Technologia zmiennego zwalczania chwastów na bazie obrazów wysokiej rozdzielczości wykonywanych z drona

AmaSelect_Spot_75cm_d1_190822
AmaSelect Spot mit DroneLink Teilflächenspezifische Unkrautbehandlung auf Basis von hochgenauen Drohnenaufnahmen

W celu ograniczenia nakładów na ochronę roślin, AMAZONE z funkcją przełączania rozpylaczy AmaSelect Spot umożliwia zmienne zwalczanie chwastów na podstawie zdjęć z obrazów o wysokiej rozdzielczości, które są wykonywane przez drona. Oprogramowanie DroneLink uwzględnia wyjątkowe właściwości systemu AmaSelect, umożliwiając precyzyjną aplikację punktową w trybie offline. Tworzenie map pola wskazujących w wysokiej rozdzielczości rozmieszczenie chwastów jest przy tym podstawową kompetencją holenderskiej firmy DroneWerkers.

W pierwszym etapie nad powierzchnią pola przelatuje dron wyposażony w specjalną kamerę RGB specjalnie przeznaczoną do mapowania. Po lądowaniu zdjęcia są geotagowane (kalibrowana jest ich pozycja). Następnie poszczególne nagrania są łączone, tworząc całościową mapę. W kolejnym kroku następuje analiza map za pomocą oprogramowania DroneLink. Dzięki sztucznej inteligencji program rozróżnia uprawy i poszczególne występujące chwasty. W jednolitych uprawach możliwa jest lokalizacja również całych gniazd chwastów. Oprogramowanie DroneLink uwzględnia specyficzne cechy funkcji przełączania rozpylaczy AmaSelect Spot. Specjalną zaletą tego systemu jest rozstaw rozpylaczy wynoszący 25 cm oraz przełączanie sekcji szerokości po 50 cm. Dzięki zastosowaniu specjalnych rozpylaczy SpotFan 40-03 o kącie oprysku wynoszącym tylko 40° można uzyskać odstęp roboczy od opryskiwanej powierzchni wynoszący ok. 50 cm, niemal eliminując nachodzenie się obszarów pracy, co umożliwia punktową aplikację środka ochrony roślin o 100%-owym stężeniu w dokładnie określonych miejscach. Wyklucza się w ten sposób problemy w strefach granicznych spowodowane niedostateczną ilością środka ochrony. W zależności od zachwaszczenia można w ten sposób zaoszczędzić do 80% środka ochrony roślin.

Aby aplikacja odbywała się niezawodnie, punkty rozpylania środka ochrony roślin zostają poszerzone o 1-metrową strefę bezpieczeństwa. Dzięki temu zapewnione jest celowe, punktowe rozpylanie we wszystkich warunkach.

Na bardzo heterogenicznych powierzchniach istnieje zawsze możliwość przełączenia na aplikację powierzchniową za pomocą rozpylaczy standardowych jednym naciśnięciem przycisku.

Dzięki możliwości wykonania szczegółowych nagrań stref zachwaszczenia i niezawodnej integracji map aplikacji punktowej, w wielu praktycznych zastosowaniach można drastycznie ograniczyć zużycie środków ochrony roślin pracując ze standardowymi opryskiwaczami firmy AMAZONE.

Cenio_3000_Special
28 lis 2019, Hasbergen-Gaste

Cenio – nowy lekki i uniwersalny kultywator

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów Amazone.

Amazone Saetechnik damals_heute
20 lis 2019, Hasbergen-Gaste

250 tysięcy sprzedanych siewników Amazone

Z liczbą ponad 250 tysięcy sprzedanych siewników firma Amazone obchodzi szczególny jubileusz. Te ćwierć miliona siewników to imponująca liczba, która związana jest z długą historią i imponującym rozwojem.

