27 paź 2017

Trzy srebrne medale Agritechnica dla Amazone

SmartService4.0
Przy nagrodzonym SmartService 4.0 Amazone stosuje m.in. okulary wymiany danych, aby wspierać swoich mechaników serwisowych w ich pracy

Już w przededniu targów Agritechnica 2017 firma Amazone może zameldować o pierwszych sukcesach. Komisja neutralnych ekspertów  Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego (DLG) wyróżniła trzy nowości Amazone srebrnymi medalami.

Agritechnica jest uznawana za najważniejsze targi techniki rolniczej na świecie i w tym roku odbywa się  od 12. do 18. listopada w Hanowerze na terenach targowych. Na powierzchni 2.700 m² znajdującej się w hali numer 9 firma Amazon zaprezentuje zwiedzającym ponad 60 różnych maszyn i modeli funkcjonowania, wśród których 25 to całkowite nowe maszyny i rozwiązania procesowe.

Srebrny medal nr 1 Amazonen-Werke uzyskały za "SwingStop pro" stworzony we współpracy z firmą Rometron. Tym samym wyróżniono innowację, która dba o jeszcze bardziej precyzyjne prowadzenie belki polowej w nowoczesnych opryskiwaczach do ochrony roślin. SwingStop pro obejmuje aktywne tłumienie wstrząsów SwingStop połączone z nowym systemem rozpylaczy, pracujących na zasadzie modulacji szerokości impulsów-modulacji częstotliwości(PWFM). Z pomocą oprogramowania oraz czujników przyspieszenia SwingStop pro wylicza w czasie rzeczywistym względną prędkość każdego pojedynczego rozpylacza, porównuje ją do prędkości jazdy opryskiwacza i w czasie milisekund steruje zmianami aplikowanej dawki. W taki sposób mogą być eliminowane wszelkie wielkości zakłóceń wynikających z horyzontalnych ruchów belki polowej. Prowadzi to do nieosiągalnej dotychczas dokładności aplikacji na całej szerokości roboczej opryskiwacza polowego.

Druga z nagrodzonych nowości Amazone nosi nazwę SmartService 4.0. W otoczeniu coraz bardziej kompleksowych maszyn rolniczych Amazone wykorzystuje przez SmartService 4.0 najnowszą technologię Augmented Reality- oraz Virtual Reality, aby poprzez usługi serwisowe przyspieszyć procesy uczenia, szkolenia i wykonywania napraw przez swoich klientów a także wspierać ich w pracach konserwacyjnych. Dzięki SmartService 4.0 można na przykład połączyć cyfrowo i w czasie rzeczywistym mechaników partnerów serwisowych Amazone w dowolnym miejscu na świecie, wykonujących skomplikowane naprawy lub przeglądy ze specjalistami serwisowymi Amazone. Przez takie połączenie wykonywane Tabletem-PC, smartfonem lub okularami z transmisją danych, jest możliwe wspieranie mechaników serwisowych wiedzą ekspertów fabrycznych.

Srebrny medal nr 3 firma Amazone otrzymała razem z DKE-Data GmbH & Co. KG oraz znanymi producentami techniki rolniczej za agrirouter. Agrirouter jest opartą na internecie platformą wymiany przez rolników i przedsiębiorców wszystkich danych roboczych między ich maszynami - niezależnie od producentów - oraz wszelkich zastosowań oprogramowania rolniczego. Upraszcza to nie tylko wymianę informacji o przebiegach procesów roboczych ale redukuje nakłady na zarządzanie  i poprawia ekonomikę. Równocześnie agrirouter przenosi rolników i przedsiębiorców na pozycję, która umożliwia optymalizację procesów produkcyjnych od początku do końca. Z punktu widzenia praktyków ma tę istotną zaletę, iż pozwala zawsze utrzymywać pełną kontrolę nad swoimi danymi.