17 wrz 2019, Hasbergen-Gaste

Double-Shoot w siewniku Cirrus-CC

Do pobierania pakietu dla mediów

Amazone_Anhängesäkombination Cirrus 6003-2CC
Nowy Cirrus-CC posiada dodatkową koncepcję odcinka transportowego do wysiewu dwóch różnych materiałów.

Nowa koncepcja odcinka transportowego w nowoczesnym rolnictwie

Od teraz Cirrus-CC, nowy typ produktów w serii siewnika zaczepianego Cirrus w szerokościach roboczych od 4 m do 6 m, umożliwia aplikację dwóch różnych materiałów. Cirrus-CC posiada zbiornik ciśnieniowy o pojemności 4000 l z dwoma dozownikami elektrycznymi. Dodatkowo do metody Single-Shoot siewnika typu Cirrus-C nowy model Cirrus-CC wyposażony jest w drugi odcinek transportowy i dodatkowe redlice jednotarczowe FerTeC przed wałem oponowym. W ten sposób dwa transportowane materiały mogą być dozowane i umieszczane w różny sposób.

Dzięki Cirrus-CC możliwe są teraz następujące kombinacje:

  • siew nasion za pomocą redlic RoTeC pro lub redlic TwinTeC+
  • siew nasion i nawozu / innych nasion w tej samej redlinie wysiewu metodą Single-Shoot
  • siew nasion i nawozu / innych nasion w dwóch różnych rzędach wysiewu metodą Double-Shoot
  • połączenie metody Singe-Shoot i Double-Shoot

Dzięki tym różnym kombinacjom użytkownik zyskuje wiele możliwości zastosowania w rolnictwie. Rozdzielne dozowanie umożliwia na przykład dodanie do siewu znacznie większej ilości nawozu. Metoda ta odgrywa coraz większą rolę na całym świecie zwłaszcza w regionach o krótkim okresie wegetacji, z większymi niedoborami wody w okresie wegetacji i w przypadku siewu na wiosnę.

Kolejną ciekawą możliwością jest połączenie podawania nawozu w metodzie Single-Shoot i Double-Shoot. W ten sposób niewielka ilość nawozu może być stosowana bezpośrednio z ziarnem za pomocą metody Single-Shoot, co znacznie sprzyja rozwojowi młodych roślin. Aby uniknąć uszkodzeń materiału siewnego, resztę umieszcza się następnie za pomocą redlic FerTeC obok i pod rzędem nasion metodą Double-Shoot. Ponadto redlice FerTeC znacznie ułatwiają siew mieszanek. Dzięki tej technologii podczas siewu można łatwo oddzielić drobne nasiona od grubych, a rośliny wymagające światła do kiełkowania można skutecznie umieszczać na różnych głębokościach siewu w glebie oddzielnie od roślin niewymagających światła do kiełkowania. Cirrus-CC skutecznie komponuje mieszanki paszowe, siewy mieszanek i pokrycia gleby w celu efektywnego zwalczania chwastów i erozji. W razie potrzeby za pomocą nabudowanego GreenDrill 500 można także dozować i wysiewać trzecią kulturę.

Obsługa 2-komorowego zbiornika z dwoma dozownikami jest bardzo prosta w modelu Cirrus-CC. Dzięki temu możliwa jest bardzo łatwa kalibracja obu dozowników za pomocą opcjonalnego terminala TwinTerminal 3.0 znajdującego się na maszynie. Obydwa dozowniki można skalibrować jeden po drugim bezpośrednio przy maszynie bez ciągłego wchodzenia i wychodzenia z kabiny. Na terminalu ISOBUS wyświetlane są również w przejrzysty sposób normy wysiewu i prędkości obrotowe obu dozowników. Operator może łatwo zmieniać normę wysiewu obu dozowników podczas pracy z kabiny ciągnika.

Dzięki temu Cirrus-CC jest niezwykle wygodny dla użytkownika i zapewnia elastyczne możliwości zastosowania.

Amazone_FerTeC-Einscheibenschar_Cirrus-CC
Jednotarczowe redlice FerTeC umieszczone są przed wałem oponowym i między rzędami redlic wysiewających.


Cenio_3000_Special
28 lis 2019, Hasbergen-Gaste

Cenio – nowy lekki i uniwersalny kultywator

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów Amazone.

