1 kwi 2019, Hasbergen-Gaste

Amazone wygrywa nagrodę w dziedzinie handlu zagranicznego

Do pobierania pakietu dla mediów

Firma Amazonen-Werke na targach w Hanowerze otrzymała nagrodę w dziedzinie handlu zagranicznego w roku 2019 od Ministra Gospodarki Dolnej Saksonii, dr Bernda Althusmanna. Dolnosaksońska nagroda w dziedzinie handlu zagranicznego została przyznana już po raz dziesiąty. Jury uzasadniło tegoroczną decyzję o przyznaniu Amazone pierwszej nagrody w kategorii dużych firm długą tradycją eksportową firmy i długotrwałym sukcesem eksportowym: „Firma od ponad 100 lat eksportuje swoje produkty i jest reprezentowana w 70 krajach na całym świecie. W ciągu ostatnich trzech lat Amazone stworzyła 75 nowych miejsc pracy w Dolnej Saksonii dzięki rozwojowi swojej działalności za granicą. Ponadto firma jest szczególnie zaangażowana w ochronę klimatu i wspiera projekty badawcze w tej dziedzinie”.

W trakcie ceremonii wręczenia nagród na targach Minister Althusmann podkreślił szczególne zasługi laureatów: „Bariery handlowe zwiększają się na całym świecie, stwarzając dodatkowe wyzwania dla przemysłu eksportowego. Pomimo tego firmy w Dolnej Saksonii osiągnęły w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki eksportowe. Ich praca i konsekwencja w działaniu robią na mnie ogromne wrażenie. Przedsiębiorstwa eksportujące są ważną siłą napędzającą rozwój gospodarczy naszego kraju”.

Nagroda wyróżnia pracę pracowników Amazone
„Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania dolnosaksońskiej nagrody w dziedzinie handlu zagranicznego” – stwierdził zarząd Amazone. „Nagroda wyróżnia codzienną pracę naszych wysokowykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników, którzy zgodnie z naszą długoterminową strategią korporacyjną osiągają sukces w coraz bardziej konkurencyjnym międzynarodowym środowisku.”

Uzasadnienie nagrody w dziedzinie handlu zagranicznego:
Dolnosaksońska nagroda w dziedzinie handlu zagranicznego w tym roku została przyznana już po raz dziesiąty. Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: „małe i średnie przedsiębiorstwa” (MŚP) oraz „duże przedsiębiorstwa”.

Kryteria wyboru obejmują poziom udziału eksportu, liczbę miejsc pracy utworzonych w Dolnej Saksonii, które są bezpośrednio zależne od eksportu, innowacyjność, trwałość produktów i procedur oraz strategię eksportową w poszczególnych krajach.

W skład jury nagrody w dziedzinie handlu zagranicznego pod przewodnictwem dr Berenda Lindnera, sekretarza stanu ds. gospodarczych, wchodzą: przedstawiciele Niedersachsen Metall, NBank, NORD/LB, IHK Hannover i IHK Oldenburg, stowarzyszenia pracodawców Dolnej Saksonii, przedstawiciele Izby Rzemieślniczej w Dolnej Saksonii oraz Deutsche Messe AG.

190403_Amazone_Aussenwirtschaftspreis
V.r.n.l.: Dimitri Gujo (szef eksportu na terytorium Rosji), Andreas Hemeyer (członek zarządu) i Christian Gall (szef eksportu) są dumni z otrzymania nagrody od Ministra Gospodarki Dolnej Saksonii dr Bernda Althusmanna.


contact-person
Carsten Wochnik

Marketing
Tel.: +49 123 456789
Tel. kom.: +49 321 987654
Email: [email protected]

Cenio_3000_Special
28 lis 2019, Hasbergen-Gaste

Cenio – nowy lekki i uniwersalny kultywator

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów Amazone.

Amazone Saetechnik damals_heute
20 lis 2019, Hasbergen-Gaste

250 tysięcy sprzedanych siewników Amazone

Z liczbą ponad 250 tysięcy sprzedanych siewników firma Amazone obchodzi szczególny jubileusz. Te ćwierć miliona siewników to imponująca liczba, która związana jest z długą historią i imponującym rozwojem.

