31 mar 2019, Hasbergen-Gaste

Nowy opryskiwacz samojezdny Pantera 4503

Do pobierania pakietu dla mediów

Amazone Pantera 4503
Samojezdny opryskiwacz Pantera 4503

Wraz z nowym opryskiwaczem Pantera 4503 firma AMAZONE wprowadza na rynek samojezdny opryskiwacz z nowym pakietem Comfort 1 i innowacyjnym prowadzeniem belki. Pantera 4503 spełnia normy emisji spalin 5. Serce Pantery 4503 stanowi 6-cylindrowy silnik Deutz o mocy 218 KM. Silnik rzędowy z turbodoładowaniem i chłodnicą powietrza doładowującego realizujący maksymalne zapotrzebowanie mocy dzięki inteligentnemu układowi sterowania silnikiem w trybie ECO zapewnia minimalne zużycie paliwa. Jeśli potrzebna jest jednak większa moc, na przykład podczas pracy na stromych zboczach, kierowca posiada do dyspozycji tryb POWER. W temacie oczyszczania spalin AMAZONE stawia na układ recyrkulacji spalin z katalizatorem utleniającym do silników wysokoprężnych i filtrem cząstek stałych, który chroni środowisko! Filtr cząstek stałych podlega ciągłej regeneracji podczas pracy. Katalizator SCR redukuje tlenki azotu na zasadzie wtrysku AdBlue. 20-litrowy zbiornik płynu AdBlue(DEF) znajduje się obok 230-litrowego zbiornika oleju napędowego. Zużycie płynu AdBlue(DEF) wynosi ok. 2,5% zużycia paliwa.

Pod pokrywą po lewej stronie kryje się SmartCenter z rozwadniaczem i całym osprzętem obsługowym oraz przyłączami wraz z przyłączem do napełniania poprzez ssanie. Pakiet Comfort 1 w nowym opryskiwaczu Pantera z systemem TwinTerminal 3.0 w osprzęcie obsługowym jeszcze bardziej usprawnia obsługę maszyny. Obejmuje on seryjnie automatyczne zatrzymanie napełniania poprzez ssanie. Opcjonalnie oferowane jest również automatyczne zatrzymanie napełniania ciśnieniowego. Żądany poziom napełnienia zbiornika cieczy roboczej można wprowadzić w kabinie poprzez terminal ISOBUS lub na panelu sterowania w systemie TwinTerminal. W czasie oprysku sterownik mieszadła reguluje wydajność mieszania w zależności od stopnia napełnienia zbiornika. Następnie pakiet Comfort umożliwia automatyczne mycie, które można całkowicie obsługiwać zdalnie z kabiny.

Alternatywnie opryskiwacz Pantera może być także wyposażony w pakiet Comfort 2 posiadający dodatkową pompę wody płuczącej. Z tym pakietem maszynę można myć w sposób ciągły, a podczas napełniania poprzez ssanie można napełnić oprócz zbiornika cieczy roboczej także zbiornik wody płuczącej.

Pantera daje się opcjonalnie wyposażyć w nowy aktywny system regulacji belki polowej ContourControl i aktywne tłumienie drgań SwingStop o szerokości roboczej do 40 m. Belka polowa Super-L2 i nowa belka polowa Super-L3 w połączeniu z systemem ContourControl posiada poza tym nowe rozkładanie belki Flex. Sprawia ono, że rozkładanie i składaniebelki stało się o 40% szybsze. Dzięki temu można szybciej przemieszczać się ciągnikiem z jednego pola na drugie.

Wraz z systemem ContourControl firma AMAZONE oferuje innowacyjną technologię spełniającą wymagania pracy przy wyższych prędkościach i z wyższą precyzją aplikacji. ContourControl może również odchylać belki w dół utrzymując dzięki temu zawsze dokładnie odstęp od powierzchni docelowej. ContourControl zapewnia bardzo dobre pionowe prowadzenie belki polowej, natomiast SwingStop optymalizuje położenie poziome przy dużych belkach pionowych. Bardzo szybko i dokładnie pracujący hydrauliczny system prowadzenia belki polowej umożliwia większą prędkość podczas pracy. W połączeniu z elektrycznym przełączaniem każdego rozpylacza AmaSelect uzyskuje się niespotykany nigdy wcześniej poziom wydajności przy zachowaniu najwyższej precyzji.

Oprócz zmienionej nowoczesnej technologii oczyszczania spalin, pakietu Comfort i innowacyjnego prowadzenia belki polowej, występują również inne zmiany i ulepszenia. W ich wyniku Pantera 4503 posiada pyłoszczelne schowki przy wejściu oraz nowe światła wsteczne LED.

Cenio_3000_Special
28 lis 2019, Hasbergen-Gaste

Cenio – nowy lekki i uniwersalny kultywator

Na targach Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy, 3-belkowy, kompaktowy kultywator Cenio. Lekki i uniwersalny kultywator mulczujący jest „młodszym bratem” kultywatora Cenius i uzupełnia ofertę zawieszanych kultywatorów Amazone.

