12 kwi 2017

Amazone otwiera nową instalację lakierniczą KTL

KTL-Lakieranlage
Na ok. 8.000 m² pod dachem nowa instalacja lakiernicza KTL jest przewidziana do malowania 750.000m² po-wierzchni w ciągu roku

Tam, gdzie widać było przede wszystkim wózki widłowe i ciężarówki, tam póź-nym popołudniem 7. kwietnia 2017 świętowano: w przemysłowej dzielnicy Hude-Altmoorhausen w firmie Amazone dokonano oficjalnego otwarcia nowej instalacji lakierniczej pracującej w programie KTL. Przybyło wielu szacownych gości z po-wiatu, gminy i sąsiedztwa, między innymi starosta powiatu Oldenburg, Carsten Harings oraz burmistrz Hude Holger Lebedinzew. W otwarciu uczestniczyli rów-nież liczni pracownicy i członkowie kierownictwa Amazone.

Gości powitał dr. Stephan Evers, członek zarządu Amazone odpowiedzialny mię-dzy innymi za kierowanie zakładami w Hude, dziękując wszystkim uczestnikom tego wielkiego projektu. Przed trzema i pół roku, przypomniał dr. Evers, szefowie Amazonen-Werke zdecydowali o tej inwestycji i w marcu 2014 podpisano z firmą Eisenmann umowę o dostawie najważniejszych części instalacji. Wszyscy zaan-gażowani pracownicy, dostawcy i zespół projektowy wykonali ogromną pracę de-cydującą o powodzeniu całego przedsięwzięcia. "Maszyny Amazone mogą być teraz lakierowane z wykorzystaniem najnowocześniejszej techniki i jednoczesnym spełnianiem wymogów najostrzejszych norm ochrony środowiska. Uzyskaliśmy możliwość dalekosiężnego rozwoju produkcji w Altmoorhausen ", podkreślił dr. Evers.

„„Nowa instalacja lakiernicza to prawdziwy kamień milowy dla zakładów w Hude-Altmoorhausen,“ cieszył się Christian Dreyer jeden z szefów Amazone. Koszto-wała około 20 milionów Euro i tym samym jest największą jednostkową inwesty-cją w historii Amazonen-Werke. "Ta inwestycja opłaciła się, gdyż dysponujemy teraz najnowocześniejszą instalacją lakierniczą w przemyśle maszyn rolniczych. Dzięki niej wzmacniamy także naszą pozycję w stosunku do konkurencji i za-pewniamy ludziom miejsca pracy", dodał Christian Dreyer.

W skrócie: Instalacja lakiernicza KTL w Hude-Altmoorhausen

Instalacja lakiernicza KTL w skrócie
Na zadaszonej powierzchni ok. 8.000 m² mieści się instalacja lakiernicza przewi-dziana do pomalowania 750.000m² rocznie. KTL stanowi skrót od katodowego lakierowania zanurzeniowego, zapewniającego ochronę antykorozyjną odpowia-dającą standardom przemysłu samochodowego.

Instalacja jest sterowana cyfrowo i podzielona na wiele obszarów funkcyjnych. Należą do nich stacje zawieszania i zdejmowania, hale przygotowania i grunto-wania, trzy piece wypalające lakier oraz strefa pokrywania proszkowego. Wszystko jest połączone liczącym 2,3 km długości układem podwieszanych to-rów. Przez ten system wszystkie części przeznaczone do lakierowania są auto-matycznie transportowane 140 wózkami od stacji do stacji.

Przygotowanie i gruntowanie
Przekazanie nielakierowanych części do lakierni odbywa się w strefie zawieszania. Tutaj znajdują się trzy stacje zawieszania w których części - zależnie od ich wielkości i rozmiarów - przekazywane są na wózki dźwigiem, sztaplarką albo ręcznie w strefie, przez którą polakierowane części  na zakończenie opuszczają lakiernię.

