24 lut 2016

AmaSelect: oszczędność środków ochrony roślin przy sekcjach o szerokości 50 cm

UX
Za pomocą elektronicznego włączania poszczególnych rozpylaczy AmaSelect, można ograniczyć zbędne nakładki podczas aplikacji środków ochrony roślin.

Nowością oferowaną dla opryskiwaczy zaczepianych UX oraz samojezdnych opryskiwaczy Pantera jest proponowane przez Amazone, elektryczne włączanie poszczególnych rozpylaczy AmaSelect przy długości sekcji równej odległości między rozpylaczami tj. 50 cm. W kombinacji z GPS-Switch, to jest z automatycznym przełączaniem sekcji na nawrotach pozwalającym zaoszczędzić około 5 % środków ochrony roślin, AmaSelect, poprzez eliminację nakładania się stożków oprysku poszczególnych rozpylaczy w czasie pracy w klinach, generuje kolejne oszczędności. W porównaniu do konwencjonalnego włączania sekcji szerokości, zależnie od struktury powierzchni, szerokości roboczej oraz liczby sekcji osiąga się dodatkowo do 5% oszczędności środków.

Decydującym, nowym rozwiązaniem AmaSelect są 4-stopniowe uchwyty z elektrycznym przełączaniem rozpylaczy. Włączanie pojedynczych rozpylaczy odbywa się z reguły przez GPS-Switch przy 50 cm szerokości sekcji roboczych. Oprócz tego, przy wyjściu z zakresu optymalnego ciśnienia rozpylaczy, istnieje tu możliwość przełączenia na mniejszy lub większy rozpylacz a nawet dołączenia drugiego rozpylacza. Gdy optymalny zakres ciśnienia dla każdego typu rozpylacza jest przy 4-stopniowym uchwycie wprowadzony do terminala obsługowego ISOBUS, wtedy, AmaSelect, zgodnie z podanymi założeniami przełącza rozpylacze w zależności od dawki oprysku oraz prędkości roboczej. Jeśli jest to konieczne, operator może samodzielnie dokonywać przełączania przez terminal obsługowy między czterema rozpylaczami i nie musi przy tym wysiadać z ciągnika.

Do seryjnego wyposażenia AmaSelect należy oświetlenie LED dla poszczególnych rozpylaczy oraz system cyrkulacji cieczy pod wysokim ciśnieniem DUS pro. System DUS pro zapobiega tworzeniu się osadów, zatorów i wytrącaniu środków z cieczy roboczej także przy wyłączonych rozpylaczach. Przewody opryskowe są zawsze napełnione i gotowe do natychmiastowego działania na całej szerokości roboczej.

Oprócz tego, w razie potrzeby można konfigurować dowolną ilość sekcji szerokości z żądaną liczbą rozpylaczy. Jest to interesujące zwłaszcza dla firm usługowych pracujących na ścieżkach technologicznych o różnych systemach, ponieważ wtedy osiąga się optymalne dopasowanie przełączania rozpylaczy do różnych szerokości roboczych.

Interesującym wyposażeniem specjalnym jest dodatkowy uchwyt, pozwalający pracować z rozpylaczami rozstawionymi co rzeczywiste 25-cm. Odstęp do powierzchni docelowej może być tu mniejszy, niż 50 cm. Ten wariant można dodatkowo uzupełnić o opcję Highflow służącą do aplikacji wyjątkowo wysokich dawek oprysku.