabiegi ochrony roślin na powierzchni 1.000 ha? Odpowiedź na to pytanie brzmi teraz, tak, można: powierzchnią 1.032 hektarów , którą przez 24 godziny obrobił najnowszy opryskiwacz UX 11200, Amazone ustanowiła nowy rekord świata.

Przeliczając to na przeciętną wydajność powierzchniową, UX 11200 osiągnął 43 ha na godzinę co również jest najlepszym wynikiem w dzisiejszej, nowoczesnej technice ochrony roślin. Ze zbiornikiem o pojemności 12.000 l na osi tandemowej to dzisiaj największy zaczepiany opryskiwacz polowy w programie Amazone. Wyposażony w belkę polową Super-L  i połączony z ciągnikiem Fendt o mocy 330 KM w trakcie ustanawiania rekordu świata jechał z z prędkością 13 do 15 km/h zależnie od warunków pogodowych i polowych – a w momentach, gdy nie było wiatru i rosy na roślinach, nawet z prędkością 17 km/h. Napełnianie opryskiwacza odbywało się bezpośrednio na polu z beczkowozu mieszczącego 21 m³ wody, wyprodukowanego przez firmę Annaburger oraz z 1000 l pojemnika ze środkiem ochrony roślin umieszczonego na platformie ładunkowej ciągnika Unimog z zakładów Mercedes.

Start do obliczonego na dokładnie 24 godziny rekordu świata nastąpił 03.09.2014 o godzinie12.12 w brandenburskim  gospodarstwie rolnym Golzow. Posiada ono ogółem powierzchnię 6.490 ha i reprezentuje praktycznie przeciętne warunki europejskie, w których UX 11200 może pokazać pełnię swoich możliwości.

Konkretne zadanie brzmiało: po zbiorze rzepaku na 15 różnych polach, na których ponownie wschodził rzepak zastosować Glyphosat z wodą w dawce 100 l/ha. Wszystkie czynności odbywały się w stałym kontakcie z szefem działu ochrony roślin w gospodarstwie. Do dyspozycji były różnej wielkości rozpylacze (025, 03, 04) TurboDrop High Speed marki Agrotop. Praca mogła się jednak odbywać przez cały czas tylko z rozpylaczami 03.

Ze względu na różną wysokość ścierniska i wchodzących roślin rzepaku cała powierzchnia była zdecydowanie niejednolita i tym samym  bardzo wymagające w kwestii prowadzenia belki polowej opryskiwacza. Dodatkowym obciążeniem były słupy i przyłącza wody na polach. Wszystkie przeszkody zostały przed przystąpieniem do ustanawiania rekordu zapisane w terminalu ciągnika, aby nieznającemu tych pól  kierowcy zasygnalizować te miejsca. Ciągnik był poza tym wyposażony w system automatycznego kierowania  zaopatrywany w sygnały korekcyjne przez przenośną stację referencyjną RTK. Obsługa opryskiwacza odbywała się przez terminal Amatron 3, automatyczne włączanie na nawrotach i przełączanie sekcji szerokości zapewniała technika Section Control w terminalu ciągnika.

Prawie 30 % czasu pomocniczego
Materiał liczbowy zebrany w trakcie ustanawiania rekordu świata wyraźnie pokazał w jak dużym stopniu wielkości i kształty pól wpływają na rzeczywistą wydajność powierzchniową: na  polach między 40 a 124 ha oraz przejazdach długich na ok. 0,5 do 1,5 km wartość ta wynosi między 38 ha/h na polu niekorzystnym a 45 ha/h na polu najlepszym. Odpowiada to 18% różnicy w wydajności powierzchniowej.

Jeszcze większe znaczenie miały niezbędne czasy pomocnicze. Przy porównaniu do teoretycznej wydajności powierzchniowej 60 ha/godzinę, czas pomocniczy stanowi 28 %. Dzięki dużej pojemności zbiornika UX 11200 napełnianie zajmowało tylko 8 % tego czasu. Podczas bicia  rekordu świata opryskiwacz zużył ogółem 103.200 l cieczy roboczej i napełniany był jedynie dziesięć razy. Czas jednego napełnienia zbiornika kształtował się między 10:55 min a13:45 min w zależności od ilości resztek cieczy roboczej a suma czasów napełniania wyniosła dwie godziny.

