28 lis 2019, Hasbergen-Gaste

Cenio – nowy lekki i uniwersalny kultywator

Do pobierania pakietu dla mediów

Cenio_3000_Super
Cenio 3000 Super z płytko ząbkowanymi talerzami równającymi i wałem UW o profilu U

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów Amazone. Kultywator Cenio jest dostępny w szerokościach roboczych 3 m, 3,5 m i 4 m w sztywnej wersji i może być stosowany z ciągnikami o mocy od 105 do 190 KM. Pomimo bardzo wytrzymałej konstrukcji ramy, Cenio wymaga znacznie mniejszej siły udźwigu niż inne kultywatory. Dzięki temu doskonale nadaje się do uprawy gleby przy użyciu małych i średnich ciągników.

Cenio można stosować uniwersalnie od 5 do 25 cm głębokości roboczej w płytkiej uprawie ścierniska, jak również w uprawie gleby średnio głębokiej mieszającej oraz głęboko spulchniającej. W połączeniu z ciągnikiem kultywator oferuje dużą elastyczność dzięki dwóm punktom połączenia o różnej wysokości zarówno dla łącznika górnego, jak i dźwigni dolnych. Oznacza to, że nawet w przypadku mniejszych ciągników zawsze można osiągnąć optymalną linię ciągu i wystarczająco dużą wysokość podnoszenia. Dodatkowo sworznie kategorii 3 w punktach połączenia na dźwigniach dolnych są obracane do wewnątrz lub na zewnątrz w celu szybkiej zmiany kategorii 3 na 3N.

Pole zębów – optymalne spulchnienie gleby i wymieszanie resztek pożniwnych
Przy rozstawie 30 cm Cenio pracuje bez zapychania się nawet przy dużych ilościach resztek pożniwnych i niezawodnie miesza istniejącą materię organiczną w glebę. Kultywator w wersji Cenio Special jest wyposażony w sworznie ścinalne. W Cenio Super ochrona przed przeciążeniami składa się z nowo zaprojektowanego automatycznego zabezpieczenia przed kamieniami, które przy progu zadziałania 450 kg spełnia najwyższe wymagania w tym segmencie. Nawet w suchych i trudnych warunkach głębokość robocza jest utrzymywana na bardzo dobrym poziomie.

Zęby Cenio mają grządziel znaną z kultywatora Cenius. Dzięki specjalnemu kształtowi grządzieli, która ostrożnie podnosi glebę na czubku lemiesza i przechodzi w kąt natarcia w obszarze blachy prowadzącej, kultywator Cenio jest bardzo łatwy w uciągu, a tym samym oszczędny pod względem zużycia paliwa. Dodatkowo ten kształt grządzieli zapewnia doskonałe właściwości mieszania resztek pożniwnych. Wszystkie znane warianty redlic kultywatora Cenius są dostępne jako narzędzia robocze. Czubki skrzydełkowe C-Mix 350 mm można stosować np. do płytkiego zerwania ścierniska, a redlicę 80 mm C-Mix można stosować np. do uprawy gleby na głębokość roboczą do 25 cm. Wygodny system szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip jest również dostępny dla kultywatora Cenio.

Głębokość robocza pola zębów jest regulowana mechanicznie na maszynie lub opcjonalnie hydraulicznie z kabiny ciągnika, a czytelna skala zapewnia kierowcy dobrą orientację i umożliwia bardzo szybkie i wygodne reagowanie na różne sytuacje podczas pracy.

Wyrównanie gleby osiągane jest dzięki stalowym elementom sprężystym lub talerzom równającym.
Do równania podłoża za zębami dostępne są opcjonalne stalowe elementy sprężyste, które dzięki sprężynowemu zawieszeniu optymalnie dopasowują się do podłoża i omijają przeszkody. Alternatywnie dostępne są ząbkowane, wklęsłe talerze o średnicy 410 mm do pracy w warunkach bardzo dużego udziału resztek pożniwnych. Mają one wysoki napęd własny z dobrym efektem rozdrabniania i są wyposażone w bezobsługowe łożyska.

Regulację zespołu niwelacyjnego można przeprowadzić bardzo łatwo ręcznie korzystając z otworów z zatrzaskami po prawej i lewej stronie maszyny lub automatycznie przez zmianę głębokości roboczej kultywatora.

Bogata oferta wałów do zagęszczania
Do zagęszczania użytkownik może wybrać idealny wał spośród 10 różnych typów. Wały są połączone z kultywatorem za pomocą uchwytów zaciskowych oraz wypróbowanego i sprawdzonego systemu szybkiej wymiany, dzięki czemu można je szybko wymieniać na różnorodnych glebach. Różne systemy zagarniaczy są dostępne jako wyposażenie dodatkowe.

