5 paź 2019

Redlica AMAZONE RoTeC – 1,5 miliona razy w użyciu

Do pobierania pakietu dla mediów

RoTeC-Schar Teaser
Kultywator wirnikowy KG 3001 Special z siewnikiem pneumatycznym nabudowanym AD-P 3001 Special

Innowacja firmy AMAZONE obchodzi wyjątkowy jubileusz: jednotarczowa redlica RoTeC jest już używana 1,5 miliona razy. Przy standardowych rozstawach rzędów od 12,5 cm do 16,6 cm odpowiada to całkowitej szerokości roboczej ponad 200 km! Redlica RoTeC pokazuje swoje zalety szczególnie w trudnych warunkach siewu w mulcz, np. przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na wilgotnych, zwięzłych i lepkich glebach.

Należy również zwrócić uwagę na pozostałe zalety: redlice RoTeC-Control pracują niemal bez ścierania. Nawet przy dużych ilościach słomy i resztek roślinnych nie zatykają się. Tworzenie redliny wysiewu i optymalne prowadzenie materiału siewnego w glebie odbywa się z jednej strony za pomocą tarczy wysiewającej, a z drugiej strony za pomocą czubka redlicy. Elastyczna tarcza z tworzywa sztucznego zapobiega przyczepianiu się ziemi do tarczy wysiewającej w warunkach lepkiej gleby, pomaga kształtować redlinę wysiewu i precyzyjnie reguluje ustawioną głębokość siewu.

Dzięki nowej redlicy RoTeC-Control bardzo równomiernie i precyzyjnie kontrolowane kopiowanie głębokości uzyskuje się za pomocą tarczy ograniczającej głębokość Control 10 o grubości 10 mm lub rolki ograniczającej głębokość Control 25 o grubości 25 mm. Ponieważ kopiowanie głębokości w Amazone montowane jest bezpośrednio z boku redlicy, rozwiązanie to działa bardzo niezawodnie i precyzyjnie. Tarcze lub rolki ograniczające głębokość umożliwiają szybkie, łatwe i wygodne ustawienie głębokości siewu poprzez nacisk redlic. W razie potrzeby w zmieniających się warunkach glebowych, tarczę ograniczającą głębokość na redlicy można regulować w trzech stopniach bez użycia narzędzi.