Amazone Saetechnik damals_heute
20 lis 2019, Hasbergen-Gaste

250 tysięcy sprzedanych siewników Amazone

Z liczbą ponad 250 tysięcy sprzedanych siewników firma Amazone obchodzi szczególny jubileusz. Te ćwierć miliona siewników to imponująca liczba, która związana jest z długą historią i imponującym rozwojem.

Początki historii siewników sięgają 1947 roku. Inż. Heinrich Dreyer wraz z P. Kademannem opracował wówczas pierwszy siewnik D1 o szerokości roboczej 2 m, który został wyposażony w innowacyjne koło wysiewające Elite do siewu nasion drobnych i normalnych. Siewnik ten...

Amazone_AmaSelect Row
24 paź 2019

Trzy srebrne medale na targach Agritechnica dla Amazone

Jeszcze przed rozpoczęciem targów Agritechnica 2019 firma Amazone może ogłosić pierwsze sukcesy. Niezależna komisja ekspertów powołana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) przyznała srebrne medale trzem nowym produktom firmy Amazone.
Firma Amazonen-Werke otrzymała srebrny medal za EasyMix, składnik nowej aplikacji Amazone mySpreader. EasyMix służy do prostej oceny i regulacji dla nawozów mieszanych. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na...

RoTeC-Schar Teaser
5 paź 2019

Redlica AMAZONE RoTeC – 1,5 miliona razy w użyciu

Innowacja firmy AMAZONE obchodzi wyjątkowy jubileusz: jednotarczowa redlica RoTeC jest już używana 1,5 miliona razy. Przy standardowych rozstawach rzędów od 12,5 cm do 16,6 cm odpowiada to całkowitej szerokości roboczej ponad 200 km! Redlica RoTeC pokazuje swoje zalety szczególnie w trudnych warunkach siewu w mulcz, np. przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na wilgotnych, zwięzłych i lepkich glebach.
Należy również zwrócić uwagę na pozostałe zalety: redlice...

Amazone_Cirrus mit Minimum TillDisc (1)
26 mar 2019

Cirrus z Minimum TillDisc

Cirrus mit Minimum TillDisc - Das vorlaufende Werkzeug für neue Ackerbaukonzepte

AmazoneAmatron4 (1)
18 mar 2019

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4
Kolejny sukces projektowy Amazone: Terminal ISOBUS Amazone AmaTron 4 otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award 2019. W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślono intuicyjną obsługę i unikalną obudowę terminala o wyglądzie tabletu i zaliczono je do przykładowego wzornictwa przemysłowego.
Jury samodzielnie przetestowało nowy interfejs i załączyło uzyskane wrażenia do oceny strony ergonomicznej projektu.

Amazone_UF1602_022019
9 mar 2019

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602
AMAZONE rozszerza ofertę opryskiwacza zawieszanego UF 02 o zgodny z systemem ISOBUS model UF 1602. Dzięki objętości użytkowej 1600 l i objętości rzeczywistej 1700 l opryskiwacz UF 1602 można wyposażyć we wszystkie belki polowe Super S2 od 15 m do 30 m.
UF 1602 jest wyposażony w specjalnie uformowany zbiornik polietylenowy ze zoptymalizowanym środkiem ciężkości. Bardzo gładkie ściany zbiornika umożliwiają skuteczne czyszczenie...

Amazone Sämaschine AD-P 3001 Special (1)
27 lut 2019

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.
W roku obrachunkowym 2018 Grupa Amazone nadal zwiększała sprzedaż, pomimo ekstremalnych warunków pogodowych, które wystąpiły w niektórych krajach w drugiej połowie roku. Sprzedaż wzrosła do rekordowego poziomu 481 mln euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym (457 mln euro) stanowi to wzrost obrotów o 5,3%.
Amazone skorzystała z silnej pozycji konkurencyjnej na ważnych rynkach eksportowych. Z udziałem eksportu...

Catros Special mit Crushboard
12 lut 2019

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Do sztywnych kompaktowych bron talerzowych Catros Special i CatrosXL o szerokości roboczej 3 m, 3,50 m i 4,00 m AMAZONE oferuje teraz opcjonalną ramę przednią z Crushboard. Dzięki temu te kompaktowe brony talerzowe są idealne do upraw przedsiewnych – Crushboard osiąga silny efekt rozdrabniania i wyrównywania gleby. Wyposażenie to można również wykorzystać podczas...