Jeśli poplony mają być wysiewane bezpośrednio przy pierwszym zerwaniu ścierniska, kultywator Cenio można wyposażyć w razie potrzeby w uniwersalny siewnik nabudowany GreenDrill 200.

Cenio_3000_Special
Cenio 3000 Special z elementami sprężystymi i wałem rurowym SW


Cenio_3000_Special
28 lis 2019, Hasbergen-Gaste

Cenio – nowy lekki i uniwersalny kultywator

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów Amazone.

Amazone Saetechnik damals_heute
20 lis 2019, Hasbergen-Gaste

250 tysięcy sprzedanych siewników Amazone

Z liczbą ponad 250 tysięcy sprzedanych siewników firma Amazone obchodzi szczególny jubileusz. Te ćwierć miliona siewników to imponująca liczba, która związana jest z długą historią i imponującym rozwojem.

Początki historii siewników sięgają 1947 roku. Inż. Heinrich Dreyer wraz z P. Kademannem opracował wówczas pierwszy siewnik D1 o szerokości roboczej 2 m, który został wyposażony w innowacyjne koło wysiewające Elite do siewu nasion drobnych i normalnych. Siewnik ten...

Amazone_AmaSelect Row
24 paź 2019

Trzy srebrne medale na targach Agritechnica dla Amazone

Jeszcze przed rozpoczęciem targów Agritechnica 2019 firma Amazone może ogłosić pierwsze sukcesy. Niezależna komisja ekspertów powołana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) przyznała srebrne medale trzem nowym produktom firmy Amazone.
Firma Amazonen-Werke otrzymała srebrny medal za EasyMix, składnik nowej aplikacji Amazone mySpreader. EasyMix służy do prostej oceny i regulacji dla nawozów mieszanych. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na...

RoTeC-Schar Teaser
5 paź 2019

Redlica AMAZONE RoTeC – 1,5 miliona razy w użyciu

Innowacja firmy AMAZONE obchodzi wyjątkowy jubileusz: jednotarczowa redlica RoTeC jest już używana 1,5 miliona razy. Przy standardowych rozstawach rzędów od 12,5 cm do 16,6 cm odpowiada to całkowitej szerokości roboczej ponad 200 km! Redlica RoTeC pokazuje swoje zalety szczególnie w trudnych warunkach siewu w mulcz, np. przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na wilgotnych, zwięzłych i lepkich glebach.
Należy również zwrócić uwagę na pozostałe zalety: redlice...

Amazone_Cirrus mit Minimum TillDisc (1)
26 mar 2019

Cirrus z Minimum TillDisc

Cirrus mit Minimum TillDisc - Das vorlaufende Werkzeug für neue Ackerbaukonzepte

AmazoneAmatron4 (1)
18 mar 2019

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4
Kolejny sukces projektowy Amazone: Terminal ISOBUS Amazone AmaTron 4 otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award 2019. W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślono intuicyjną obsługę i unikalną obudowę terminala o wyglądzie tabletu i zaliczono je do przykładowego wzornictwa przemysłowego.
Jury samodzielnie przetestowało nowy interfejs i załączyło uzyskane wrażenia do oceny strony ergonomicznej projektu.

Amazone_UF1602_022019
9 mar 2019

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602
AMAZONE rozszerza ofertę opryskiwacza zawieszanego UF 02 o zgodny z systemem ISOBUS model UF 1602. Dzięki objętości użytkowej 1600 l i objętości rzeczywistej 1700 l opryskiwacz UF 1602 można wyposażyć we wszystkie belki polowe Super S2 od 15 m do 30 m.
UF 1602 jest wyposażony w specjalnie uformowany zbiornik polietylenowy ze zoptymalizowanym środkiem ciężkości. Bardzo gładkie ściany zbiornika umożliwiają skuteczne czyszczenie...

Amazone Sämaschine AD-P 3001 Special (1)
27 lut 2019

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.
W roku obrachunkowym 2018 Grupa Amazone nadal zwiększała sprzedaż, pomimo ekstremalnych warunków pogodowych, które wystąpiły w niektórych krajach w drugiej połowie roku. Sprzedaż wzrosła do rekordowego poziomu 481 mln euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym (457 mln euro) stanowi to wzrost obrotów o 5,3%.
Amazone skorzystała z silnej pozycji konkurencyjnej na ważnych rynkach eksportowych. Z udziałem eksportu...

Catros Special mit Crushboard
12 lut 2019

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Do sztywnych kompaktowych bron talerzowych Catros Special i CatrosXL o szerokości roboczej 3 m, 3,50 m i 4,00 m AMAZONE oferuje teraz opcjonalną ramę przednią z Crushboard. Dzięki temu te kompaktowe brony talerzowe są idealne do upraw przedsiewnych – Crushboard osiąga silny efekt rozdrabniania i wyrównywania gleby. Wyposażenie to można również wykorzystać podczas...