Pełne 1,5 godziny czyli około 6 % czasu zajęło przemieszczanie się opryskiwacza między polami. Drogi przejazdu zespołu miały całkowitą długość prawie 20 km. Większość czasu pomocniczego zajmowało objeżdżanie słupów i przyłączy wody oraz nawroty na końcach pola mierzących 40 m szerokości. Mimo korzystnej struktury powierzchni zajęło to ogółem 3,5 godziny, co stanowi blisko 15% czasu pomocniczego..

Obszerna dokumentacja
Głównymi osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg ustanawiania rekordu świata byli pracownicy działu promocji sprzedaży Amazone. 24 godzinny rekord świata został podzielony na trzy zmiany dla trzech różnych operatorów opryskiwacza jadących ciągnikiem Fendt 933. Praca zmianowa odbywała się także przy dostawie wody i napełnianiu maszyny przez kierowców Unimoga z dołączonym beczkowozem Annaburger.

Podczas ustanawiania rekordu własna stacja pogodowa gospodarstwa Golzow dostarczała dane dotyczące prędkości wiatru, temperatury, wilgotności powietrza itd. Bezpośrednio na polu był do dyspozycji zestaw pomiarowy, sprawdzający bezpośrednio aktualną prędkość wiatru, temperaturę i wilgotność powietrza w celu dokonywania odpowiednich zmian dawki lub przerw w oprysku. Warunki były w zasadzie zbliżone do stałych. Prędkość wiatru wynosiła a w ciągu dnia 2 do 3 m/sekundę a nocą 0 m/sekundę.

Jako neutralny obserwator na miejscu był obecny przez cały czas redaktor specjalistycznego czasopisma. Od strony naukowej towarzyszyło mu dwóch studentów szkoły wyższej w Soest. Wspólnie z kierownikiem działu ochrony roślin gospodarstwa Golzow prowadzili dokładną dokumentację wszystkich czynności wykonywanych na polach. Pod względem jakości zabiegów oceniono wszystkie pola biorąc pod uwagę zużycie cieczy roboczej, zużycie paliwa, czasy napełniania i czasy oprysku.

O dokumentację rekordu świata na zadbał zespół filmowy Gläser. Film można obejrzeć pod adresem www.amazone.tv .

Amazone: Weltrekord im Pflanzenschutz

Wszystkie

IFR - ISO FARM RESEARCH
26 wrz 2023

IFR - ISO FARM RESEARCH

On farm research – smart and secure. Nominated for the innovation award "DLG-Agrifuture Concept Winner" for pioneering work in agricultural technology and visions for the future: AMAZONE, EXAgT, EXA Computing, Geo-Konzept, Hanse-Agro, the FH Kiel and the startup AgDoIT have jointly developed a new concept to provide a decisive impetus for the future viability of crop production worldwide: ISO Farm Research.

CLAAS, AgXeed und AMAZONE gründen den ersten Autonomie-Verbund
12 wrz 2023, Harsewinkel/Oirlo/Hasbergen-Gaste

Joined forces: CLAAS, AgXeed and Amazone establish the world's first cross-industry autonomy alliance

CLAAS, AgXeed and Amazone have stepped up their collaboration in the field of highly automated and autonomous agricultural machinery and work processes by establishing the first multi-manufacturer autonomy group. 3A – ADVANCED AUTOMATION & AUTONOMY – Za precyzyjną aplikację nawozu na łukach , firma AMAZONE została wyróżniona srebrnym medalem targów AGRITECHNICA Innovation Award 2023.

