24 paź 2019

Trzy srebrne medale na targach Agritechnica dla Amazone

Do pobierania pakietu dla mediów

Jeszcze przed rozpoczęciem targów Agritechnica 2019 firma Amazone może ogłosić pierwsze sukcesy. Niezależna komisja ekspertów powołana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) przyznała srebrne medale trzem nowym produktom firmy Amazone.

Firma Amazonen-Werke otrzymała srebrny medal za EasyMix, składnik nowej aplikacji Amazone mySpreader. EasyMix służy do prostej oceny i regulacji dla nawozów mieszanych. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na przejazdach i zredukować koszty eksploatacji urządzeń. Jednakże precyzyjny rozsiew nawozów mieszanych staje się coraz trudniejsze wraz ze wzrostem szerokości roboczej, ponieważ różne nawozy mają również różne tory lotu. Znalezienie odpowiedniego ustawienia dla wszystkich komponentów jest zazwyczaj bardzo trudne. Dzięki EasyMix firma Amazone oferuje teraz narzędzie, za pomocą którego można sprawdzić możliwości mieszania różnych nawozów i określić najlepszy możliwy kompromis dotyczący ustawień dla różnych mieszanek.

Dzięki drugiej nagrodzonej nowości AmaSelect Row firma Amazone oferuje wszystkim opryskiwaczom z korpusami rozpylaczy AmaSelect możliwość zdalnego przełączania się z aplikacji całopowierzchniowej na opryskiwanie pasowe. Może to zmniejszyć wydatki na środki ochrony roślin nawet o 65%. Warunkiem jest tu zastosowanie specjalnych rozpylaczy SpotFan 40-03 o kącie natryskiwania 40°. Pracują one bez nakładania się na siebie i aplikują 100% środka ochrony roślin na całą szerokość stożka oprysku. Standardowe zastosowania oprysku pasmowego są możliwe przy rozstawie rzędów 50 cm i za pomocą zestawu przedłużek o szerokości rzędów 25 lub 75 cm. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi położeniami rozpylaczy lub pomiędzy aplikacją na pełnym obszarze a aplikacją pasową jest możliwe za pomocą przycisku na terminalu. Połączenie korpusu rozpylaczy AmaSelect z aktywnym prowadzeniem belki ContourControl w pełni wykorzystuje zalety rozwiązania przy zachowaniu docelowego dystansu od powierzchni.

Firma Amazone wraz z ośmioma partnerami otrzymała trzeci srebrny medal za Nevonex powered by Bosch. Firma Amazone opracowała dla otwartego i neutralnego cyfrowego ekosystemu funkcję AmaSense Weather. Środki ochrony roślin różnorodnie działają w zmieniających się warunkach pogodowych. W zależności od pory dnia i lokalizacji obszaru, zmienia się temperatura i wilgotność. AmaSense Weather to czujnik, który mierzy aktualną temperaturę i wilgotność w opryskiwaczach Amazone. Integracja czujnika w systemie Nevonex umożliwia udostępnienie danych z czujnika rolnikowi, konsultantowi lub specjalistycznemu systemowi. Podczas aplikacji użytkownik może natychmiast reagować w przypadku pojawienia się krytycznych wartości progowych. W miarę przejazdu opryskiwacza zbierana jest wiedza na temat wytyczania obszarów z różnymi mikroklimatami. Stosowanie środków do ochrony roślin może być w ten sposób dostosowane do mikroklimatu w zależności od lokalizacji, co jeszcze bardziej poprawia skuteczność wykorzystywanych środków.

Na targach Agritechnica na stoisku o powierzchni 2700 m² w hali 9 firma Amazonen-Werke zaprezentuje ponad 60 różnych maszyn i modeli, w tym 30 nowych maszyn i rozwiązań technologicznych.

Wszystkie nowości Amazone podano na stronie www.go2020.de

Amazone_EasyMix_de
EasyMix – Proces w aplikacji


Cenio_3000_Special
28 lis 2019, Hasbergen-Gaste

Cenio – nowy lekki i uniwersalny kultywator

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów Amazone.

