29 sty 2018

2017: Obroty firmy Amazone osiągnęły poziom 457 mln euro

Do pobierania pakietu dla mediów

Cirrus_6003-2

W roku gospodarczym 2017 grupa przedsiębiorstw Amazone odnotowała dalszy wzrost. Tym samym skonsolidowany obrót łączny, z wyłączeniem obrotów handlowych, wzrósł do poziomu 457 mln euro. Jest to nowa rekordowa wartość w historii przedsiębiorstwa. W porównaniu z rokiem ubiegłym (406 mln euro) stanowi to wzrost obrotów o 12,6%.

Popyt na nowe maszyny wzrósł zadowalająco w równym stopniu na wszystkich obszarach działalności firmy Amazone. Obroty w dziedzinach maszyn do uprawy gleby oraz ochrony roślin rozwijały się w ponadprzeciętnym stopniu. Przy udziale eksportu wynoszącym ok. 80% w szczególności na rynkach Polski, Rumunii, Ukrainy, Kazachstanu, RPA i Białorusi zanotowano znaczny wzrost poziomu sprzedaży. Pozytywny trend obrotów można było odnotować również na ważnych rynkach sprzedaży w Niemczech i Austrii. Lepiej niż pierwotnie zakładano w roku 2017 sprzedaż postępowała we Francji.

Ogółem w roku 2017 firma Amazone zatrudniała około 1850 pracowników, w tym 130 praktykantów. Przedsiębiorstwo to zainwestowało w dziedzinę badań i rozwoju ponad 7% swoich obrotów. Inwestycje w środki trwałe wyniosły ponad 15 mln euro.

Sukces dzięki innowacjom
Dyrektorzy zarządzający firmy Amazone – Christian Dreyer i dr Justus Dreyer oceniają, że przedsiębiorstwo znajduje się na stabilnej ścieżce do sukcesu: „Bardzo dobry wynik uzyskany w 2017 r. świadczy o tym, że nasze innowacje oraz stale rosnące zaangażowanie na wielu rynkach przynoszą owoce. Wraz z naszymi dystrybutorami, którzy kolejny raz wykonali kawał doskonałej roboty, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do roli specjalisty w dziedzinie inteligentnej uprawy roślin. Na całym świecie istnieje popyt na innowacyjne maszyny i technologie, które odznaczają się nie tylko wydajnością, lecz również jeszcze większą precyzją działania i jeszcze większym komfortem obsługi. Tym samym oferujemy rolnikom oraz firmom usługowym optymalną technologię w postaci naszego programu przeznaczonego dla wszystkich typów przedsiębiorstw.”

Wzrost liczby lokalizacji
Ważnym wydarzeniem związanym ze wzrostem liczby zakładów firmy Amazone było zainicjowanie w sierpniu 2017 r budowy pierwszego kompleksu budynków w nowo powstałej lokalizacji w Bramsche. Na ogólnej powierzchni 24 ha firma Amazone wznosi obecnie w pierwszej kolejności hale montażowe i magazynowe o powierzchni całkowitej 16 tys. m² oraz budynek administracyjny. Wartość tej inwestycji budowlanej opiewa na kwotę około 16 mln euro. W nowych halach planuje się w przyszłości wykonywanie montażu końcowego opryskiwaczy zaczepianych UX firmy Amazone.

W kwietniu 2017 r. zgodnie z planem nastąpiło oficjalne otwarcie nowej lakierni KTL w lokalizacji Hude-Altmoorhausen. Ten zakład znajdujący się na zadaszonej powierzchni wynoszącej 8000 m² zaprojektowany został z myślą o obróbce lakierniczej 750 tys. m² powierzchni rocznie.

W węgierskiej miejscowości Mosonmagyaróvár, gdzie jesienią 2016 r. firma Amazone zakupiła zakład produkcji pługów firmy Vogel & Noot, rozwijana jest nadal produkcja pługów Cayros. W tym przypadku zainwestowano w pierwszej kolejności w modernizację urządzeń produkcyjnych. Działania te będą kontynuowane w roku 2018, m.in. poprzez zainwestowanie ponad 1 mln euro w nowe centrum obróbcze.

Dni spotkań dystrybutorów i 26 nowości na targach Agritechnica
Do najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku należą międzynarodowe dni dystrybutorów firmy Amazone organizowane w lokalizacji Hude-Altmoorhausen. Ponad 700 dystrybutorów z Niemiec i 27 krajów eksportowych skorzystało z tej okazji, aby jeszcze przed rozpoczęciem targów Agritechnica 2017 zasięgnąć wyczerpujących informacji na temat nowości firmy Amazone.