Precea12000-TCC_Fendt_d0_kw_DJI_0646_d1_230301_ausschn
15 maj 2023

Gotowy na coś wielkiego ? Nowy: Zaczepiany siewnik punktowy AMAZONE Precea-TCC

AMAZONE rozszerza swoją ofertę w zakresie siewu punktowego o zaczepiane maszyny Precea 9000-TCC i 12000-TCC o szerokości roboczej 9 i 12 m. Te wersje wykoncypowane specjalnie dla przedsiębiorstw usługowych i dużych gospodarstw charakteryzują się wydajnym podciśnieniowym pojedynkowaniem ziaren, dużymi zbiornikami oraz innowacyjnym systemem tansportu nasion Central Seed Supply. Bardzo precyzyjne odkładanie nasion gwarantuje wysoki współczynnik wschodów nawet przy dużych...

pressebild_precea_dreyer_140jahre_a5_b_d1_2304262
3 maj 2023

140 lat AMAZONE: ,,Pomysły na naszą przyszłość”

Kiedy 1 maja 1883 roku Heinrich Dreyer założył w Gaste koło Osnabrück firmę „H. Dreyer Fabrik für landwirtschaftliche Maschinen und Geräte” (Fabryka maszyn i narzędzi rolniczych H. Dreyer), nie mógł przypuszczać, że pewnego dnia Amazone stanie się jednym z wiodących na świecie producentów maszyn rolniczych. Od 140 lat rodzinne przedsiębiorstwo oferuje innowacyjne produkty dla rolnictwa.

Tyrok_1
27 kwi 2023

Nowy półzawieszany pług obrotowy AMAZONE Tyrok 400 Onland

Firma AMAZONE oferuje obecnie półzawieszany pług Tyrok 400 także w wersji on-land, czyli do orki po caliźnie. Dzięki szybkiej i komfortowej zmianie pomiędzy orką po caliźnie i orką w bruździe, pług Tyrok Onland wyróżnia się wysokim stopniem elastyczności. Nowe typy pługa są dostępne z 7, 8 lub 9 korpusami i są przeznaczone do współpracy z ciągnikiem o mocy do 400 KM.

Feldheld-JH_d0_kw_P7143123_d1_220809_SIMA

Nowy komputer obsługowy AMAZONE AmaSpread 2

Neues Bedienterminal AmaSpread 2 ab sofort erhältlich. Das Portfolio der Bedienterminals im Bereich der Düngetechnik wurde überarbeitet. Nachdem 2019 mit dem EasySet 2 die Familie der maschinenspezifischen Terminals im Einstiegssegment überarbeitet wurde, steht auch im Mittelklassesegment ein neues Bedienterminal zur Verfügung.

Weizenfeld_schwarz_weiß

Pożegnanie prof. dr. dr. h.c. mult. Heinza Dreyera

Pogrążeni w głębokim smutku informujemy, że nasz udziałowiec i długoletni Prezes prof. dr. dr hc mult. Heinz Dreyer a zmarł 17. lutego 2023 r. w wieku 90 lat.

pl-Image-Barometer-2023
13 mar 2023

Badanie wizerunku Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego ( DLG ) 2022/2023

Firma AMAZONE ponownie utrzymała się na 4. miejscu w badaniu wizerunku Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego 2022/2023. Od lat wychodzimy z tych ocen zwycięsko jako najlepsze przedsiębiorstwo wśród średniej wielkości producentów sprzętu w dziedzinie techniki rolniczej. Kierujemy nasze podziękowania do naszych licznych klientów i partnerów za uznanie i zaufanie pokładane w naszej firmie.

BorderTS_DSC3282_d1_210827_SIMA

Metoda rozsiewu granicznego Border TS dla rozsiewaczy ZA-TS i ZG-TS

Rozsiewacze ZA-TS i ZG-TS : aplikować nawóz tylko tam , gdzie roślina go wykorzysta. Aby przy dużych szerokościach roboczych móc rozsiewać jeszcze dokładniej nawóz przy granicy , AMAZONE oferuje dla rozsiewaczy zawieszanych ZA-TS i zaczepianych ZG-TS osłonę BorderTS.
Inaczej jak w dotychczasowych rozwiązaniach osłon granicznych , BorderTS jest zintegrowany z oprogramowaniem rozsiewacza.