Ze strefy buforowej wózki z częściami przesuwane są do strefy przygotowania i nakładania warstwy KTL. Tam, za pomocą przenośników są transportowane przez instalację poprzecznie do kierunku jazdy i w rytmie 15 minut  zanurzane w basenach.

W basenach przygotowawczych części są najpierw odtłuszczane, wytrawiane i pokrywane związkiem cynku z fosforem a w międzyczasie są ponownie płukane. ważne jest przede wszystkim pokrycie związkiem fosforu i cynku, zapewniające optymalną przyczepność lakieru do powierzchni metalowych.

Po starannym przygotowaniu części są zanurzane w basenach lakierniczych KTL, gdzie lakier jest nanoszony na powierzchnię z wykorzystaniem elektrolizy. Z pomocą procesu elektrolitycznego uzyskuje się także na krawędziach znakomitą, trwałą powłokę lakierniczą.  Na zakończenie części przechodzą do dwóch kolejnych basenów płuczących, gdzie spłukiwany jest nadmiar lakieru KTL.

Instalacja ultra filtracyjna dba o to, aby zmyty lakier z basenów płukania był ponownie doprowadzany do basenów KTL. Strefy przygotowania oraz gruntowania są wyposażone w instalację ściekową, oddzielnie zbierającą i utylizującą wodę zawierającą ścieki alkaliczne, kwaśne oraz resztki lakieru.

Trzy piece z minimalnymi stratami ciepła
Po procesie KTL wózki z częściami dostają się do pieca w którym powłoka KTL  jest wypalana w temperaturze powietrza 195 stopni i temperaturze części 170 stopni. Ponieważ części po lakierowaniu zanurzeniowym względnie po nałożeniu powłoki proszkowej muszą wyschnąć, instalacja obejmuje trzy różne piece, które wprawdzie znajdują się blisko siebie ale pracują z innymi temperaturami powietrza i części. Piec nr 1 wchodzi do pracy po gruntowaniu KTL, drugi piec po nałożeniu powłoki proszkowej a trzeci po lakierowaniu zanurzeniowym.

Wszystkie piece są konstrukcyjnie piecami A, w których dzięki specjalnej technice powstają jedynie minimalne straty ciepła. Aby przejść przez te piece wózki są podnoszone przez tak zwane podnośniki etażowe i tam transportowane przez piece. Na końcu pieców kolejne podnośniki etażowe przywracają wózki transportowe do ich pozycji wyjściowej.

Lakierowanie zanurzeniowe przyjaznym dla środowiska lakierem wodnym
Po piecach KTL przychodzi pora na strefę chłodzenia, gdzie temperatura części spada poniżej 40 °C, zanim zostaną one wprowadzone do basenów lakierniczych. Dzięki lakierowaniu zanurzeniowemu w tych basenach można pokryć przyjaznym dla środowiska zielonym lakierem Amazone także wydrążone element. Po wyjściu z basenu części przechodzą przez strefę, w której spływające resztki lakieru są wychwytywane i ponownie doprowadzane do basenów lakierniczych. Po czasie 36 minut na przewietrzenie lakieru farba jest wypalana w piecu lakierniczym przy temperaturze powietrza 150 stopni i temperaturze części 120 stopni.

Powłoka proszkowa o różnych kolorach
Wszystkie części, które nie są lakierowane zanurzeniowo po opuszczeniu pieca KTL dostają się do kabiny nakładania powłok proszkowych, gdzie mogą otrzymać różne kolory. W kabinie znajduje się pięć podnośników z zamontowanymi pistoletami lakierniczymi. Podnośniki są sterowane z wykorzystaniem czujników optycznych, automatycznie rozpoznających wymiary części. Ponieważ niektóre części zawierają również ukryte elementy, których nie można dosięgnąć w taki sposób, pracuje tu również dwóch lakierników malujących te obszary ręcznie. Po nałożeniu powłoki proszkowej następuje wypalanie farby w piecu w temperaturze powietrza 120 stopni i temperaturze części 180 stopni.