Targi Agritechnika 2017 będące wiodącą imprezą światową w dziedzinie rolnictwa były dla firmy Amazone pełnym sukcesem. W tym miejscu firma ta mogła ponownie zaprezentować dużą liczbę nowości, w tym kilka produktów całkiem nowego typu. Najważniejszymi z nich były zaczepiany rozsiewacz ZG-TS 01, opryskiwacze polowe UF 02 i UX 01, agregaty uprawowo-siewne Cataya i Centaya, jak również agregat uprawowy Ceus.

W przypadku maszyn uprawowych targi wykazały, że firma Amazone należy również w tej dziedzinie do czołowych dostawców bron i kultywatorów wirnikowych, kompaktowych bron talerzowych, kultywatorów i pługów. Po nabyciu fabryki pługów firmy Vogel & Noot firma Amazone oferuje bardzo szeroki asortyment tych maszyn, do których należy również półzawieszany pług obracalny wyposażony w maks. 8 korpusów.

Trzy z innowacji zaprezentowanych przez firmę Amazone na targach Agritechnica zostały nawet wyróżnione srebrnymi medalami przez komisję ds. nowości. Tym samym firma Amazone potwierdziła ponownie swoją pozycję jednego z najbardziej innowacyjnych producentów maszyn rolniczych.

Perspektywy
W bieżącym roku dyrektorzy zarządzający firmą Amazone skupią się na realizacji celów związanych z „widocznym gołym okiem wzrostem przedsiębiorstwa”, jak również kontynuacją roli lidera innowacji w kluczowych dziedzinach jej działalności. Jako najważniejszy temat na najbliższą przyszłość prócz konstruowania maszyn zapewniających coraz wyższą precyzję i oszczędność kosztów postrzegają oni transformację zmierzającą do osiągnięcia poziomu „Rolnictwo 4.0”. Jednocześnie pod kluczowym pojęciem „Amazone 4.0” planowane są opracowania zmierzające do połączenia w cyfrową sieć procesów produkcji agrarnej celem wyzwolenia dalszego potencjału w zakresie optymalizacji.

Dyrektorzy zarządzający oceniają również pozytywnie dalszy wzrost obrotów w roku 2018: „Już ostatnie miesiące ubiegłego roku wykazały pozytywny klimat dla inwestycji w branżę rolniczą. Jednocześnie zainteresowanie klientów nowoczesną techniką rolniczą i naszymi innowacjami jest tak wielkie, że również w przyszłym roku spodziewamy się wzrostu obrotów”.

Presse-Archiv 2017

4 gru 2017

Amazone wysoko w rankingu firm DLG

W najnowszym opublikowanym rankingu firm DLG 2017, Amazone ponownie została znakomicie oceniona. Zdobywając 49 punktów zajmuje 4 pozycję wśród przedsiębiorstw produkujących technikę rolniczą i jest najlepszą ze wszystkich średniej wielkości firm w tej branży. Miejsca 1 do 3 zajmują Fendt (58 punktów), Claas (56 punktów) i John Deere (52 punkty).

Przez prowadzony od 21 lat ranking firm Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) także w tym roku sprawdziło jaką opinię i jaki...

Frontanbau-Düngerstreuer: Zwei verschiedene Dünger in einem Arbeitsgang präzise verteilen (1)
29 lis 2017

Rozsiewacze zawieszane przed ciągnikiem: Precyzyjny rozsiew dwóch rodzajów nawozów w jednym przejeździe

Bardzo interesującą opcją dla użytkowników rozsiewaczy nawozów, zwłaszcza tych, którzy chcą precyzyjnie rozdzielać dwa różne typy nawozu za jednym razem, jest zawieszanie rozsiewacza ZA-V lub ZA-TS przed ciągnikiem. W odróżnieniu od techniki rozsiewania nawozów mieszanych przy użyciu jednego tylko rozsiewacza nawozu wariant ten umożliwia optymalne dostosowanie każdego z rozsiewaczy do charakterystyki konkretnego nawozu, dzięki czemu uzyskiwany jest optymalny rozdział...

Agritechnica
20 lis 2017

Dziękujemy Państwu za wizytę w Amazone!

Pod tym linkiem znajdą Państwo obszerną galerię zdjęć z niedawnych targów Agritechnica.
Około 450.000 fachowców, z czego ponad 100.000 z zagranicy zjawiło się od 12. do 18. listopada 2017 na specjalistycznych targach Agritechnica w Hanowerze. Liczba gości na liczącym 2.700 m² stanowisku Amazone w hali 9 była tak wielka, jak nigdy przedtem. Cały zespół Amazone dziękuje za to i za mnóstwo interesujących rozmów wszystkim klientom, interesantom i partnerom...