Amazone Saetechnik damals_heute
20 lis 2019, Hasbergen-Gaste

250 tysięcy sprzedanych siewników Amazone

Z liczbą ponad 250 tysięcy sprzedanych siewników firma Amazone obchodzi szczególny jubileusz. Te ćwierć miliona siewników to imponująca liczba, która związana jest z długą historią i imponującym rozwojem.

Początki historii siewników sięgają 1947 roku. Inż. Heinrich Dreyer wraz z P. Kademannem opracował wówczas pierwszy siewnik D1 o szerokości roboczej 2 m, który został wyposażony w innowacyjne koło wysiewające Elite do siewu nasion drobnych i normalnych. Siewnik ten...

Amazone_AmaSelect Row
24 paź 2019

Trzy srebrne medale na targach Agritechnica dla Amazone

Jeszcze przed rozpoczęciem targów Agritechnica 2019 firma Amazone może ogłosić pierwsze sukcesy. Niezależna komisja ekspertów powołana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) przyznała srebrne medale trzem nowym produktom firmy Amazone.
Firma Amazonen-Werke otrzymała srebrny medal za EasyMix, składnik nowej aplikacji Amazone mySpreader. EasyMix służy do prostej oceny i regulacji dla nawozów mieszanych. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na...

RoTeC-Schar Teaser
5 paź 2019

Redlica AMAZONE RoTeC – 1,5 miliona razy w użyciu

Innowacja firmy AMAZONE obchodzi wyjątkowy jubileusz: jednotarczowa redlica RoTeC jest już używana 1,5 miliona razy. Przy standardowych rozstawach rzędów od 12,5 cm do 16,6 cm odpowiada to całkowitej szerokości roboczej ponad 200 km! Redlica RoTeC pokazuje swoje zalety szczególnie w trudnych warunkach siewu w mulcz, np. przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na wilgotnych, zwięzłych i lepkich glebach.
Należy również zwrócić uwagę na pozostałe zalety: redlice...

Amazone_Cirrus mit Minimum TillDisc (1)
26 mar 2019

Cirrus z Minimum TillDisc

Cirrus mit Minimum TillDisc - Das vorlaufende Werkzeug für neue Ackerbaukonzepte

AmazoneAmatron4 (1)
18 mar 2019

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4
Kolejny sukces projektowy Amazone: Terminal ISOBUS Amazone AmaTron 4 otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award 2019. W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślono intuicyjną obsługę i unikalną obudowę terminala o wyglądzie tabletu i zaliczono je do przykładowego wzornictwa przemysłowego.
Jury samodzielnie przetestowało nowy interfejs i załączyło uzyskane wrażenia do oceny strony ergonomicznej projektu.

Amazone_UF1602_022019
9 mar 2019

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602
AMAZONE rozszerza ofertę opryskiwacza zawieszanego UF 02 o zgodny z systemem ISOBUS model UF 1602. Dzięki objętości użytkowej 1600 l i objętości rzeczywistej 1700 l opryskiwacz UF 1602 można wyposażyć we wszystkie belki polowe Super S2 od 15 m do 30 m.
UF 1602 jest wyposażony w specjalnie uformowany zbiornik polietylenowy ze zoptymalizowanym środkiem ciężkości. Bardzo gładkie ściany zbiornika umożliwiają skuteczne czyszczenie...

Amazone Sämaschine AD-P 3001 Special (1)
27 lut 2019

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.
W roku obrachunkowym 2018 Grupa Amazone nadal zwiększała sprzedaż, pomimo ekstremalnych warunków pogodowych, które wystąpiły w niektórych krajach w drugiej połowie roku. Sprzedaż wzrosła do rekordowego poziomu 481 mln euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym (457 mln euro) stanowi to wzrost obrotów o 5,3%.
Amazone skorzystała z silnej pozycji konkurencyjnej na ważnych rynkach eksportowych. Z udziałem eksportu...

Catros Special mit Crushboard
12 lut 2019

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Do sztywnych kompaktowych bron talerzowych Catros Special i CatrosXL o szerokości roboczej 3 m, 3,50 m i 4,00 m AMAZONE oferuje teraz opcjonalną ramę przednią z Crushboard. Dzięki temu te kompaktowe brony talerzowe są idealne do upraw przedsiewnych – Crushboard osiąga silny efekt rozdrabniania i wyrównywania gleby. Wyposażenie to można również wykorzystać podczas...