Gdy wózki transportowe ponownie z lakierowania zanurzeniowego albo proszkowego ponownie opuszczą piec, przechodzą przez kolejną strefę chłodzenia. Po ochłodzeniu dostają się do strefy odhaczania, gdzie opuszczają lakiernię.

Dostawcą instalacji lakierniczej i pieców jest firma Eisenmann AG z Böblingen. Kabina nakładania powłoki proszkowej została dostarczona przez Gema Switzerland GmbH ze szwajcarskiego St. Gallen.

Presse-Archiv 2017

4 gru 2017

Amazone wysoko w rankingu firm DLG

W najnowszym opublikowanym rankingu firm DLG 2017, Amazone ponownie została znakomicie oceniona. Zdobywając 49 punktów zajmuje 4 pozycję wśród przedsiębiorstw produkujących technikę rolniczą i jest najlepszą ze wszystkich średniej wielkości firm w tej branży. Miejsca 1 do 3 zajmują Fendt (58 punktów), Claas (56 punktów) i John Deere (52 punkty).

Przez prowadzony od 21 lat ranking firm Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) także w tym roku sprawdziło jaką opinię i jaki...

Frontanbau-Düngerstreuer: Zwei verschiedene Dünger in einem Arbeitsgang präzise verteilen (1)
29 lis 2017

Rozsiewacze zawieszane przed ciągnikiem: Precyzyjny rozsiew dwóch rodzajów nawozów w jednym przejeździe

Bardzo interesującą opcją dla użytkowników rozsiewaczy nawozów, zwłaszcza tych, którzy chcą precyzyjnie rozdzielać dwa różne typy nawozu za jednym razem, jest zawieszanie rozsiewacza ZA-V lub ZA-TS przed ciągnikiem. W odróżnieniu od techniki rozsiewania nawozów mieszanych przy użyciu jednego tylko rozsiewacza nawozu wariant ten umożliwia optymalne dostosowanie każdego z rozsiewaczy do charakterystyki konkretnego nawozu, dzięki czemu uzyskiwany jest optymalny rozdział...

Agritechnica
20 lis 2017

Dziękujemy Państwu za wizytę w Amazone!

Pod tym linkiem znajdą Państwo obszerną galerię zdjęć z niedawnych targów Agritechnica.
Około 450.000 fachowców, z czego ponad 100.000 z zagranicy zjawiło się od 12. do 18. listopada 2017 na specjalistycznych targach Agritechnica w Hanowerze. Liczba gości na liczącym 2.700 m² stanowisku Amazone w hali 9 była tak wielka, jak nigdy przedtem. Cały zespół Amazone dziękuje za to i za mnóstwo interesujących rozmów wszystkim klientom, interesantom i partnerom...

UX+Fendt
27 paź 2017

Trzy srebrne medale Agritechnica dla Amazone

Już w przededniu targów Agritechnica 2017 firma Amazone może zameldować o pierwszych sukcesach. Komisja neutralnych ekspertów Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego (DLG) wyróżniła trzy nowości Amazone srebrnymi medalami.
Agritechnica jest uznawana za najważniejsze targi techniki rolniczej na świecie i w tym roku odbywa się od 12. do 18. listopada w Hanowerze na terenach targowych. Na powierzchni 2.700 m² znajdującej się w hali numer 9 firma Amazon zaprezentuje...

JournalistenzuGast
15 wrz 2017

W Amazone gościło ponad 120 dziennikarzy branżowych

Z okazji międzynarodowej konferencji gromadzącej prasę fachową, na początku września 2017 gośćmi Amazone było ponad 120 dziennikarzy branżowych z 30 krajów. Przedsiębiorstwo wykorzystało to spotkania, aby poinformować ich o wielu nowych maszynach i procesach rozwojowych. Amazone zaprezentuje te maszyny szerokiej publiczności po raz pierwszy na największych na świecie, wiodących targach techniki rolniczej Agritechnica, które odbędą się od 12. do 18. listopada w Hanowerze.

