1 sie 2016

Hydrauliczne przestawianie kompaktowej brony talerzowej Catros

Catros Kompakt
Przesunięcie między przednim i tylnym rzędem talerzy kierowca może teraz zmieniać bardzo łatwo z wykorzystaniem hydrauliki.

Kompaktowe brony talerzowe Catros/Catros+ 3001 i 3501 oferowane przez Amazone są seryjnie wyposażone w przestawiane rzędy talerzy. Jest to wykorzystywane do uzyskania optymalne przesunięcia między pierwszym a drugim rzędem talerzy. Oprócz tego w sztywnych wersjach tych maszyn wykorzystuje się takie rozwiązanie do zmiany pozycji między transportową a roboczą. Przy Catros/Catros+ 3001 i 3501 nie ma konieczności ręcznego składania talerzy krawędziowych. Ponieważ proces przestawiania odbywa się z wykorzystaniem oporów gleby, maszynę należy po prostu opuścić i przejechać nią krótki odcinek do przodu lub do tyłu.

Aby jeszcze bardziej ułatwić ustawianie, Amazone proponuje teraz również hydrauliczną obsługę układu przestawiania talerzy. Kierowca może tu hydraulicznie wykonywać wszystkie czynności i swobodnie zmieniać pozycję maszyny z roboczej na transportową. Amazone oferuje obsługę hydrauliczną fabrycznie, jako wyposażenie specjalne we wszystkich nowych kompaktowych bronach talerzowych Catros/Catros+ 3001 i 3501. Dla starszych maszyn od roku budowy 2010 dostępny jest zestaw doposażenia.