Początki historii siewników sięgają 1947 roku. Inż. Heinrich Dreyer wraz z P. Kademannem opracował wówczas pierwszy siewnik D1 o szerokości roboczej 2 m, który został wyposażony w innowacyjne koło wysiewające Elite do siewu nasion drobnych i normalnych. Siewnik ten...

Amazone_AmaSelect Row
24 paź 2019

Trzy srebrne medale na targach Agritechnica dla Amazone

Jeszcze przed rozpoczęciem targów Agritechnica 2019 firma Amazone może ogłosić pierwsze sukcesy. Niezależna komisja ekspertów powołana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) przyznała srebrne medale trzem nowym produktom firmy Amazone.
Firma Amazonen-Werke otrzymała srebrny medal za EasyMix, składnik nowej aplikacji Amazone mySpreader. EasyMix służy do prostej oceny i regulacji dla nawozów mieszanych. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na...

RoTeC-Schar Teaser
5 paź 2019

Redlica AMAZONE RoTeC – 1,5 miliona razy w użyciu

Innowacja firmy AMAZONE obchodzi wyjątkowy jubileusz: jednotarczowa redlica RoTeC jest już używana 1,5 miliona razy. Przy standardowych rozstawach rzędów od 12,5 cm do 16,6 cm odpowiada to całkowitej szerokości roboczej ponad 200 km! Redlica RoTeC pokazuje swoje zalety szczególnie w trudnych warunkach siewu w mulcz, np. przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na wilgotnych, zwięzłych i lepkich glebach.
Należy również zwrócić uwagę na pozostałe zalety: redlice...

Amazone_Cirrus mit Minimum TillDisc (1)
26 mar 2019

Cirrus z Minimum TillDisc

Cirrus mit Minimum TillDisc - Das vorlaufende Werkzeug für neue Ackerbaukonzepte

AmazoneAmatron4 (1)
18 mar 2019

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4
Kolejny sukces projektowy Amazone: Terminal ISOBUS Amazone AmaTron 4 otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award 2019. W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślono intuicyjną obsługę i unikalną obudowę terminala o wyglądzie tabletu i zaliczono je do przykładowego wzornictwa przemysłowego.
Jury samodzielnie przetestowało nowy interfejs i załączyło uzyskane wrażenia do oceny strony ergonomicznej projektu.

Amazone_UF1602_022019
9 mar 2019

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602
AMAZONE rozszerza ofertę opryskiwacza zawieszanego UF 02 o zgodny z systemem ISOBUS model UF 1602. Dzięki objętości użytkowej 1600 l i objętości rzeczywistej 1700 l opryskiwacz UF 1602 można wyposażyć we wszystkie belki polowe Super S2 od 15 m do 30 m.
UF 1602 jest wyposażony w specjalnie uformowany zbiornik polietylenowy ze zoptymalizowanym środkiem ciężkości. Bardzo gładkie ściany zbiornika umożliwiają skuteczne czyszczenie...

Amazone Sämaschine AD-P 3001 Special (1)
27 lut 2019

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.
W roku obrachunkowym 2018 Grupa Amazone nadal zwiększała sprzedaż, pomimo ekstremalnych warunków pogodowych, które wystąpiły w niektórych krajach w drugiej połowie roku. Sprzedaż wzrosła do rekordowego poziomu 481 mln euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym (457 mln euro) stanowi to wzrost obrotów o 5,3%.
Amazone skorzystała z silnej pozycji konkurencyjnej na ważnych rynkach eksportowych. Z udziałem eksportu...

Catros Special mit Crushboard
12 lut 2019

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Do sztywnych kompaktowych bron talerzowych Catros Special i CatrosXL o szerokości roboczej 3 m, 3,50 m i 4,00 m AMAZONE oferuje teraz opcjonalną ramę przednią z Crushboard. Dzięki temu te kompaktowe brony talerzowe są idealne do upraw przedsiewnych – Crushboard osiąga silny efekt rozdrabniania i wyrównywania gleby. Wyposażenie to można również wykorzystać podczas...