Amazone Saetechnik damals_heute
20 lis 2019, Hasbergen-Gaste

250 tysięcy sprzedanych siewników Amazone

Z liczbą ponad 250 tysięcy sprzedanych siewników firma Amazone obchodzi szczególny jubileusz. Te ćwierć miliona siewników to imponująca liczba, która związana jest z długą historią i imponującym rozwojem.

Początki historii siewników sięgają 1947 roku. Inż. Heinrich Dreyer wraz z P. Kademannem opracował wówczas pierwszy siewnik D1 o szerokości roboczej 2 m, który został wyposażony w innowacyjne koło wysiewające Elite do siewu nasion drobnych i normalnych. Siewnik ten...

Amazone_AmaSelect Row
24 paź 2019

Trzy srebrne medale na targach Agritechnica dla Amazone

Jeszcze przed rozpoczęciem targów Agritechnica 2019 firma Amazone może ogłosić pierwsze sukcesy. Niezależna komisja ekspertów powołana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) przyznała srebrne medale trzem nowym produktom firmy Amazone.
Firma Amazonen-Werke otrzymała srebrny medal za EasyMix, składnik nowej aplikacji Amazone mySpreader. EasyMix służy do prostej oceny i regulacji dla nawozów mieszanych. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na...

RoTeC-Schar Teaser
5 paź 2019

Redlica AMAZONE RoTeC – 1,5 miliona razy w użyciu

Innowacja firmy AMAZONE obchodzi wyjątkowy jubileusz: jednotarczowa redlica RoTeC jest już używana 1,5 miliona razy. Przy standardowych rozstawach rzędów od 12,5 cm do 16,6 cm odpowiada to całkowitej szerokości roboczej ponad 200 km! Redlica RoTeC pokazuje swoje zalety szczególnie w trudnych warunkach siewu w mulcz, np. przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na wilgotnych, zwięzłych i lepkich glebach.
Należy również zwrócić uwagę na pozostałe zalety: redlice...

Amazone_Cirrus mit Minimum TillDisc (1)
26 mar 2019

Cirrus z Minimum TillDisc

Cirrus mit Minimum TillDisc - Das vorlaufende Werkzeug für neue Ackerbaukonzepte

AmazoneAmatron4 (1)
18 mar 2019

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4

Firma Amazone otrzymała nagrodę iF Design Award 2019 za AmaTron 4
Kolejny sukces projektowy Amazone: Terminal ISOBUS Amazone AmaTron 4 otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award 2019. W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślono intuicyjną obsługę i unikalną obudowę terminala o wyglądzie tabletu i zaliczono je do przykładowego wzornictwa przemysłowego.
Jury samodzielnie przetestowało nowy interfejs i załączyło uzyskane wrażenia do oceny strony ergonomicznej projektu.

Amazone_UF1602_022019
9 mar 2019

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602

Nowy opryskiwacz zawieszany UF 1602
AMAZONE rozszerza ofertę opryskiwacza zawieszanego UF 02 o zgodny z systemem ISOBUS model UF 1602. Dzięki objętości użytkowej 1600 l i objętości rzeczywistej 1700 l opryskiwacz UF 1602 można wyposażyć we wszystkie belki polowe Super S2 od 15 m do 30 m.
UF 1602 jest wyposażony w specjalnie uformowany zbiornik polietylenowy ze zoptymalizowanym środkiem ciężkości. Bardzo gładkie ściany zbiornika umożliwiają skuteczne czyszczenie...

Amazone Sämaschine AD-P 3001 Special (1)
27 lut 2019

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.

Wzrost sprzedaży Amazone do rekordowego poziomu w 2018 r.
W roku obrachunkowym 2018 Grupa Amazone nadal zwiększała sprzedaż, pomimo ekstremalnych warunków pogodowych, które wystąpiły w niektórych krajach w drugiej połowie roku. Sprzedaż wzrosła do rekordowego poziomu 481 mln euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym (457 mln euro) stanowi to wzrost obrotów o 5,3%.
Amazone skorzystała z silnej pozycji konkurencyjnej na ważnych rynkach eksportowych. Z udziałem eksportu...

Catros Special mit Crushboard
12 lut 2019

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Rama przednia z Crushboard lub ze spulchniaczem śladów kół ciągnika do Catros Special lub CatrosXL

Do sztywnych kompaktowych bron talerzowych Catros Special i CatrosXL o szerokości roboczej 3 m, 3,50 m i 4,00 m AMAZONE oferuje teraz opcjonalną ramę przednią z Crushboard. Dzięki temu te kompaktowe brony talerzowe są idealne do upraw przedsiewnych – Crushboard osiąga silny efekt rozdrabniania i wyrównywania gleby. Wyposażenie to można również wykorzystać podczas...