Początki historii siewników sięgają 1947 roku. Inż. Heinrich Dreyer wraz z P. Kademannem opracował wówczas pierwszy siewnik D1 o szerokości roboczej 2 m, który został wyposażony w innowacyjne koło wysiewające Elite do siewu nasion drobnych i normalnych. Siewnik ten...

Amazone_AmaSelect Row
24 paź 2019

Trzy srebrne medale na targach Agritechnica dla Amazone

Jeszcze przed rozpoczęciem targów Agritechnica 2019 firma Amazone może ogłosić pierwsze sukcesy. Niezależna komisja ekspertów powołana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) przyznała srebrne medale trzem nowym produktom firmy Amazone.
Firma Amazonen-Werke otrzymała srebrny medal za EasyMix, składnik nowej aplikacji Amazone mySpreader. EasyMix służy do prostej oceny i regulacji dla nawozów mieszanych. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na...

RoTeC-Schar Teaser
5 paź 2019

Redlica AMAZONE RoTeC – 1,5 miliona razy w użyciu

Innowacja firmy AMAZONE obchodzi wyjątkowy jubileusz: jednotarczowa redlica RoTeC jest już używana 1,5 miliona razy. Przy standardowych rozstawach rzędów od 12,5 cm do 16,6 cm odpowiada to całkowitej szerokości roboczej ponad 200 km! Redlica RoTeC pokazuje swoje zalety szczególnie w trudnych warunkach siewu w mulcz, np. przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na wilgotnych, zwięzłych i lepkich glebach.
Należy również zwrócić uwagę na pozostałe zalety: redlice...

Amazone_Cirrus mit Minimum TillDisc (1)
26 mar 2019

Cirrus z Minimum TillDisc

Cirrus mit Minimum TillDisc - Das vorlaufende Werkzeug für neue Ackerbaukonzepte

AmazoneAmatron4 (1)
18 mar 2019

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4
Kolejny sukces projektowy Amazone: Terminal ISOBUS Amazone AmaTron 4 otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award 2019. W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślono intuicyjną obsługę i unikalną obudowę terminala o wyglądzie tabletu i zaliczono je do przykładowego wzornictwa przemysłowego.
Jury samodzielnie przetestowało nowy interfejs i załączyło uzyskane wrażenia do oceny strony ergonomicznej projektu.

Amazone_UF1602_022019
9 mar 2019

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602
AMAZONE rozszerza ofertę opryskiwacza zawieszanego UF 02 o zgodny z systemem ISOBUS model UF 1602. Dzięki objętości użytkowej 1600 l i objętości rzeczywistej 1700 l opryskiwacz UF 1602 można wyposażyć we wszystkie belki polowe Super S2 od 15 m do 30 m.
UF 1602 jest wyposażony w specjalnie uformowany zbiornik polietylenowy ze zoptymalizowanym środkiem ciężkości. Bardzo gładkie ściany zbiornika umożliwiają skuteczne czyszczenie...

Amazone Sämaschine AD-P 3001 Special (1)
27 lut 2019

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.
W roku obrachunkowym 2018 Grupa Amazone nadal zwiększała sprzedaż, pomimo ekstremalnych warunków pogodowych, które wystąpiły w niektórych krajach w drugiej połowie roku. Sprzedaż wzrosła do rekordowego poziomu 481 mln euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym (457 mln euro) stanowi to wzrost obrotów o 5,3%.
Amazone skorzystała z silnej pozycji konkurencyjnej na ważnych rynkach eksportowych. Z udziałem eksportu...

Catros Special mit Crushboard
12 lut 2019

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Do sztywnych kompaktowych bron talerzowych Catros Special i CatrosXL o szerokości roboczej 3 m, 3,50 m i 4,00 m AMAZONE oferuje teraz opcjonalną ramę przednią z Crushboard. Dzięki temu te kompaktowe brony talerzowe są idealne do upraw przedsiewnych – Crushboard osiąga silny efekt rozdrabniania i wyrównywania gleby. Wyposażenie to można również wykorzystać podczas...