Grundbehaelter_ZA-TS_ZA-V_09_30_24_Lackierung_d1_220810_SIMA

7 years’ manufacturer guarantee against rusting through

The best of both worlds - KTL cathodic dip-paint coating combined with powder coating

The paintwork on a fertiliser spreader is exposed to particular demands. The paintwork is intended to protect the spreader from corrosion, especially when handling fertiliser and where moisture is involved. Starting with the 2022 model year, we will using a new painting process for the ZA-V, ZA-TS and ZG-TS fertiliser spreader ranges.

Tyrok-Load
18 lis 2022

Tyrok 400 semi-mounted reversible plough

New flagship in the plough range – higher speed for higher output with minimum wear.
With the Tyrok 400, AMAZONE now launches a completely new semi-mounted reversible plough in a choice of seven, eight, or nine furrows for the 400 HP tractor class. The main features of this plough are its higher output, even under continuous load, perfect quality of work and outstanding robustness. At the same time, the Tyrok offers a high level of comfort thanks to its very simple...

directinject_gold

Bezpośrednie zasilanie Directinject

Zasilanie bezpośrednie DirectInject

Sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka przyznał 14 nagród w kategorii „ Maszyny , urządzenia i usługi dla rolnictwa” . Firma AMAZONE została także wyróżniona w tej kategorii Złotym Medalem grupy MPT za nowy system bezpośredniego zasilania DirectInject.

Hacke_FT1501P_d0_xy_DJI_0047_d0_kw_d1_210916_GO

FT-P 1502 self-contained front tank

FT-P 1502 self-contained front tank - The versatile partner in modern crop production! AMAZONE has developed the FT-P 1502 self-contained front tank based on the successful technology of the UF-02 crop protection sprayers.
The FT-P 1502 front tank is the ideal partner for any application of liquid products. These include hoes with band sprayers, seed drills with liquid fertiliser equipment and many others.

UX7601_Deutz_d0_kw_P5101996_d1_210805_GO

UX 7601 Super and UX 8601 Super trailed sprayers

Maximum output in a most compact and most manoeuvrable form! The completely newly developed UX 7601 Super with an actual volume of 8,000 l and UX 8601 Super with an actual volume of 9.000 l provide maximum tank capacity on one axle. They feature compact overall dimensions with an extremely low centre of gravity for optimum stability and a low weight and high payload.

Centaya3000-C-Super_d0_kw_P2280773_d1_220307_SIMA

Centaya-C harrow-mounted seed drill for combined sowing

AMAZONE has extended its pneumatic harrow-mounted seed drill range with the new Centaya-C. The highlight of this new drill combination is the 2,000 litre twin-chamber hopper. This makes it possible to apply several materials in one pass. The new Centaya-C Super is available in working widths of 3, 3.5 and 4 m.

GPS-ScenarioControl_AmaTron4_AmaTronTwin_20190711_Neuheit_Terminal-Erweiterung_d0_cw_IMG_1645_d1_211124_SIMA

GPS ScenarioControl z wyróżnieniem FARM MACHINE 2023

Nowe oprogramowanie terminala AMAZONE GPS ScenarioControl do automatyzacji skomplikowanych procesów przełączania otrzymało nagrodę „FARM MACHINE 2023” podczas targów SIMA 2022 w Paryżu. To cenne wyróżnienie z branży maszyn rolniczych jest przyznawane przez międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy prasy fachowej. AMAZONE ze swoim GPS ScenarioControl odniósł zwycięstwo w kategorii oprogramowania.

KE6002-2-400_Fendt_d0_kw_DJI_0075_d1_220808_SIMA

Brona wirnikaowa KE 6002-2 Rotamix

AMAZONE rozszerza paletę produktów nowych bron wirnikowych KE 02 Rotamix o składaną wersję o szerokości 6 m. KE 6002-2 -400 Rotamix jest przeznaczona do ciągników o mocy do 400 KM i charakteryzuje się szczególnie dużą wydajnością i bardzo dobrym rozdrobnieniem gleby.

TopCut (2) Werkzeugtraeger_d0_nr_DJI_1091_d1_211005

Project: TopCut tool carrier

Will the stubble cultivating in the future be ultra-shallow?
The challenge: The subject of soil tillage is gaining more and more significance in the purchasing process on farms. The bigger the problems with lack of moisture, chemical resistance and the requirement for reducing the amount of plant protection agents, the more important the correct soil tillage becomes. A particular emphasis is placed on the initial stubble cultivation.