Erster Spatenstich
7 wrz 2017

Wbicie pierwszej łopaty pod nowy zakład Amazone w Bramsche

W dzielnicy przemysłowej Schleptrup w Bramsche przy drodze A1 rozpoczęły się prace budowlane nowych zakładów produkcyjnych Amazone. Oficjalnym początkiem było symboliczne wbicie pierwszej łopaty w dniu 31 sierpnia 2017. Mimo silnych opadach nikogo nie opuszczał dobry nastrój. Gośćmi rozpoczęcia budowy byli między innymi starosta powiatu Osnabrück, dr. Michael Lübbersmann, oraz Heiner Pahlmann, burmistrz miasta Bramsche.
Nowe zakłady powstaną na powierzchni liczącej...

Pantera4502+
10 sie 2017

Pantera+ o więszej zdolności pokonywania wzniesień

Samojezdny opryskiwacz polowy Pantera marki Amazone ze swoim bezstopniowym napędem hydrostatycznym znakomicie sprawdza się również w trudnych warunkach pracy. Dysponuje dobrą siłą uciągu wyliczoną na pokonywanie wzniesień występujących w do 27 % zwykłych wymagań praktyki. Są jednakże również takie sytuacje, np. w ekstremalnie górzystym terenie, gdzie wymagana jest zdolność do pokonywania większych pochyłości. Do takich prac firma Amazone proponuje samojezdny...

XTender-T
31 lip 2017

Amazone prezentuje nowy zaczepiany zbiornik XTender-T

Nowością w Amazone jest teraz XTender-T, wszechstronnie stosowany, zaczepiany zbiornik z jednoosiowym podwoziem. XTender-T jest stworzony dla gospodarstw, które w trakcie uprawy gleby kultywatorem lub kompaktową broną talerzową chcą równocześnie wysiewać nawóz i / lub materiał siewny. W ten sposób XTender-T można wykorzystywać np. do łączonego nawożenia wyrównawczego przy rozkładzie słomy albo do siewu poplonów, lub też do pracy bez startowej dawki nawozu. Kombinacja...

Cataya Super
3 lip 2017

Agregat uprawowo siewny Cataya Super teraz także z redlicami RoTeC-Control

W ubiegłym roku firma Amazone wprowadziła na rynek nowy mechaniczny agregat uprawowo siewny Cataya Super z podwójnymi redlicami tarczowymi TwinTeC. Teraz ta maszyna jest dostępna również z redlicami jednotarczowymi RoTeC-Control, które mogą być dostarczane w wariancie TwinTeC z rozstawem rzędów 12,5 cm albo 15 cm. Przez możliwość wyboru między RoTeC i TwinTec, Amazone oferuje systemy redlic odpowiednie dla każdego gospodarstwa rolnego.
Uniwersalne, jednotarczowe...

Startschuss
12 kwi 2017

Amazone otwiera nową instalację lakierniczą KTL

Tam, gdzie widać było przede wszystkim wózki widłowe i ciężarówki, tam póź-nym popołudniem 7. kwietnia 2017 świętowano: w przemysłowej dzielnicy Hude-Altmoorhausen w firmie Amazone dokonano oficjalnego otwarcia nowej instalacji lakierniczej pracującej w programie KTL. Przybyło wielu szacownych gości z po-wiatu, gminy i sąsiedztwa, między innymi starosta powiatu Oldenburg, Carsten Harings oraz burmistrz Hude Holger Lebedinzew. W otwarciu uczestniczyli rów-nież liczni...