UX+Fendt
27 paź 2017

Trzy srebrne medale Agritechnica dla Amazone

Już w przededniu targów Agritechnica 2017 firma Amazone może zameldować o pierwszych sukcesach. Komisja neutralnych ekspertów Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego (DLG) wyróżniła trzy nowości Amazone srebrnymi medalami.
Agritechnica jest uznawana za najważniejsze targi techniki rolniczej na świecie i w tym roku odbywa się od 12. do 18. listopada w Hanowerze na terenach targowych. Na powierzchni 2.700 m² znajdującej się w hali numer 9 firma Amazon zaprezentuje...

JournalistenzuGast
15 wrz 2017

W Amazone gościło ponad 120 dziennikarzy branżowych

Z okazji międzynarodowej konferencji gromadzącej prasę fachową, na początku września 2017 gośćmi Amazone było ponad 120 dziennikarzy branżowych z 30 krajów. Przedsiębiorstwo wykorzystało to spotkania, aby poinformować ich o wielu nowych maszynach i procesach rozwojowych. Amazone zaprezentuje te maszyny szerokiej publiczności po raz pierwszy na największych na świecie, wiodących targach techniki rolniczej Agritechnica, które odbędą się od 12. do 18. listopada w Hanowerze.

Erster Spatenstich
7 wrz 2017

Wbicie pierwszej łopaty pod nowy zakład Amazone w Bramsche

W dzielnicy przemysłowej Schleptrup w Bramsche przy drodze A1 rozpoczęły się prace budowlane nowych zakładów produkcyjnych Amazone. Oficjalnym początkiem było symboliczne wbicie pierwszej łopaty w dniu 31 sierpnia 2017. Mimo silnych opadach nikogo nie opuszczał dobry nastrój. Gośćmi rozpoczęcia budowy byli między innymi starosta powiatu Osnabrück, dr. Michael Lübbersmann, oraz Heiner Pahlmann, burmistrz miasta Bramsche.
Nowe zakłady powstaną na powierzchni liczącej...

Pantera4502+
10 sie 2017

Pantera+ o więszej zdolności pokonywania wzniesień

Samojezdny opryskiwacz polowy Pantera marki Amazone ze swoim bezstopniowym napędem hydrostatycznym znakomicie sprawdza się również w trudnych warunkach pracy. Dysponuje dobrą siłą uciągu wyliczoną na pokonywanie wzniesień występujących w do 27 % zwykłych wymagań praktyki. Są jednakże również takie sytuacje, np. w ekstremalnie górzystym terenie, gdzie wymagana jest zdolność do pokonywania większych pochyłości. Do takich prac firma Amazone proponuje samojezdny...

XTender-T
31 lip 2017

Amazone prezentuje nowy zaczepiany zbiornik XTender-T

Nowością w Amazone jest teraz XTender-T, wszechstronnie stosowany, zaczepiany zbiornik z jednoosiowym podwoziem. XTender-T jest stworzony dla gospodarstw, które w trakcie uprawy gleby kultywatorem lub kompaktową broną talerzową chcą równocześnie wysiewać nawóz i / lub materiał siewny. W ten sposób XTender-T można wykorzystywać np. do łączonego nawożenia wyrównawczego przy rozkładzie słomy albo do siewu poplonów, lub też do pracy bez startowej dawki nawozu. Kombinacja...

Cataya Super
3 lip 2017

Agregat uprawowo siewny Cataya Super teraz także z redlicami RoTeC-Control

W ubiegłym roku firma Amazone wprowadziła na rynek nowy mechaniczny agregat uprawowo siewny Cataya Super z podwójnymi redlicami tarczowymi TwinTeC. Teraz ta maszyna jest dostępna również z redlicami jednotarczowymi RoTeC-Control, które mogą być dostarczane w wariancie TwinTeC z rozstawem rzędów 12,5 cm albo 15 cm. Przez możliwość wyboru między RoTeC i TwinTec, Amazone oferuje systemy redlic odpowiednie dla każdego gospodarstwa rolnego.
Uniwersalne, jednotarczowe...