Schmotzer-Hacktechnik Venterra (1) Schmotzer_DSC08659_d1_210930

SCHMOTZER Venterra 2K hoes

For high performance and high work rates as well as flexible working times - The Venterra 2K hoes combine an unrivalled passage with a maximised lift height of the parallelograms of almost 50 cm, which opens up new possibilities for mechanical weed control, even in very late crop growth stages.

Precea3000FCC-FTender1600_AgXeed_d0_kw_P5041607_d1_220812_SIMA

AMAZONE involved with the start-up company, AgXeed

The AMAZONE Group strengthens its development cooperation with the Dutch company start-up AgXeed B.V. by taking a financial stake in the company. And, alongside other investors, another agricultural machinery partner, CLAAS is also involved via the Seed Green Innovations GmbH.

Precea3000ACC_Nautilus-Packer_Claas_d0_jm_DSC00358_d1_220225
1 lis 2022

Precea Performance Tour – To wynika z praktyki

W ramach ogólnoeuropejskiego Precea Performance Tour, AMAZONE towarzyszyła już ponad 30 rolnikom i przedsiębiorcom podczas siewnika punktowego AMAZONE Precea. W sumie w 13 krajach siewnik Precea był w stanie zademonstrować swój różnorodny zakres zastosowań.

Smartsprayer_UX5201_d0_kw_P5292928_d1_210930_GO

AMAZONE UX SmartSprayer

Spot Farming at the highest level now in field use.
AMAZONE started practical field trials of the UX 5201 SmartSprayer trailed sprayer with its 36 metre boom during the spring season 2022. The SmartSprayers were deployed over many countries in large agricultural businesses and demonstrated the potential of part-area, specific plant protection.

Avant3000_MasseyFerguson_d0_kw_DJI_0187_d1_201027_SIMA

Avant 02 – agregat uprawowo-siewny ze zbiornikiem przednim FTender

Generacja 02 agregatów uprawowo-siewnych Avant składa się ze zbiornika przedniego FTender , maszyny uprawowej nowej generacji i nowych redlic TwinTeC.. AMAZONE oferuje jednak obok podwójnej redlicy talerzowej TwinTeC również jednotalerzową RoTeC. Oferowane są maszyny sztywne o szerokości roboczej 3 m i 4 m oraz składane o szerokości 4 m , 5 m i 6 m.

Cobra7000-2TX_Claas_d0_kw_DJI_0927_d1_210913_GO

Cobra-2TX trailed shallow cultivator

The perfect very shallow working system - shredding, cutting, mixing as well as reconsolidation as an option.
The new Cobra 6-stagger shallow cultivator from AMAZONE is characterised by its universal use and will be available in working widths of 6 m and 7 m.

Teres300VS_Deutz_d0_kw_Q8172018_d1_210910_GO

Teres 300 mounted reversible plough

A new league of mounted ploughs – higher speeds with minimum wear.
With the Teres 300 mounted reversible plough, AMAZONE is offering a new mounted plough with 4, 5, and 6 shares for tractors having a power rating up to 300 HP. The Teres 300 V, with hydraulic working width adjustment, or the VS with hydraulic working width adjustment and hydraulic stone release system, are equipped with the variable furrow width adjustment as standard.

Centaya3000Special_KE3002-190_NewHolland_d0_kw_DJI_0971_d1_220831_s

Centaya 3000 Special pneumatic harrow-mounted seed drill

For the SIMA 2022 exhibition, AMAZONE is extending its range of pneumatic harrow-mounted seed drills with the Centaya 3000 Special. The new model in the Centaya range replaces the AD-P Special harrow-mounted seed drill. The Centaya Special is offered in hopper sizes of 1,000 l and 1,500 l and with a working width of 3 m. The pneumatic harrow-mounted seed drill can be equipped with the RoTeC single disc coulter or with the TwinTeC Special double disc coulter.