Pantera 4502
6 kwi 2017

Pantera 4502 zgodna z nową normą emisji spalin

Sercem samojezdnego opryskiwacza polowego Amazone do ochrony roślin Pantera 4502 jest sprawdzony 6-cylindrowy silnik Deutz o mocy 160 kW/218 KM. Ten rzędowy silnik o wysokim momencie obrotowym z turbodoładowaniem i chłodzeniem powietrza doładowania przy inteligentnym sterowaniu w trybie ECO spełnia wszystkie wymagania w zakresie mocy oraz niskiego zużycia paliwa. Gdy potrzebne jest więcej mocy, na przykład podczas pracy na stromych zboczach, kierowca ma do dyspozycji...

Scharspitzenwechsel
6 kwi 2017

System szybkiej wymiany C-Mix-Clip dla kultywatorów Cenius

Obok sprawdzonych redlic C-Mix, Amazone oferuje teraz dla kultywatorów mulczujących Cenius nowy system szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip. Umożliwia on komfortową wymianę redlic. Łatwa, bardzo szybka a przede wszystkim oszczędzająca czas zmiana na przykład z wąskich redlic do głębokiego spulchniania gleby na gęsiostópki do płytkich uprawek ścierniskowych nie stanowi żadnego problemu. Uzyskuje się przy tym obniżenie kosztów pracy do możliwie najniższego poziomu.
System...

Maschine des Jahres
28 lut 2017

Säkombination Cataya als Maschine des Jahres ausgezeichnet

Amazones neue mechanische Säkombination Cataya ist auf der Landtechnikmesse Sima 2017 in Paris als ´Maschine des Jahres´ ausgezeichnet worden. Der Titel ´Maschine des Jahres´ ist eine besondere Auszeichnung für Innovationen, die von einer Jury aus Landtechnik-Fachjournalisten aus verschiedenen europäischen Ländern verliehen wird. Die diesjährige Verleihung war von der französischen Zeitschrift „Terre-Net“ in Kooperation mit dem Deutschen Landwirtschaftsverlag (DLV)...

UX
21 lut 2017

HeightSelect do włączania pojedynczych rozpylaczy AmaSelect

Do bezpiecznej i skutecznej ochrony roślin należy uwzględnić parametry techniczne oraz meteorologiczne. Celem jest aplikacja środków z eliminacją ich dryfowania, którą obok prawidłowego doboru rozpylaczy, ciśnienia oprysku i prędkości jazdy osiąga się także przez zachowanie właściwej wysokości belki polowej. Przy niewielkim odstępie od powierzchni docelowej wiatr wpływa na krople cieczy w tak małym stopniu jak to możliwe. Optymalna wysokość belki polowej zależy od kąta...

Eröffnung
9 lut 2017

Nowa hala produkcyjna otwarta w Eurotechnika AG w Samarze

31. stycznia 2017 wyglądało to tak: Po tylko jednorocznej budowie odbyło się w siostrzanej spółce Amazone Eurotechnika AG w rosyjskiej Samarze uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej. V. N. Smirnov, generalny dyrektor Eurotechnika AG, pozdrowił licznie przybyłych gości, między innymi N. I. Merkuschkina, gubernatora obwodu Samara. W otwarciu uczestniczył również Christian Dreyer, jeden z dwóch szefów Amazone.
Nowa, licząca 2.200 m² powierzchni hala produkcyjna służy...

ZA-V_2700_EasySet_15

Nowy rozsiewacz nawozów ZA-V Easy z Amazone

Jako nowość wśród rozsiewaczy nawozów Amazone proponuje dla linii produktowej ZA-V komputer obsługowy EasySet. To wyposażenie umożliwia wyjątkowo łatwą i komfortową obsługę, ponieważ wszystkie podstawowe funkcje rozsiewacza są tu elektrycznie ustawiane i sterowane przez komputer specyficzny dla określonej maszyny.
Tak samo jak wszystkie typy produktów ZA-V również warianty EasySet-są wyposażone w precyzyjne mechanizmy rozsiewające dla szerokości roboczych od 10 do 36...