Startschuss
12 kwi 2017

Amazone otwiera nową instalację lakierniczą KTL

Tam, gdzie widać było przede wszystkim wózki widłowe i ciężarówki, tam póź-nym popołudniem 7. kwietnia 2017 świętowano: w przemysłowej dzielnicy Hude-Altmoorhausen w firmie Amazone dokonano oficjalnego otwarcia nowej instalacji lakierniczej pracującej w programie KTL. Przybyło wielu szacownych gości z po-wiatu, gminy i sąsiedztwa, między innymi starosta powiatu Oldenburg, Carsten Harings oraz burmistrz Hude Holger Lebedinzew. W otwarciu uczestniczyli rów-nież liczni...

Pantera 4502
6 kwi 2017

Pantera 4502 zgodna z nową normą emisji spalin

Sercem samojezdnego opryskiwacza polowego Amazone do ochrony roślin Pantera 4502 jest sprawdzony 6-cylindrowy silnik Deutz o mocy 160 kW/218 KM. Ten rzędowy silnik o wysokim momencie obrotowym z turbodoładowaniem i chłodzeniem powietrza doładowania przy inteligentnym sterowaniu w trybie ECO spełnia wszystkie wymagania w zakresie mocy oraz niskiego zużycia paliwa. Gdy potrzebne jest więcej mocy, na przykład podczas pracy na stromych zboczach, kierowca ma do dyspozycji...

Scharspitzenwechsel
6 kwi 2017

System szybkiej wymiany C-Mix-Clip dla kultywatorów Cenius

Obok sprawdzonych redlic C-Mix, Amazone oferuje teraz dla kultywatorów mulczujących Cenius nowy system szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip. Umożliwia on komfortową wymianę redlic. Łatwa, bardzo szybka a przede wszystkim oszczędzająca czas zmiana na przykład z wąskich redlic do głębokiego spulchniania gleby na gęsiostópki do płytkich uprawek ścierniskowych nie stanowi żadnego problemu. Uzyskuje się przy tym obniżenie kosztów pracy do możliwie najniższego poziomu.
System...

Maschine des Jahres
28 lut 2017

Säkombination Cataya als Maschine des Jahres ausgezeichnet

Amazones neue mechanische Säkombination Cataya ist auf der Landtechnikmesse Sima 2017 in Paris als ´Maschine des Jahres´ ausgezeichnet worden. Der Titel ´Maschine des Jahres´ ist eine besondere Auszeichnung für Innovationen, die von einer Jury aus Landtechnik-Fachjournalisten aus verschiedenen europäischen Ländern verliehen wird. Die diesjährige Verleihung war von der französischen Zeitschrift „Terre-Net“ in Kooperation mit dem Deutschen Landwirtschaftsverlag (DLV)...

UX
21 lut 2017

HeightSelect do włączania pojedynczych rozpylaczy AmaSelect

Do bezpiecznej i skutecznej ochrony roślin należy uwzględnić parametry techniczne oraz meteorologiczne. Celem jest aplikacja środków z eliminacją ich dryfowania, którą obok prawidłowego doboru rozpylaczy, ciśnienia oprysku i prędkości jazdy osiąga się także przez zachowanie właściwej wysokości belki polowej. Przy niewielkim odstępie od powierzchni docelowej wiatr wpływa na krople cieczy w tak małym stopniu jak to możliwe. Optymalna wysokość belki polowej zależy od kąta...

Eröffnung
9 lut 2017

Nowa hala produkcyjna otwarta w Eurotechnika AG w Samarze

31. stycznia 2017 wyglądało to tak: Po tylko jednorocznej budowie odbyło się w siostrzanej spółce Amazone Eurotechnika AG w rosyjskiej Samarze uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej. V. N. Smirnov, generalny dyrektor Eurotechnika AG, pozdrowił licznie przybyłych gości, między innymi N. I. Merkuschkina, gubernatora obwodu Samara. W otwarciu uczestniczył również Christian Dreyer, jeden z dwóch szefów Amazone.
Nowa, licząca 2.200 m² powierzchni hala produkcyjna służy...

ZA-V_2700_EasySet_15

Nowy rozsiewacz nawozów ZA-V Easy z Amazone

Jako nowość wśród rozsiewaczy nawozów Amazone proponuje dla linii produktowej ZA-V komputer obsługowy EasySet. To wyposażenie umożliwia wyjątkowo łatwą i komfortową obsługę, ponieważ wszystkie podstawowe funkcje rozsiewacza są tu elektrycznie ustawiane i sterowane przez komputer specyficzny dla określonej maszyny.
Tak samo jak wszystkie typy produktów ZA-V również warianty EasySet-są wyposażone w precyzyjne mechanizmy rozsiewające dla szerokości roboczych od 10 do 36...