Precea6000-2AFCC_Fendt_d0_kw_P5182136_d1_220805_SIMA

Precea 6000-2AFCC Super precision air seeder

Precise, intuitive and highly efficient! AMAZONE has extended its unique 3-point linkage precision air seeder range with the new Precea 6000-2AFCC. The optimum combination of the robust KG rotary cultivator and the precision air seeder increases performance. Now available in a working width of 6 m and 8 rows.

AgXeed_Agbot_4Rad_dx_ax_DSC08357_d1_220613
14 cze 2022

AMAZONE angażuje się w start-up AgXeed

Grupa AMAZONE zacieśnia współpracę rozwojową z holenderskim start-upem AgXeed B.V. poprzez udział finansowy w przedsiębiorstwie. Wraz z intensyfikacją udanej współpracy, AMAZONE staje się strategicznym partnerem start-upowej firmy AgXeed. Celem partnerstwa jest dalszy rozwój maszyn AMAZONE pod kątem ich autonomicznej pracy w polu.

UX-Detail_Koffer-im-Fach_d0_kw_P5091656_d1_220511
13 cze 2022

AMAZONE AidPack zawsze pod ręką

Oryginalne części ścieralne i zamienne w jednej walizce

Nowe, poręczne plastikowe walizki AidPack od AMAZONE zawierają najważniejsze części ścieralne i zamienne do opryskiwaczy AMAZONE.

Teaser
9 cze 2022

Wał nożowy jako narzędzie przygotowawcze w agregacie AMAZONE Cirrus 6003-2

AMAZONE oferuje teraz wał nożowy jako narzędzie przygotowawcze do składanego agregatu uprawowo-siewnego Cirrus 6003-2. Szczególną cechą jest zamknięta konstrukcja rdzenia walca z układem noży odwracalnych mocowanych w kształcie litery V. Wał nożowy zapewnia dodatkowe tworzenie struktury gruzełkowatej (kruszenie) zbrylonych gleb i intensywne rozdrabnianie resztek pożniwnych.

Teser
20 kwi 2022

Centaya-C do łączonego wysiewu

AMAZONE rozszerza asortyment pneumatycznych nabudowanych siewników o nowy Centaya-C. Cechą szczególną agregatu uprawowo-siewnego jest nowy dwukomorowy zbiornik o pojemności 2000 litrów. Dzięki temu możliwa jest aplikacja kilku mediów w jednym przejeździe. Nowy Centaya-C Super jest dostępny w szerokościach roboczych 3, 3,5 i 4 m.

Image-Barometer-20222025-DE
24 mar 2022

Badanie wizerunku Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego ( DLG ) 2021/2022

AMAZONE ponownie na czwartym miejscu w badaniu wizerunku Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego 2021/2022.

Z łączną liczbą 50,8 punktów firma utrzymuje pozycję najlepszej średniej wielkości firmy wśród producentów maszyn rolniczych.

Produktionsstandort Bramsche
8 mar 2022

Znaczny wzrost obrotów AMAZONE

Grupa Amazone pomimo roku gospodarczego pełnego wyzwań z uwagi na pandemię koronawirusa nadal utrzymała kurs wzrostowy, przekraczając kolejny próg obrotów powyżej 650 mln euro.

Prof_hc_Heinz_Dreyer_Amazonen-Werke
21 lut 2022

Wizjoner techniki rolniczej obchodzi 90 urodziny

Życie pełne pasji dla Amazone:
Prof. h.c. Uniw. Samarze R A S dr dr h.c. Heinz Dreyer

Prof. h.c. Heinz Dreyer, wieloletni dyrektor zarządzający Amazonen-Werke, obchodził 19 lutego swoje 90 urodziny. Pomagał w budowaniu firmy w trzecim pokoleniu rodziny Dreyer i odegrał kluczową rolę w jej rozwoju jako światowego specjalisty w dziedzinie techniki rolniczej dla nowoczesnej uprawy roślin.

SafetyKit-Koffer_d0_kw_P9229917
14 sty 2022

Bezpieczeństwo z Safety Kit

Certyfikowane, trwałe i zawsze pod ręką: środki ochrony indywidualnej w postaci wygodnej walizki Safety Kit od AMAZONE do pracy ze środkami ochrony roślin.